Pláže a koupání

Honolulu je symbolem pro tropický ráj v čele se slavnou pláží Waikiki. Na Havaji je mnoho krásnějších pláží v přírodě, ale nutno přiznat, že i pláže přímo ve městě jsou vzorně upravované, čisté, se zázemím a pokud nepotřebujete ležet na lehátku s erárním slunečníkem, tak i zdarma. Ideálně tak poslouží pro jednodenní relax po dlouhé cestě z Evropy před cestováním po dalších ostrovech.

Voda v oceánu je celoročně příjemná s teplotou kolem 25–27 °C.

Surfování

Waikiki beach je mekou surfařů z celého světa, a i když jsou jinde na Havajských ostrovech určitě lepší podmínky, k Honolulu surfaři zkrátka patří, a to od počátků tohoto sportu. Zájemci o lekce pro začátečníky mají na výběr z mnoha surfařských škol, stačí se projít podél pláže a vybrat si tu, která se vám líbí nejvíce. Počítejte s částkou kolem 80–100 dolarů na osobu za dvouhodinovou lekci.

Pěší turistika

Za kratšími túrami není nutné vyjíždět daleko za město, i přímo v Honolulu si můžete vyšlápnout na několik kopců s úchvatnými výhledy na oceán, mrakodrapy v centru i hory uprostřed ostrova. K nejoblíbenějším procházkám patří výšlap na kopec Diamond Hill, vyhlídku Tantalus, ke kráteru Koko nebo k vodopádům Manoa. Pamatujte, že žabky nebo jiná plážová obuv je k pěším výletům do kopců velmi nevhodná a hrozí nepříjemné úrazy.

Po stopách historie

Ačkoli je Honolulu moderním městem, kde na moc památek nenarazíte, přesto se v blízkosti nachází místo, na nějž míří davy z celého světa. Na západním okraji města totiž leží přístav Pearl Harbor nechvalně proslulý japonským útokem, který vtáhl USA do druhé světové války. Dnes je na jeho místě rozlehlý památník, muzeum a mnoho dalších zajímavostí, o nichž se více rozepisujeme níže v kapitole „Co navštívit“.

Šnorchlování a potápění

Rozmanité vody Tichého oceánu lákají k cestě do tajemných hlubin objevovat roztodivná a pestrobarevná stvoření, jichž se při pobřeží Havaje objevuje požehnaně. Z Honolulu se nemusíte vypravovat nikam zvlášť daleko, například zátoka Hanauma dosažitelná autobusem patří k nejlepším místům pro šnorchlování a potápění na Oahu.

Půjčovny vybavení a agentury zajišťující plný servis jsou opět na každém rohu v centru Honolulu i přímo u pláží. Potápěčské výlety stojí kolem 150 dolarů na půl dne, šnorchlovací vybavení pořídíte za pár dolarů.

Západy slunce

Celé pobřeží Honolulu je natočeno západním směrem, což spolu s fotogenickým hornatým okolím, nezbytnými tropickými palmami na plážích a téměř vždy ideálním počasím namíchá koktejl k parádním kýčovitým fotkám západů slunce.

Nejlepší pohledy si užijete z vyhlídek Nuunalu a Tantalus vysoko v kopcích, anebo z pláže na Magic Island přímo v centru města.

Zábava v akváriích

K turistickým destinacím u oceánu neodmyslitelně patří zábavní atrakce ve formě velkých akvárií a různých vodních atrakcí.

Klasickým centrem s mnoha obřími akvárii plnými pestrobarevných mořských živočichů je Waikiki Aquarium na jižním okraji pláže Waikiki. Otevřeno je denně od 9:00 do 16:30, vstupné činí 12 dolarů, resp. 5 dolarů pro děti (https://www.waikikiaquarium.org/).

Pokud si chcete užít více interaktivní zábavy, plavání s delfíny a podobné show, navštivte Sea Life Park na nejvýchodnějším cípu ostrova Oahu. Základní vstupné činí 25 dolarů, rozpis konkrétních programů a vstupenek pak najdete na oficiálním webu.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu