Noční Seattle

Co dělat v Seattlu

Vyhlídky 

Podobně jako třeba kopcovité San Francisco i Seattle má skvělou topografii umožňující parádní výhledy na velmi fotogenické město v čele s rozhlednou Space Needle. Když bude hezké počasí, můžete pozorovat i Kaskádové pohoří nebo se nechat unášet pohledem na klidný Pugetův záliv. 

Pozorování velryb 

Celé severozápadní pobřeží amerického kontinentu je jako stvořené pro pozorování migrujících velryb a kosatek ze severu na jih (prosinec, leden) a zase opačně (duben, květen, červen). Při prostém pohledu na mapu vám bude jasné, že ze Seattlu musíte kus popojet k ostrovu San Juan, kde se velryby nejvíce zdržují. 

Ve městě působí několik specializovaných agentur, které pořádají většinou celodenní výlety lodí, průměrná cena se pohybuje kolem 100 $ za osobu. Příklady agentur: 

Let hydroplánem 

I když nemusíte být zrovna zapálení letečtí nadšenci, let hydroplánem bude pro vás určitě zážitek. Vybrat si můžete z krátkých okružních letů, které trvají 20 minut a stojí od 99 $, nebo si můžete zaletět na některé z pravidelných linek na několik ostrovů San Juan nebo do kanadské Victorie. V takovém případě vyjde jednosměrná letenka na 150 $. Všechny lety zajišťuje aerolinka Kenmore Air z jezera Union, kam se z centra za 5 minut dostanete tramvají. 

Letenky vždy zajišťujte s předstihem na internetu. 

Tour do Boeing 

Jednou z přezdívek Seattlu je „Jet City“, a to z prostého důvodu. Největší výrobce dopravních letadel na světě Boeing má svoje největší továrny právě tady. Pro návštěvníky jsou k dispozici dvě hlavní lákadla: 

  1. Prohlídka výrobního hangáru letounů 747 a 787 v závodu v Everettu asi 40 km severně od Seattlu. Lístky je nutné rezervovat předem s velkým předstihem (alespoň měsíc) na www.futureofflight.org, dvouhodinová prohlídka stojí 25 $. 

    K budově „Future of Flight“, kde prohlídka začíná, se lze dostat i veřejnou dopravou ze Seattlu. V centru (na více různých místech) nasedněte na autobusy 402, 421, 511 nebo 512 a dojeďte do stanice „Lynnwood Transit Center“. Tady přestoupíte na autobus číslo 113, kterým se vydáte směrem na Mukilteo. Vystoupíte v zastávce „Hwy 525 & 84th St“ u Taco Bell, odkud se dáte pěšky strmě do kopce po ulici 84th St. a po 5 minutách chůze dorazíte na místo. Na cestu si vyhraďte hodinu a půl a cca 7 $ jedním směrem, lze platit jen s Orca Card. 
     
  2. The Museum of Flight u druhého výrobního závodu v Rentonu na jih od centra, což je jedno z nejlepších muzeí věnované civilnímu letectví na světě, více detailů viz „Co navštívit“.  

Výlety do okolí

Seattle je městem s obrovskou devízou, a to úchvatným okolím. Z jedné strany klidné vody Pugetova zálivu se stovkou ostrůvků, kde si skvěle odfrknete od náročného programu, z druhé strany pak nádherné Kaskádové pohoří v čele s horou Mount Rainier, která se tyčí nad celým krajem a za dobré viditelnosti je vidět odkudkoli ze Seattlu. 

O něco dál je pak nechvalně proslulá sopka Mount St. Helens, která v roce 1980 zaznamenala jeden z nejmohutnějších výbuchů v dějinách USA, při němž zahynulo 57 lidí. 

Pití kávy 

Káva patří k jednomu z mnoha synonym, která se při vyslovení názvu „Seattle“ vybaví. Místní obyvatelé patří k největším konzumentům kávy na světě a kavárny nejrůznějšího vzezření a cenového rozpětí najdete opravdu úplně všude. Koneckonců… kde si myslíte, že vznikl a dodnes sídlí Starbucks? Jasně, že v Seattlu.  

Tak si na půlhodinku dopřejte chvilky klidu a vychutnejte si nejlepší kávu v USA. 

Chystáš se do Seattlu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.