Kde se ubytovat v Honolulu

Honolulu je město táhnoucí se do dlouhé západovýchodní „nudle“, která měří téměř 10 km, počítejte proto s tím, že pokud nebudete bydlet přímo v centru, kde jsou ceny zcela mimo rozpočet běžného cestovatele, čeká vás v průměru 20–30 minut dojíždění.

Lokalitu vybírejte především dle toho, zda se plánujete po městě pohybovat autem nebo autobusem. Pokud autem, nebojte se vybírat čistě podle ceny a ubytovat se v okrajových částech nebo dokonce v obcích za městem, typicky Ewa Beach, Waipahu nebo Kailua.

Naopak pokud se po městě chcete pohybovat jen autobusem, otevřete si mapu linek MHD a snažte se najít bydlení poblíž významných tras. Do okrajových částí totiž jezdí autobusy jen jednou za 30 nebo 60 minut, a to se nemusí vyplatit. Klasickými příklady čtvrtí s levnějším ubytováním a dobrou dopravní dostupností jsou Kalihi na západě, Liliha na severu, Salt Lake poblíž letiště nebo Nuuanu směrem do středu ostrova.

Ceny

Zjištění, kolik stojí ubytování v Honolulu, bude velmi bolestivé. Na světě existuje jen málo dražších destinací. Levnější hotely v širším okolí centra města jen obtížně seženete pod 2.000 Kč za noc pro dva, lepší hotely u pláže pak neklesají pod 4.000 Kč za noc. Počítejte navíc s tím, že ceny hotelů, které se zobrazí na klasických rezervačních portálech typu booking.com nejsou konečné a musíte si k nim připočíst cca 10 % místní daň.

Jediným smysluplným řešením je platforma airbnb, přes niž můžete ušetřit až několik tisíc při vícedenním pobytu. Nabídky po okraji města se dají sehnat i kolem 1.200 Kč na noc pro dva.

Při výběru ubytování v Honolulu, ale vlastně kdekoli na Havaji, platí zásadní pravidlo: rezervujte s co největším předstihem. S blížícím se datem příjezdu jednak rapidně ubývá možností a ty zbývající pak často i mnohonásobně zdražují.

Vyhledej si svůj hotel v Honolulu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu