Průvodce městem
Větrné Chicago
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Chicagu

Procházky podél Chicago River 

První kroky většiny turistů vedou přímo do chicagského srdce, čtvrti Downtown. Zpříjemnit pobyt za hezkého počasí si můžete zhruba dvoukilometrovou značenou procházkou „Riverwalk“ po náplavce řeky Chicago. Začíná u soutoku poblíž Merchandise Mart a vede mezi mrakodrapy a pod krásnými historickými mosty až k Michiganskému jezeru a Navy Pier. 

Koupání v Michiganském jezeře 

Za horkých letních dní bude Michiganské jezero skvělou náhradou za moře. Na druhý konec neuvidíte úplně stejně jako u oceánu (ostatně celé jezero je větší než Slovensko), sluníčko bude hřát také podobně, jen počítejte s velmi chladnou vodou. Koupatelná je snad jen v srpnu a září (kolem 20 °C).  

Nejlepší pláže najdete vždy na sever a na jih od centra a také přímo u Navy Pier (Ohio Beach).  

Po českých stopách 

Chicago je místem, kde od poloviny 19. století žila nejpočetnější mimoevropská komunita Čechů. Odhaduje se, že mezi válkami zde pobývalo až 150.000 emigrantů! Dnes je číslo sice výrazně nižší, stále však město patří mezi největší české diaspory v zahraničí.  

V letech 1931–1933 byl dokonce ve funkci starosty Chicaga Antonín Čermák, americký podnikatel narozený v Kladně.  

V jižní části města najdete čtvrť Pilsen (Plzeň), která je sice dnes už z většiny mexická, nicméně stále se můžete projít po Cermak Road nebo posedět ve Dvořákově parku. 

Další výrazné české stopy najdete ve čtvrti Cicero, která je ještě stále domovem mnoha lidí s českým původem. Můžete tu zajít na svíčkovou do nejstarší české restaurace na americkém kontinentu „Klas“ nebo se podívat na českou školu T. G. Masaryka.  

Sportování v parcích 

Chicago se může chlubit přes 40 km dlouho promenádou podél Michiganského jezera, kterou lemují desítky parků protkaných stovkami kilometrů pěších i cyklistických stezek. Vybízí se ráno nazout tenisky a jít si zaběhat tak jako mnoho místních! 

Výhledy 

Asi každé americké město láká běžného Evropana na výhledy z výškových budov. Chicago není výjimkou. Na rozdíl třeba od New Yorku se bohužel celkové panorama Chicaga dá vidět jen obtížně, proto zamiřte na některý z mrakodrapů. Nejznámější vyhlídky se naskytnou z Willis Tower a John Hancock Center, o nichž si detaily můžete přečíst níže po kliknutí na místo v mapě. 

Asi jediný pořádný pohled na panorama města si užijete z Navy Pier. 

Hudební kluby a noční život 

Město je v rámci USA vyhlášené svým bohatým nočním životem. Je navíc příjemné, že atmosféra je spíš komornější a rozhodně méně hektická než třeba v New Yorku nebo Los Angeles. Chicagské večery se nejlépe tráví v početných jazzových a bluesových klubech (po městě jich jsou opravdu desítky!), v příjemných hospodách nebo slavných divadlech.  

Plavby lodí 

Milovníci pohledů z vodní hladiny zamíří do jednoho z mnoha přístavů na řece a projedou se po hladině přímo v srdci města mezi mrakodrapy. Pokud mluvíme o projížďkách lodí ve městech, ty v Chicagu patří rozhodně k nejlepším na světě.  

Nejlevnější možností je projížďka jednou z linek firmy Chicago Watertaxi, která nabízí lístek pro jednu cestu za 6 USD, anebo mnohem výhodnější celodenní pass za 10 USD na všechny linky. 

Plavbu podél pobřeží po Michiganském jezeře pak nejvýhodněji zprostředkuje společnost Shoreline Water Taxi. Při cestě z Navy Pier k Museum Campus navíc budete mít celé panorama města jako na dlani. Vyrazte v ranních či dopoledních hodinách, kdy jsou mrakodrapy nasvíceny ranním sluncem. 

Jízdenka na pravidelnou trasu od Navy Pier k Michigan Ave (Museum Campus) vyjde na 8 USD, resp. 10 USD v pátek, sobotu nebo neděli. 

Co tady objevíš?

Třetí největší město USA je zároveň největším sídlem v Illinois a leží na březích Michiganského jezera. Chicago je americkým městem se vším všudy, vysokými mrakodrapy, rušným každodenním shonem, ale zároveň tu najdete spoustu klidnějších míst s atmosférou Ameriky počátku 20. století. Šmrnc městu dodávají také významné přistěhovalecké komunity, které vytváří zajímavý mix v kulturní i kulinářské oblasti. Mimochodem právě tady najdete nejpočetnější českou diasporu na světě.  

Chicago možná nepatří k nejvyhledávanějším turistickým destinacím, pokud se však už v USA vyskytnete, rozhodně sem zamiřte. Zažijete pravou městskou turistiku v americkém stylu, procházky podél Michiganského jezera připomínající spíš moře i putování po stopách českých komunit. Chicago zkrátka může jen příjemně překvapit. 

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
2–3 dny
To je dostatečná doba k důkladnému poznání.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Duben–říjen
Zimám se vyhněte! Počasí je často extrémní s mrazy a vichřicemi.
Více o počasí
Letenky od
11 500 Kč
Běžná cena letenky z Prahy, v akci z Německa/Vídně ji seženete i pod 10.000 Kč.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu