Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Chicago
Teploty během roku

-7 °C

-3 °C

3 °C

12 °C

21 °C

26 °C

29 °C

28 °C

24 °C

15 °C

6 °C

-1 °C

Počasí v Chicagu

Chicago leží v ukázkové zóně kontinentálního typu klimatu. To se vyznačuje výrazným střídáním ročních období, kdy rozdíly mezi letními a zimními teplotami jsou často extrémní. Blízkost rozsáhlé vodní plochy způsobuje mírně větší úhrny srážek, než známe například z Evropy, nicméně k žádným extrémním jevům v podobě přívalových dešťů tu často nedochází.  

Zimní teploty většinou klesají pod bod mrazu, výjimkou nejsou hodnoty kolem -15 °C i níže, průměrně se však pohybují kolem -7 °C. Naopak v létě se rtuť teploměru bez problému vyšplhá nad 35 °C, běžný průměr se pohybuje kolem 29 °C. 

Výrazným jevem počasí je často silný vítr vanoucí od Michiganského jezera nebo z rovinatých prérií na západě. Odtud také pochází přezdívka „Windy City“, větrné město. 

Kdy jet do Chicaga

Nejvhodnějším obdobím je pozdní jaro cca od poloviny dubna do poloviny června a také brzký podzim od září do konce října. V těchto obdobích panuje v Chicagu velmi podobné počasí jako u nás bez dramatických jevů a s příjemnými teplotami okolo 20 °C. 

Pokud se bavíme o „neklimatické“ sezoně, pak je asi nejexponovanějším obdobím 17. březen a okolní dny. V tu dobu se slaví Den svatého Patrika, který je v Chicagu skutečně bouřlivý vzhledem k masivní irské komunitě. 

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu