Pláže a koupání

Honolulu je symbolem pro tropický ráj v čele se slavnou pláží Waikiki. Na Havaji je mnoho krásnějších pláží v přírodě, ale nutno přiznat, že i pláže přímo ve městě jsou vzorně upravované, čisté, se zázemím a pokud nepotřebujete ležet na lehátku s erárním slunečníkem, tak i zdarma. Ideálně tak poslouží pro jednodenní relax po dlouhé cestě z Evropy před cestováním po dalších ostrovech.

Pokud vás často přeplněná Waikiki unaví, stačí přejít pár set metrů na mnohem volnější a pláž Ala Moana, která je oblíbená zejména mezi místními obyvateli.

Voda v oceánu je celoročně příjemná s teplotou kolem 25–27 °C.

Surfování

Waikiki beach je mekou surfařů z celého světa, a i když jsou jinde na Havajských ostrovech určitě lepší podmínky, k Honolulu surfaři zkrátka patří, a to od počátků tohoto sportu. Zájemci o lekce pro začátečníky mají na výběr z mnoha surfařských škol, stačí se projít podél pláže a vybrat si tu, která se vám líbí nejvíce. Počítejte s částkou kolem 125 USD a 170 USD dolarů na osobu za dvouhodinovou soukromou lekci.

Příklady surfových škol v Honolulu:

Pěší turistika

Za kratšími túrami není nutné vyjíždět daleko za město, i přímo v Honolulu si můžete vyšlápnout na několik kopců s úchvatnými výhledy na oceán, mrakodrapy v centru i hory uprostřed ostrova. K nejoblíbenějším procházkám patří výšlap na kopec Diamond Hill, vyhlídku Tantalus, ke kráteru Koko nebo k vodopádům Manoa.

V Honolulu však můžete vyrazit i na obtížnější celodenní treky do blízkých kopců. K nejpopulárnějším patří 9 km cesta na horu Mount Olympus a ke kráteru Ka'au, odkud se naskytnou neuvěřitelné výhledy na horské masivy ostrova Oahu.

Pamatujte, že žabky nebo jiná plážová obuv je k pěším výletům do kopců velmi nevhodná a hrozí nepříjemné úrazy.

Po stopách historie

Ačkoli je Honolulu moderním městem, kde na moc památek nenarazíte, přesto se v blízkosti nachází místo, na nějž míří davy z celého světa. Na západním okraji města totiž leží přístav Pearl Harbor nechvalně proslulý japonským útokem, který vtáhl USA do druhé světové války. Dnes je na jeho místě rozlehlý památník, muzeum a mnoho dalších zajímavostí, o nichž se více rozepisujeme níže v kapitole „Co vidět“.

Šnorchlování a potápění

Rozmanité vody Tichého oceánu lákají k cestě do tajemných hlubin objevovat roztodivná a pestrobarevná stvoření, jichž se při pobřeží Havaje objevuje požehnaně. Z Honolulu se nemusíte vypravovat nikam zvlášť daleko, například zátoka Hanauma dosažitelná autobusem patří k nejlepším místům pro šnorchlování a potápění na Oahu.

Půjčovny vybavení a agentury zajišťující plný servis jsou opět na každém rohu v centru Honolulu i přímo u pláží.

Západy slunce

Celé pobřeží Honolulu je natočeno západním směrem, což spolu s fotogenickým hornatým okolím, nezbytnými tropickými palmami na plážích a téměř vždy ideálním počasím namíchá koktejl k parádním kýčovitým fotkám západů slunce.

Nejlepší pohledy si užijete z vyhlídek Nuunalu a Tantalus vysoko v kopcích, anebo z pláže na Magic Island přímo v centru města.

Zábava v akváriích

K turistickým destinacím u oceánu neodmyslitelně patří zábavní atrakce ve formě velkých akvárií a různých vodních atrakcí.

Klasickým centrem s mnoha obřími akvárii plnými pestrobarevných mořských živočichů je Waikiki Aquarium na jižním okraji pláže Waikiki. Otevřeno je denně od 9:00 do 16:30, vstupné činí 12 dolarů, resp. 5 dolarů pro děti (https://www.waikikiaquarium.org/).

Pokud si chcete užít více interaktivní zábavy, plavání s delfíny a podobné show, navštivte Sea Life Park na nejvýchodnějším cípu ostrova Oahu. Základní vstupné činí 25 dolarů, rozpis konkrétních programů a vstupenek pak najdete na oficiálním webu.

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Děkuji za to, že mi to dalo několik nápadů pro můj další výlet na Havaj! Na Waikiki jsem surfoval více než několikrát a moje nejoblíbenější škola surfování byl Hans Hedemann Surf. Jejich dvouhodinová lekce surfování ze mě udělala mnohem lepšího surfaře!

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu