Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Seattle
Dobrého počasí si užijete hlavně v létě

8 °C

9 °C

12 °C

15 °C

18 °C

21 °C

24 °C

24 °C

21 °C

15 °C

10 °C

7 °C

Počasí v Seattlu

Jedna z přezdívek města „Rain City“ nevznikla pro nic za nic. Především v zimě, na podzim i na jaře tu prší docela dost, často několik dní v kuse. Seattle leží v mírném oceánském klimatu, v zimě skoro nikdy nemrzne, v létě tu zase nejsou žádná velká parna. Obecně se vlastně dá říct, že počasí je tu velmi podobné jako u nás, jen s menšími rozdíly během roku a s větší vlhkostí. 

Léta jsou poměrně suchá a šance na hezké počasí je velká, letní bouřky tu jsou totiž docela vzácné, protože teploty zřídkakdy překročí 25 °C.  

Kdy jet do Seattlu

Jednoznačně nejlepším obdobím pro cesty na severozápad USA je naše léto. Nejhezčí měsíce jsou červen až srpen, s teplotami kolem 24 °C a menší vlhkostí. Naopak nejhorší jsou určitě prosinec až únor, kdy je šedivo, vlhko a lezavo – ani teplo, ani zima.  

I za cenu nebezpečí deštivějšího počasí jsou v Seattlu krásné podzimy. Zeleně je ve městě a okolí hodně, to znamená, že v říjnu a listopadu hraje celé město sytými barvami podzimního listí. 

Nejlepší čas k pozorování velryb, které je v okolí města rozšířenou zábavou, jsou měsíce prosinec, leden, duben a květen. V červnu je pak top sezona pro pozorování kosatek. 

Protože Seattle nepatří k turisticky nejnavštěvovanějším městům, sezony se nijak zvlášť neprojevují na cenách ubytování ani dalších služeb. 

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu