San Francisco - Golden gate bridge

14 míst co vidět v San Franciscu

Golden Gate Bridge

San Francisco - Golden gate bridge

Rudý most klenoucí se přes průliv Golden Gate a umožňující snadnou cestu autem ze San Francisca na sever je neodmyslitelným symbolem USA a patří k nejfotografovanějším objektům na celém světě. Je to velké klišé, každý ho zná, ale přesto neváhejte a vypravte se k němu. Zážitek je daleko lepší než vidět stavbu jen z fotky.

Přes 2.700 metrů dlouhý a 227 metrů vysoký most byl uveden do provozu v roce 1937 pouhé 4 roky od počátku stavby a i v současnosti je vrcholem stavebního inženýrství. Musí překonávat nejen náročně geografické podmínky, ale především podmínky klimatické. V místě Golden Gate jsou mlhy na dennodenním pořádku a s tím souvisí i nepřetržitá údržba mostu tak, aby nedocházelo ke korozi.

Na návštěvu GG Bridge si vyhraďte alespoň půl dne. Jednak se může stát, že budete klidně hodinu čekat, než se mlha odhalí (skutečně se většinou odhalí, není třeba panikařit) a také musíte počítat s tím, že samotná cesta z centra zabere skoro hodinu. Další hodinu zabere přechod pěšky po chodníku tam i zpět a samozřejmě šermování selfie tyčí pro nejlepší záběr bude taky chvilku trvat. Nezapomeňte taky na noční návštěvu, most je krásně nasvícen.

K jižnímu okraji města se dostanete autobusovou linkou číslo 28 společnosti MUNI (tedy 2,50 $ jednotlivé jízdné, resp. jedno- či vícedenní pasy, viz výše v kapitole „Doprava“). Autobusy jezdí z konce Van Ness Ave. poblíž Ghirardelli Square a Fort Mason, na druhou stranu pokračuje od mostu na jih přes Golden Gate park. Autobusy jezdí každých 10 minut.

Na druhou stranu mostu se ve všední dny dostanete jen pěšky, o víkendu pak autobusem 76X, který má konečnou poblíž stanice Montgomery St. v centru města.

Chystáš se do San Francisca?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.