Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
San Francisco
Nevyzpytatelné počasí je tu po celý rok

14 °C

15 °C

16 °C

17 °C

18 °C

19 °C

19 °C

20 °C

21 °C

21 °C

17 °C

14 °C

Počasí v San Franciscu

Nevyzpytatelné. To je hlavní charakteristika místního mikroklimatu. San Francisco leží ve specifické oblasti, která je chladnější než zbytek Kalifornie, město je velice často zahaleno do mlhy, z níž jako levitující špička ční vrchol Golden Gate Bridge, ale obvykle se drží jen desítky minut až hodiny, jen výjimečně celý den.

Zimní teploty často překvapí nízkými hodnotami kolem 14 °C a nepříjemným větrem, letní teploty pak často nízkými hodnotami jen okolo 16 °C. Většinou se ohřejete víc, přes 25 °C se tu objevuje jen výjimečně. Lehkou bundu užijete v kterémkoli ročním období.

Zatímco v zimě jsou zde časté krátké přeháňky, v letních měsících musíte mít na déšť vyloženou smůlu, prší jen výjimečně.

Kdy jet do San Francisca

Dá se říct, že kdykoli. San Francisco většinou bude jen počátečním nebo koncovým bodem vaší dovolené na západě USA, ve městě navíc obecně tolik nevadí nepřízeň počasí. Ideální doba k návštěvě je samozřejmě léto, kdy se můžete těšit na nejvyšší teploty a absenci deště.

Chladný vítr a mlhy můžou přijít v lednu stejně jako v červenci. Vydáte-li se sem v zimě, například cestou na Havaj, určitě neprohloupíte, jen si přibalte bundu.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu