Chicago Cloud Gate

Počasí v Chicagu a kdy sem jet

Počasí v Chicagu

Chicago leží v ukázkové zóně kontinentálního typu klimatu. To se vyznačuje výrazným střídáním ročních období, kdy rozdíly mezi letními a zimními teplotami jsou často extrémní. Blízkost rozsáhlé vodní plochy způsobuje mírně větší úhrny srážek, než známe například z Evropy, nicméně k žádným extrémním jevům v podobě přívalových dešťů tu často nedochází.  

Zimní teploty většinou klesají pod bod mrazu, výjimkou nejsou hodnoty kolem -15 °C i níže, průměrně se však pohybují kolem -7 °C. Naopak v létě se rtuť teploměru bez problému vyšplhá nad 35 °C, běžný průměr se pohybuje kolem 29 °C. 

Výrazným jevem počasí je často silný vítr vanoucí od Michiganského jezera nebo z rovinatých prérií na západě. Odtud také pochází přezdívka „Windy City“, větrné město. 

Tabulka teplot během roku

Chicago - Teploty během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
sníh
-7 °C
únor
sníh
-3 °C
březen
sníh
3 °C
duben
polojasno
12 °C
květen
polojasno
21 °C
červen
polojasno
26 °C
červenec
polojasno
29 °C
srpen
polojasno
28 °C
září
polojasno
24 °C
říjen
přeháňky
15 °C
listopad
přeháňky
6 °C
prosinec
sníh
-1 °C

Kdy jet do Chicaga

Nejvhodnějším obdobím je pozdní jaro cca od poloviny dubna do poloviny června a také brzký podzim od září do konce října. V těchto obdobích panuje v Chicagu velmi podobné počasí jako u nás bez dramatických jevů a s příjemnými teplotami okolo 20 °C. 

Pokud se bavíme o „neklimatické“ sezoně, pak je asi nejexponovanějším obdobím 17. březen a okolní dny. V tu dobu se slaví Den svatého Patrika, který je v Chicagu skutečně bouřlivý vzhledem k masivní irské komunitě. 

Chystáš se do Chicaga?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.