Průvodce městem
Kultovní San Francisco
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v San Franciscu

V rozlohou nevelkém San Franciscu sice tak úplně nebude záležet na tom, kde se ubytujete, přesto jsou oblastí, kde je bydlení vhodnější než jinde. Obecně platí, že čím blíže se ubytujete otevřenému oceánu na západě města, tím déle budete městskou dopravou dojíždět do centra, a to klidně i hodinu. Při hledání ubytování se sami přesvědčíte, že hlavním kritériem nebude poloha, ale cena.

Kde se ubytovat v San Franciscu

Centrum – Oblast nejužšího centra je vytyčena kruhem kolem náměstí Uninon Square a ulicí Market Street, sahá až k Embarcaderu a starému přístavišti na severu. Jako všude jinde na světě platí, že za dobrou polohu si připlatíte, a to výrazně.

South of Market – Širší centrum jižně od ulice Market Street nabízí většinou levnější, zato však nekvalitní alternativy ubytování. Celkově nevypadá místo příliš vábně, nicméně do středu města dojdete pěšky do 20 minut.

Sunset District – Dá se vytyčit celou oblastí okolo pláží na západě města. Bydlení tu je klidné a najdete zde asi nejvíce nabídek airbnb. Při cestě do centra se nevyhnete poměrně zdlouhavé cestě tramvají, vzdálenost navíc nijak není vykompenzována cenou ubytování, která patří k nejvyšším ve městě.

Pacific Heights – Místo nedaleko centra západním směrem a relativně v pěší docházkové vzdálenosti (cca 30 minut). Najdete zde asi nejvíce „levných“ hostelů a slušných hotelů se společným sociálním zařízením. Chcete-li bydlet poblíž centra, bude právě tohle místo asi nejlepším „valueformoney“.

Ghirardelli Square – Centrum zábavy a nočního života v San Franciscu na severu města u starého přístavu. Snadno se odsud dostanete na Alcatraz i ke Golden Gate Bridge, ale také se vám tu nejsnáze rozkutálí peníze, hotely patří mezi nejdražší ve městě.

Oakland – Pokud vám nevadí denní dojíždění metrem a jdete tvrdě po ceně, možností pro vás může být město Oakland na druhé straně zálivu. Jako takové nepatří mezi nejkrásnější a nejpříjemnější, ale pokud tu budete opravdu jen přespávat, pak je vše bez problému. Počítejte s horší kvalitou levnějších hotelů a hostelů a taky nezapomeňte připočítat vždy 8 $ za cestu tam a zpět metrem.

Ceny

Jak už bylo taktně naznačeno, San Francisco patří k nejdražším městům na světě, co se ubytování týká. Zároveň nezapomeňte, že ceny na všech rezervačních portálech typu booking.com, hostelrooms.com, apod. se uvádí vždy bez tax (cca 14–15 % z ceny) a městského poplatku (cca 2 % z ceny).

Při plánování také pamatujte, že v letních měsících si připlatíte klidně 3x tolik co v zimě a asi nejdůležitějším faktorem je plánování v dostatečném předstihu. Pokud budete hotel vybírat na poslední chvíli, snadno se stane, že všechny levnější budou vyprodány a vám zůstanou oči pro pláč a díra v peněžence.

Ty nejlevnější hostely se samostatným pokojem a společným sociálním zařízením se dají sehnat od cca 1.300 Kč na noc, ale jejich kvalita (čistota, hluk, velikost pokoje) je většinou dost špatná.

Standardní 3* hotel, který v Evropě seženeme kolem 1.500 Kč na noc, v San Franciscu startuje minimálně na 2.500 Kč.

Na rozdíl od jiných velkých měst bohužel v San Franciscu neplatí, že trn z paty může vytrhnout airbnb. Cenově je v průměru dokonce dražší než běžné hostely či hotely.

Vyhledej si svůj hotel v San Franciscu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Když se řekne San Francisco, automaticky se každému vybaví ikona všech staveb, rudý Golden Gate Bridge klenoucí se nad stejnojmenným zálivem na okraji města. Bylo by chybou sem jezdit jen kvůli této stavbě. San Francisco je snad nejliberálnější velkoměsto na světě, kde uvidíte všechny možné druhy lidí, umělců, národností, chutí i názorů…

Díky své nevelké rozloze a kopcovitému terénu, který překonávají legendární tramvaje, se San Francisco řadí mezi nejoriginálnější města na světě a je tolik rozdílné od většiny ostatních měst v USA. Vydáte-li se na západ USA a minete-li právě San Francisco bez zastávky, dopouštíte se takřka neodpustitelného hříchu.

San Francisco a jeho široká aglomerace je také jedním ze světových technologických i univerzitních center. Však jen pár kilometrů od centra najdete sídla firem, jako je Google, Twitter nebo Facebook, stejně jako jedné z nejrespektovanějších univerzit světa – Stanfordu.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
2-5 dní
San Francisco je malé, zabavit se tu můžete klidně na týden i víc.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Březen - listopad
Vyrazit můžete po celý rok, v zimě jsou častější přeháňky a chladný vítr.
Více o počasí
Letenky od
14 000 Kč
To je běžná cena letenek z Prahy. Akce se mohou objevit 3–4x za rok.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu