Noční Seattle

Počasí v Seattlu a kdy sem jet

Počasí v Seattlu

Jedna z přezdívek města „Rain City“ nevznikla pro nic za nic. Především v zimě, na podzim i na jaře tu prší docela dost, často několik dní v kuse. Seattle leží v mírném oceánském klimatu, v zimě skoro nikdy nemrzne, v létě tu zase nejsou žádná velká parna. Obecně se vlastně dá říct, že počasí je tu velmi podobné jako u nás, jen s menšími rozdíly během roku a s větší vlhkostí. 

Léta jsou poměrně suchá a šance na hezké počasí je velká, letní bouřky tu jsou totiž docela vzácné, protože teploty zřídkakdy překročí 25 °C.  

Tabulka teplot během roku

Seattle - Dobrého počasí si užijete hlavně v létě

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
přeháňky
8 °C
únor
přeháňky
9 °C
březen
přeháňky
12 °C
duben
přeháňky
15 °C
květen
polojasno
18 °C
červen
polojasno
21 °C
červenec
jasno
24 °C
srpen
jasno
24 °C
září
polojasno
21 °C
říjen
přeháňky
15 °C
listopad
přeháňky
10 °C
prosinec
přeháňky
7 °C

Kdy jet do Seattlu

Jednoznačně nejlepším obdobím pro cesty na severozápad USA je naše léto. Nejhezčí měsíce jsou červen až srpen, s teplotami kolem 24 °C a menší vlhkostí. Naopak nejhorší jsou určitě prosinec až únor, kdy je šedivo, vlhko a lezavo – ani teplo, ani zima.  

I za cenu nebezpečí deštivějšího počasí jsou v Seattlu krásné podzimy. Zeleně je ve městě a okolí hodně, to znamená, že v říjnu a listopadu hraje celé město sytými barvami podzimního listí. 

Nejlepší čas k pozorování velryb, které je v okolí města rozšířenou zábavou, jsou měsíce prosinec, leden, duben a květen. V červnu je pak top sezona pro pozorování kosatek. 

Protože Seattle nepatří k turisticky nejnavštěvovanějším městům, sezony se nijak zvlášť neprojevují na cenách ubytování ani dalších služeb. 

Chystáš se do Seattlu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 12. 06. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.