Průvodce městem
Větrné Chicago
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v Chicagu

Kde se ubytovat v Chicagu 

Chicago má relativně malé centrum, které je však plné hotelů. Bydlení v rámci nejužšího centra, tzn. zhruba mezi čtvrtěmi Downtwon a Old Town by mělo být první oblastí, kde budete hotely hledat. V takovém případě si totiž mnohdy vystačíte pouze s vlastníma nohama a vůbec nebudete muset využívat MHD. 

Milovníci výhledů na vodní plochu pak samozřejmě můžou zvolit bydlení při pobřeží, kdy především dál od centra narazíte na kvalitní hotely za slušnou cenu. 

Asi nejlepší poměr cena vs. výkon nabízí jednoduchý starší hotel „Inn of Chicago“ přímo v srdci města s klasickými pokoji s vlastním sociálním zařízením a umístěný v jedné z nejlepších čtvrtí. 

Mimo centrum narazíte pak spíš na rodinné apartmány a nabídky airbnb, které se táhnou až na samý okraj Chicaga. Je na vás, zda chcete ušetřit na pobytu peníze a připravit si klidně o více než hodinu času denně na dojíždění, vždy však dbejte na to, aby vaše ubytování bylo v docházkové vzdálenosti od metra nebo vlaku. V opačném případě si dojížděcí čas vynásobte minimálně dvěma.  

Vyloženě nebezpečné čtvrti asi v Chicagu nenajdete, nicméně celá jižní část města (cca od 35th Street na jih) patří k těm horším, neupravenějším a turista tu může být nechtěným středem pozornosti. 

Ceny 

Z amerických velkoměst Chicago tak trochu vybočuje. Na rozdíl třeba od New Yorku nebo San Francisca zde tolik neplatí pravidlo, že čím dřív hotel rezervujete, tím levnější bude, spíš naopak. Doporučuje se nabídky hlídat cca 2 měsíce až 14 dní před cestou, kdy se nečekaně můžou objevit dobré ceny i u hotelů přímo v centru. 

Mimo sezonu, tedy v zimě, počítejte s cenou mezi 1.500 a 2.500 Kč za noc pro 2 v místním 3* hotelu, nadnárodní řetězce startují cca na 3.000 Kč za noc. V letním období ceny rostou asi o 20–30 %. Většina nabídek na rezervačních portálech již obsahuje všechny daně v první zobrazené ceně (oproti jiným městům v USA). 

Lowcost cestovatelům může od rozpočtu výrazně ulevit airbnb, které v Chicagu bývá i o více než polovinu levnější než klasické hotely. Většina nabídek se však nachází mimo centrum, dejte tak pozor, abyste bydleli alespoň poblíž metra. 

Vyhledej si svůj hotel v Chicagu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Třetí největší město USA je zároveň největším sídlem v Illinois a leží na březích Michiganského jezera. Chicago je americkým městem se vším všudy, vysokými mrakodrapy, rušným každodenním shonem, ale zároveň tu najdete spoustu klidnějších míst s atmosférou Ameriky počátku 20. století. Šmrnc městu dodávají také významné přistěhovalecké komunity, které vytváří zajímavý mix v kulturní i kulinářské oblasti. Mimochodem právě tady najdete nejpočetnější českou diasporu na světě.  

Chicago možná nepatří k nejvyhledávanějším turistickým destinacím, pokud se však už v USA vyskytnete, rozhodně sem zamiřte. Zažijete pravou městskou turistiku v americkém stylu, procházky podél Michiganského jezera připomínající spíš moře i putování po stopách českých komunit. Chicago zkrátka může jen příjemně překvapit. 

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
2–3 dny
To je dostatečná doba k důkladnému poznání.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Duben–říjen
Zimám se vyhněte! Počasí je často extrémní s mrazy a vichřicemi.
Více o počasí
Letenky od
11 500 Kč
Běžná cena letenky z Prahy, v akci z Německa/Vídně ji seženete i pod 10.000 Kč.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu