Honolulu

Jak se dostat do Honolulu

Letecky z Evropy

V západní části Honolulu najdete největší letiště na Havaji, kam míří stovky letů denně z pevninských USA, okolních ostrovů a desítky spojů z Asie či Austrálie. Přímé lety z Evropy sem nelétají a konkrétně z Prahy či Vídně vás většinou čekají dva přestupy. Průměrná cena letenky se pohybuje v rozmezí 22 000–25 000 Kč, o prázdninách a kolem Vánoc i vysoko přes 30 000 korun. Akční letenky na Havaj se objevují velmi nepravidelně a často ve vlnách. Jsou období, kdy se cena pod 15 000 Kč objeví klidně 6x za rok, a jsou doby, kdy ani jednou.

Při cestě na Havaj doporučujeme zvolit tzv. open-jaw letenku s tím, že přiletíte do Honolulu a odletíte z jiného ostrova zpět nebo naopak. Ušetříte si tak jeden meziostrovní přelet, pokud nechcete pobývat pouze na Oahu.

Často mylnou představu mají cestovatelé o cenách letenek mezi pevninskými USA a Havají. Průměrná cena z nejbližší Kalifornie většinou neklesá pod 10.000 Kč za zpáteční cestu!

Letecky mezi ostrovy

Z letiště v Honolulu také míří stovky letů denně na všechny další havajské ostrovy, přičemž dopravu aktuálně zajišťují 3 aerolinky: Southwest AirlinesHawaiian Airlines a Mokulele Airlines. Průměrně 1 přelet (jednosměrně) na jiný ostrov vyjde asi na 900 Kč jednosměrně na hlavní letiště Kahului, Kona či Lihue. Nejvýhodnější letenky nabízí takřka vždy Southwest Airlines, jelikož i v nejlevnějším tarifu máte 2 odbavená zavazadla v ceně.

Letenky na menší letiště, na které létají jen malé aerolinky, vychází zhruba na 2 500 Kč jednosměrně.

Osobní lodní doprava mezi ostrovy neexistuje.

Chystáš se do Honolulu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.