San Francisco - Golden gate bridge

Počasí v San Franciscu a kdy sem jet

Počasí v San Franciscu

Nevyzpytatelné. To je hlavní charakteristika místního mikroklimatu. San Francisco leží ve specifické oblasti, která je chladnější než zbytek Kalifornie, město je velice často zahaleno do mlhy, z níž jako levitující špička ční vrchol Golden Gate Bridge, ale obvykle se drží jen desítky minut až hodiny, jen výjimečně celý den.

Zimní teploty často překvapí nízkými hodnotami kolem 14 °C a nepříjemným větrem, letní teploty pak často nízkými hodnotami jen okolo 16 °C. Většinou se ohřejete víc, přes 25 °C se tu objevuje jen výjimečně. Lehkou bundu užijete v kterémkoli ročním období.

Zatímco v zimě jsou zde časté krátké přeháňky, v letních měsících musíte mít na déšť vyloženou smůlu, prší jen výjimečně.

Tabulka teplot během roku

San Francisco - Nevyzpytatelné počasí je tu po celý rok

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
přeháňky
14 °C
únor
přeháňky
15 °C
březen
přeháňky
16 °C
duben
polojasno
17 °C
květen
polojasno
18 °C
červen
jasno
19 °C
červenec
jasno
19 °C
srpen
jasno
20 °C
září
jasno
21 °C
říjen
polojasno
21 °C
listopad
přeháňky
17 °C
prosinec
přeháňky
14 °C

Kdy jet do San Francisca

Dá se říct, že kdykoli. San Francisco většinou bude jen počátečním nebo koncovým bodem vaší dovolené na západě USA, ve městě navíc obecně tolik nevadí nepřízeň počasí. Ideální doba k návštěvě je samozřejmě léto, kdy se můžete těšit na nejvyšší teploty a absenci deště.

Chladný vítr a mlhy můžou přijít v lednu stejně jako v červenci. Vydáte-li se sem v zimě, například cestou na Havaj, určitě neprohloupíte, jen si přibalte bundu.

Chystáš se do San Francisca?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 31. 10. 2020

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.