San Francisco - Golden gate bridge

Ubytování v San Franciscu

V rozlohou nevelkém San Franciscu sice tak úplně nebude záležet na tom, kde se ubytujete, přesto jsou oblastí, kde je bydlení vhodnější než jinde. Obecně platí, že čím blíže se ubytujete otevřenému oceánu na západě města, tím déle budete městskou dopravou dojíždět do centra, a to klidně i hodinu. Při hledání ubytování se sami přesvědčíte, že hlavním kritériem nebude poloha, ale cena.

Kde se ubytovat v San Franciscu

Centrum – Oblast nejužšího centra je vytyčena kruhem kolem náměstí Uninon Square a ulicí Market Street, sahá až k Embarcaderu a starému přístavišti na severu. Jako všude jinde na světě platí, že za dobrou polohu si připlatíte, a to výrazně.

South of Market – Širší centrum jižně od ulice Market Street nabízí většinou levnější, zato však nekvalitní alternativy ubytování. Celkově nevypadá místo příliš vábně, nicméně do středu města dojdete pěšky do 20 minut.

Sunset District – Dá se vytyčit celou oblastí okolo pláží na západě města. Bydlení tu je klidné a najdete zde asi nejvíce nabídek airbnb. Při cestě do centra se nevyhnete poměrně zdlouhavé cestě tramvají, vzdálenost navíc nijak není vykompenzována cenou ubytování, která patří k nejvyšším ve městě.

Pacific Heights – Místo nedaleko centra západním směrem a relativně v pěší docházkové vzdálenosti (cca 30 minut). Najdete zde asi nejvíce „levných“ hostelů a slušných hotelů se společným sociálním zařízením. Chcete-li bydlet poblíž centra, bude právě tohle místo asi nejlepším „valueformoney“.

Ghirardelli Square – Centrum zábavy a nočního života v San Franciscu na severu města u starého přístavu. Snadno se odsud dostanete na Alcatraz i ke Golden Gate Bridge, ale také se vám tu nejsnáze rozkutálí peníze, hotely patří mezi nejdražší ve městě.

Oakland – Pokud vám nevadí denní dojíždění metrem a jdete tvrdě po ceně, možností pro vás může být město Oakland na druhé straně zálivu. Jako takové nepatří mezi nejkrásnější a nejpříjemnější, ale pokud tu budete opravdu jen přespávat, pak je vše bez problému. Počítejte s horší kvalitou levnějších hotelů a hostelů a taky nezapomeňte připočítat vždy 8 $ za cestu tam a zpět metrem.

Ceny

Jak už bylo taktně naznačeno, San Francisco patří k nejdražším městům na světě, co se ubytování týká. Zároveň nezapomeňte, že ceny na všech rezervačních portálech typu booking.com, hostelrooms.com, apod. se uvádí vždy bez tax (cca 14–15 % z ceny) a městského poplatku (cca 2 % z ceny).

Při plánování také pamatujte, že v letních měsících si připlatíte klidně 3x tolik co v zimě a asi nejdůležitějším faktorem je plánování v dostatečném předstihu. Pokud budete hotel vybírat na poslední chvíli, snadno se stane, že všechny levnější budou vyprodány a vám zůstanou oči pro pláč a díra v peněžence.

Ty nejlevnější hostely se samostatným pokojem a společným sociálním zařízením se dají sehnat od cca 1.300 Kč na noc, ale jejich kvalita (čistota, hluk, velikost pokoje) je většinou dost špatná.

Standardní 3* hotel, který v Evropě seženeme kolem 1.500 Kč na noc, v San Franciscu startuje minimálně na 2.500 Kč.

Na rozdíl od jiných velkých měst bohužel v San Franciscu neplatí, že trn z paty může vytrhnout airbnb. Cenově je v průměru dokonce dražší než běžné hostely či hotely.

Chystáš se do San Francisca?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

Vyhledej si svůj hotel v San Franciscu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.