Zavřít boční panel

Aktivity v Honolulu

Pláže a koupání

Honolulu je symbolem pro tropický ráj v čele se slavnou pláží Waikiki. Na Havaji je mnoho krásnějších pláží v přírodě, ale nutno přiznat, že i pláže přímo ve městě jsou vzorně upravované, čisté, se zázemím a pokud nepotřebujete ležet na lehátku s erárním slunečníkem, tak i zdarma. Ideálně tak poslouží pro jednodenní relax po dlouhé cestě z Evropy před cestováním po dalších ostrovech.

Voda v oceánu je celoročně příjemná s teplotou kolem 25–27 °C.

Surfování

Waikiki beach je mekou surfařů z celého světa, a i když jsou jinde na Havajských ostrovech určitě lepší podmínky, k Honolulu surfaři zkrátka patří, a to od počátků tohoto sportu. Zájemci o lekce pro začátečníky mají na výběr z mnoha surfařských škol, stačí se projít podél pláže a vybrat si tu, která se vám líbí nejvíce. Počítejte s částkou kolem 80–100 dolarů na osobu za dvouhodinovou lekci.

Pěší turistika

Za kratšími túrami není nutné vyjíždět daleko za město, i přímo v Honolulu si můžete vyšlápnout na několik kopců s úchvatnými výhledy na oceán, mrakodrapy v centru i hory uprostřed ostrova. K nejoblíbenějším procházkám patří výšlap na kopec Diamond Hill, vyhlídku Tantalus, ke kráteru Koko nebo k vodopádům Manoa. Pamatujte, že žabky nebo jiná plážová obuv je k pěším výletům do kopců velmi nevhodná a hrozí nepříjemné úrazy.

Po stopách historie

Ačkoli je Honolulu moderním městem, kde na moc památek nenarazíte, přesto se v blízkosti nachází místo, na nějž míří davy z celého světa. Na západním okraji města totiž leží přístav Pearl Harbor nechvalně proslulý japonským útokem, který vtáhl USA do druhé světové války. Dnes je na jeho místě rozlehlý památník, muzeum a mnoho dalších zajímavostí, o nichž se více rozepisujeme níže v kapitole „Co navštívit“.

Šnorchlování a potápění

Rozmanité vody Tichého oceánu lákají k cestě do tajemných hlubin objevovat roztodivná a pestrobarevná stvoření, jichž se při pobřeží Havaje objevuje požehnaně. Z Honolulu se nemusíte vypravovat nikam zvlášť daleko, například zátoka Hanauma dosažitelná autobusem patří k nejlepším místům pro šnorchlování a potápění na Oahu.

Půjčovny vybavení a agentury zajišťující plný servis jsou opět na každém rohu v centru Honolulu i přímo u pláží. Potápěčské výlety stojí kolem 150 dolarů na půl dne, šnorchlovací vybavení pořídíte za pár dolarů.

Západy slunce

Celé pobřeží Honolulu je natočeno západním směrem, což spolu s fotogenickým hornatým okolím, nezbytnými tropickými palmami na plážích a téměř vždy ideálním počasím namíchá koktejl k parádním kýčovitým fotkám západů slunce.

Nejlepší pohledy si užijete z vyhlídek Nuunalu a Tantalus vysoko v kopcích, anebo z pláže na Magic Island přímo v centru města.

Zábava v akváriích

K turistickým destinacím u oceánu neodmyslitelně patří zábavní atrakce ve formě velkých akvárií a různých vodních atrakcí.

Klasickým centrem s mnoha obřími akvárii plnými pestrobarevných mořských živočichů je Waikiki Aquarium na jižním okraji pláže Waikiki. Otevřeno je denně od 9:00 do 16:30, vstupné činí 12 dolarů, resp. 5 dolarů pro děti (https://www.waikikiaquarium.org/).

Pokud si chcete užít více interaktivní zábavy, plavání s delfíny a podobné show, navštivte Sea Life Park na nejvýchodnějším cípu ostrova Oahu. Základní vstupné činí 25 dolarů, rozpis konkrétních programů a vstupenek pak najdete na oficiálním webu.

Co tady objevíš?

Hlavní město a nejdůležitější vstupní bod Havaje leží na ostrově Oahu a při své cestě po Havajských ostrovech ho nejspíš alespoň jednou navštívíte. Honolulu bývá po vzoru newyorského „Big Apple“ (Velkého jablka) přezdíváno „The Big Pineapple“, tedy Velký ananas. Ať už podle kdysi rozsáhlých ananasových polí, nebo podle toho, že ananas je zkrátka symbolem tropického ráje. A tím Honolulu bezesporu je.

Tropické klima spolu s úchvatnými sceneriemi hornatého pobřeží, klasickými mrakodrapy ve stylu amerických velkoměst a světoznámou pláží Waikiki vytváří neopakovatelnou atmosféru ideální pro začátek nebo zakončení výletu po Havajských ostrovech. Na své si přijdou milovníci povalování na pláži s občasným koupáním v prohřáté vodě, surfaři, nadšenci do historie pak navštíví jeden z nejslavnějších památníků druhé světové války v přístavu Pearl Harbor. Honolulu poslouží jako místo odpočinku i základna pro další výlety…

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
2 dny
Na samotné město stačí 2 dny, chcete-li jezdit po Oahu, zdržte se klidně týden.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Tropická pohoda bez výrazných sezon deště tu vládne 12 měsíců ročně.
Více o počasí
Letenky od
23 000 Kč
Běžná cena zpáteční letenky z Evropy. Akce se objevují velmi nepravidelně.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu