Noční Seattle

Ubytování v Seattlu

Seattle vás určitě chytne za srdce a zamilujete si ho, při vybírání ubytování ale dbejte na to, aby se vaše srdce návštěvy vůbec dožilo. Ač město nepatří k turistickým top cílům, ceny ubytování se řadí mezi vůbec ty nejvyšší na světě, především kvůli přítomnosti centrál mnoha velkých světových firem.  

Absence levných hostelů navíc situaci nepomáhá, jedinou záchrannou brzdou tak bude airbnb, ale ani tady vám vaše peněženka moc nepoděkuje.

Kde se ubytovat v Seattlu

Obecně se snažte hledat bydlení poblíž stanice rychlodrážní tramvaje, dojíždění z větších dálek autobusem může být opravdu zdlouhavé. 

Downtown, tedy středobod Seattlu. Ubytování tu bude jistě pohodlné, protože všude dojdete pěšky, ale najdete tu jen ty nejdražší nabídky hotelů. Nepočítejte s nocí za pokoj pod 5.000 Kč. 

Columbia City, klidná čtvrť na jih od centra směrem k letišti. Zde najdete asi nejvíc nabídek airbnb, přitom tudy projíždí rychlodrážní tramvaj jak do města (20 minut jízdy), tak na letiště (15 minut jízdy). Z pohledu „value for money“ je Columbia City asi tím nejlepším místem pro ubytování. Ani tady ale obvykle průměrné nabídky airbnb neklesnou pod 1.400 Kč na noc. 

Fremont a okolní čtvrti jsou podobné Columbia City, jen o něco živější a přesně na opačné straně od centra, tedy na sever. Nabídek airbnb je tu opět velké množství, ceny oscilují mezi 1.200 a 1.600 Kč za noc. Nevýhodou je fakt, že tudy nejezdí žádná kolejová doprava a vy jste tak odkázaní na cestování pomalými autobusy, jezdí jich tu do centra hodně a déle než 25 minut cesta obvykle netrvá. 

Bellevue je sice město, kde sídlí Microsoft, a tak tu tedy levné hotely budete hledat marně, ale občas se zadaří opět na poli airbnb. Nemusíte se bát dojíždění do Seattlu, vzdálenost je krátká a autobusů jezdí hodně – bez meziměstské přirážky. 

Ceny 

Jak už bylo naznačeno, Seattle patří k nejdražším městům na světě. Preferujete-li standardní tříhvězdičkové hotely, musíte si připravit částku minimálně 3.500 Kč na noc za pokoj + daň kolem 15 % z ceny, která se obvykle neudává při počátečním vyhledávání. 

Hostely chybí úplně, jedinou možností, jak bydlet za normální cenu tak představuje airbnb. Kvalitnější nabídky s pěkným pokojem startují na 1.400 Kč za noc, můžete mít ale štěstí a narazit na nově zaregistrovaného uživatele, který jde s cenou i pod tisícovku. 

Chystáš se do Seattlu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Seattlu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.