Zavřít boční panel

Ubytování v Honolulu

Kde se ubytovat v Honolulu

Honolulu je město táhnoucí se do dlouhé západovýchodní „nudle“, která měří téměř 10 km, počítejte proto s tím, že pokud nebudete bydlet přímo v centru, kde jsou ceny zcela mimo rozpočet běžného cestovatele, čeká vás v průměru 20–30 minut dojíždění.

Lokalitu vybírejte především dle toho, zda se plánujete po městě pohybovat autem nebo autobusem. Pokud autem, nebojte se vybírat čistě podle ceny a ubytovat se v okrajových částech nebo dokonce v obcích za městem, typicky Ewa Beach, Waipahu nebo Kailua.

Naopak pokud se po městě chcete pohybovat jen autobusem, otevřete si mapu linek MHD a snažte se najít bydlení poblíž významných tras. Do okrajových částí totiž jezdí autobusy jen jednou za 30 nebo 60 minut, a to se nemusí vyplatit. Klasickými příklady čtvrtí s levnějším ubytováním a dobrou dopravní dostupností jsou Kalihi na západě, Liliha na severu, Salt Lake poblíž letiště nebo Nuuanu směrem do středu ostrova.

Ceny

Zjištění, kolik stojí ubytování v Honolulu, bude velmi bolestivé. Na světě existuje jen málo dražších destinací. Levnější hotely v širším okolí centra města jen obtížně seženete pod 2.000 Kč za noc pro dva, lepší hotely u pláže pak neklesají pod 4.000 Kč za noc. Počítejte navíc s tím, že ceny hotelů, které se zobrazí na klasických rezervačních portálech typu booking.com nejsou konečné a musíte si k nim připočíst cca 10 % místní daň.

Jediným smysluplným řešením je platforma airbnb, přes niž můžete ušetřit až několik tisíc při vícedenním pobytu. Nabídky po okraji města se dají sehnat i kolem 1.200 Kč na noc pro dva.

Při výběru ubytování v Honolulu, ale vlastně kdekoli na Havaji, platí zásadní pravidlo: rezervujte s co největším předstihem. S blížícím se datem příjezdu jednak rapidně ubývá možností a ty zbývající pak často i mnohonásobně zdražují.

Vyhledej si svůj hotel v Honolulu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Hlavní město a nejdůležitější vstupní bod Havaje leží na ostrově Oahu a při své cestě po Havajských ostrovech ho nejspíš alespoň jednou navštívíte. Honolulu bývá po vzoru newyorského „Big Apple“ (Velkého jablka) přezdíváno „The Big Pineapple“, tedy Velký ananas. Ať už podle kdysi rozsáhlých ananasových polí, nebo podle toho, že ananas je zkrátka symbolem tropického ráje. A tím Honolulu bezesporu je.

Tropické klima spolu s úchvatnými sceneriemi hornatého pobřeží, klasickými mrakodrapy ve stylu amerických velkoměst a světoznámou pláží Waikiki vytváří neopakovatelnou atmosféru ideální pro začátek nebo zakončení výletu po Havajských ostrovech. Na své si přijdou milovníci povalování na pláži s občasným koupáním v prohřáté vodě, surfaři, nadšenci do historie pak navštíví jeden z nejslavnějších památníků druhé světové války v přístavu Pearl Harbor. Honolulu poslouží jako místo odpočinku i základna pro další výlety…

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
2 dny
Na samotné město stačí 2 dny, chcete-li jezdit po Oahu, zdržte se klidně týden.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Tropická pohoda bez výrazných sezon deště tu vládne 12 měsíců ročně.
Více o počasí
Letenky od
23 000 Kč
Běžná cena zpáteční letenky z Evropy. Akce se objevují velmi nepravidelně.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu