Zavřít boční panel

Aktivity v Seattlu

Vyhlídky 

Podobně jako třeba kopcovité San Francisco i Seattle má skvělou topografii umožňující parádní výhledy na velmi fotogenické město v čele s rozhlednou Space Needle. Když bude hezké počasí, můžete pozorovat i Kaskádové pohoří nebo se nechat unášet pohledem na klidný Pugetův záliv. 

Pozorování velryb 

Celé severozápadní pobřeží amerického kontinentu je jako stvořené pro pozorování migrujících velryb a kosatek ze severu na jih (prosinec, leden) a zase opačně (duben, květen, červen). Při prostém pohledu na mapu vám bude jasné, že ze Seattlu musíte kus popojet k ostrovu San Juan, kde se velryby nejvíce zdržují. 

Ve městě působí několik specializovaných agentur, které pořádají většinou celodenní výlety lodí, průměrná cena se pohybuje kolem 100 $ za osobu. Příklady agentur: 

Let hydroplánem 

I když nemusíte být zrovna zapálení letečtí nadšenci, let hydroplánem bude pro vás určitě zážitek. Vybrat si můžete z krátkých okružních letů, které trvají 20 minut a stojí od 99 $, nebo si můžete zaletět na některé z pravidelných linek na několik ostrovů San Juan nebo do kanadské Victorie. V takovém případě vyjde jednosměrná letenka na 150 $. Všechny lety zajišťuje aerolinka Kenmore Air z jezera Union, kam se z centra za 5 minut dostanete tramvají. 

Letenky vždy zajišťujte s předstihem na internetu. 

Let hydroplánem

Tour do Boeing 

Jednou z přezdívek Seattlu je „Jet City“, a to z prostého důvodu. Největší výrobce dopravních letadel na světě Boeing má svoje největší továrny právě tady. Pro návštěvníky jsou k dispozici dvě hlavní lákadla: 

  1. Prohlídka výrobního hangáru letounů 747 a 787 v závodu v Everettu asi 40 km severně od Seattlu. Lístky je nutné rezervovat předem s velkým předstihem (alespoň měsíc) na www.futureofflight.org, dvouhodinová prohlídka stojí 25 $. 

    K budově „Future of Flight“, kde prohlídka začíná, se lze dostat i veřejnou dopravou ze Seattlu. V centru (na více různých místech) nasedněte na autobusy 402, 421, 511 nebo 512 a dojeďte do stanice „Lynnwood Transit Center“. Tady přestoupíte na autobus číslo 113, kterým se vydáte směrem na Mukilteo. Vystoupíte v zastávce „Hwy 525 & 84th St“ u Taco Bell, odkud se dáte pěšky strmě do kopce po ulici 84th St. a po 5 minutách chůze dorazíte na místo. Na cestu si vyhraďte hodinu a půl a cca 7 $ jedním směrem, lze platit jen s Orca Card. 
     
  2. The Museum of Flight u druhého výrobního závodu v Rentonu na jih od centra, což je jedno z nejlepších muzeí věnované civilnímu letectví na světě, více detailů viz „Co navštívit“.  

Výlety do okolí

Seattle je městem s obrovskou devízou, a to úchvatným okolím. Z jedné strany klidné vody Pugetova zálivu se stovkou ostrůvků, kde si skvěle odfrknete od náročného programu, z druhé strany pak nádherné Kaskádové pohoří v čele s horou Mount Rainier, která se tyčí nad celým krajem a za dobré viditelnosti je vidět odkudkoli ze Seattlu. 

O něco dál je pak nechvalně proslulá sopka Mount St. Helens, která v roce 1980 zaznamenala jeden z nejmohutnějších výbuchů v dějinách USA, při němž zahynulo 57 lidí. 

Pití kávy 

Káva patří k jednomu z mnoha synonym, která se při vyslovení názvu „Seattle“ vybaví. Místní obyvatelé patří k největším konzumentům kávy na světě a kavárny nejrůznějšího vzezření a cenového rozpětí najdete opravdu úplně všude. Koneckonců… kde si myslíte, že vznikl a dodnes sídlí Starbucks? Jasně, že v Seattlu.  

Tak si na půlhodinku dopřejte chvilky klidu a vychutnejte si nejlepší kávu v USA. 

Co tady objevíš?

Jet City, Rain City, Emerald City, Coffe City… to je jen malý výčet přezdívek, jimiž se toto půvabné a tak trochu nenápadné město na severozápadě USA honosí. O Seattlu toho moc veřejnost neví. Sídlí tu Microsoft a Boeing, ale třeba i Starbucks, Amazon nebo Expedia. Už to značí, že se tu nebude žít špatně… a také tu nebude levno.  

To všechno je pravda, Seattle ale nabídne mnohem víc než jen ohromné kancelářské komplexy světoznámých firem. Město chytne za srdce svoji polohou na sedmi pahorcích, klidnou atmosférou na pobřežní promenádě, jezery, parky, rozsáhlými vilovými oblastmi a hlavně překrásným okolím Kaskádového pohoří.  

Seattle je kapesní velkoměsto, které Středoevropana uchvátí svými mrakodrapy, ale zároveň nepohltí městskou džunglí. Kdykoli budete chtít, do pár minut pěší chůze se ocitnete v klidném parku nebo na pobřeží.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
3 dny
Dostatečná doba na průzkum rozlohou nevelkého města.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Duben - říjen
Nejlepší doba k návštěvě, štěstí a smůlu na počasí můžete mít však kdykoli.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je normální cena letenek z Prahy. Akce se objeví 3x ročně a ušetříš při nich 25%.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu