Kde se ubytovat v Chicagu 

Chicago má relativně malé centrum, které je však plné hotelů. Bydlení v rámci nejužšího centra, tzn. zhruba mezi čtvrtěmi Downtwon a Old Town by mělo být první oblastí, kde budete hotely hledat. V takovém případě si totiž mnohdy vystačíte pouze s vlastníma nohama a vůbec nebudete muset využívat MHD. 

Milovníci výhledů na vodní plochu pak samozřejmě můžou zvolit bydlení při pobřeží, kdy především dál od centra narazíte na kvalitní hotely za slušnou cenu. 

Asi nejlepší poměr cena vs. výkon nabízí jednoduchý starší hotel „Inn of Chicago“ přímo v srdci města s klasickými pokoji s vlastním sociálním zařízením a umístěný v jedné z nejlepších čtvrtí. 

Mimo centrum narazíte pak spíš na rodinné apartmány a nabídky airbnb, které se táhnou až na samý okraj Chicaga. Je na vás, zda chcete ušetřit na pobytu peníze a připravit si klidně o více než hodinu času denně na dojíždění, vždy však dbejte na to, aby vaše ubytování bylo v docházkové vzdálenosti od metra nebo vlaku. V opačném případě si dojížděcí čas vynásobte minimálně dvěma.  

Vyloženě nebezpečné čtvrti asi v Chicagu nenajdete, nicméně celá jižní část města (cca od 35th Street na jih) patří k těm horším, neupravenějším a turista tu může být nechtěným středem pozornosti. 

Ceny 

Z amerických velkoměst Chicago tak trochu vybočuje. Na rozdíl třeba od New Yorku nebo San Francisca zde tolik neplatí pravidlo, že čím dřív hotel rezervujete, tím levnější bude, spíš naopak. Doporučuje se nabídky hlídat cca 2 měsíce až 14 dní před cestou, kdy se nečekaně můžou objevit dobré ceny i u hotelů přímo v centru. 

Mimo sezonu, tedy v zimě, počítejte s cenou mezi 1.500 a 2.500 Kč za noc pro 2 v místním 3* hotelu, nadnárodní řetězce startují cca na 3.000 Kč za noc. V letním období ceny rostou asi o 20–30 %. Většina nabídek na rezervačních portálech již obsahuje všechny daně v první zobrazené ceně (oproti jiným městům v USA). 

Lowcost cestovatelům může od rozpočtu výrazně ulevit airbnb, které v Chicagu bývá i o více než polovinu levnější než klasické hotely. Většina nabídek se však nachází mimo centrum, dejte tak pozor, abyste bydleli alespoň poblíž metra. 

Vyhledej si svůj hotel v Chicagu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu