Průvodce městem
Seattle, kapesní velkoměsto
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v Seattlu

Seattle vás určitě chytne za srdce a zamilujete si ho, při vybírání ubytování ale dbejte na to, aby se vaše srdce návštěvy vůbec dožilo. Ač město nepatří k turistickým top cílům, ceny ubytování se řadí mezi vůbec ty nejvyšší na světě, především kvůli přítomnosti centrál mnoha velkých světových firem.  

Absence levných hostelů navíc situaci nepomáhá, jedinou záchrannou brzdou tak bude airbnb, ale ani tady vám vaše peněženka moc nepoděkuje.

Kde se ubytovat v Seattlu

Obecně se snažte hledat bydlení poblíž stanice rychlodrážní tramvaje, dojíždění z větších dálek autobusem může být opravdu zdlouhavé. 

Downtown, tedy středobod Seattlu. Ubytování tu bude jistě pohodlné, protože všude dojdete pěšky, ale najdete tu jen ty nejdražší nabídky hotelů. Nepočítejte s nocí za pokoj pod 5.000 Kč. 

Columbia City, klidná čtvrť na jih od centra směrem k letišti. Zde najdete asi nejvíc nabídek airbnb, přitom tudy projíždí rychlodrážní tramvaj jak do města (20 minut jízdy), tak na letiště (15 minut jízdy). Z pohledu „value for money“ je Columbia City asi tím nejlepším místem pro ubytování. Ani tady ale obvykle průměrné nabídky airbnb neklesnou pod 1.400 Kč na noc. 

Fremont a okolní čtvrti jsou podobné Columbia City, jen o něco živější a přesně na opačné straně od centra, tedy na sever. Nabídek airbnb je tu opět velké množství, ceny oscilují mezi 1.200 a 1.600 Kč za noc. Nevýhodou je fakt, že tudy nejezdí žádná kolejová doprava a vy jste tak odkázaní na cestování pomalými autobusy, jezdí jich tu do centra hodně a déle než 25 minut cesta obvykle netrvá. 

Bellevue je sice město, kde sídlí Microsoft, a tak tu tedy levné hotely budete hledat marně, ale občas se zadaří opět na poli airbnb. Nemusíte se bát dojíždění do Seattlu, vzdálenost je krátká a autobusů jezdí hodně – bez meziměstské přirážky. 

Ceny 

Jak už bylo naznačeno, Seattle patří k nejdražším městům na světě. Preferujete-li standardní tříhvězdičkové hotely, musíte si připravit částku minimálně 3.500 Kč na noc za pokoj + daň kolem 15 % z ceny, která se obvykle neudává při počátečním vyhledávání. 

Hostely chybí úplně, jedinou možností, jak bydlet za normální cenu tak představuje airbnb. Kvalitnější nabídky s pěkným pokojem startují na 1.400 Kč za noc, můžete mít ale štěstí a narazit na nově zaregistrovaného uživatele, který jde s cenou i pod tisícovku. 

Vyhledej si svůj hotel v Seattlu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Jet City, Rain City, Emerald City, Coffe City… to je jen malý výčet přezdívek, jimiž se toto půvabné a tak trochu nenápadné město na severozápadě USA honosí. O Seattlu toho moc veřejnost neví. Sídlí tu Microsoft a Boeing, ale třeba i Starbucks, Amazon nebo Expedia. Už to značí, že se tu nebude žít špatně… a také tu nebude levno.  

To všechno je pravda, Seattle ale nabídne mnohem víc než jen ohromné kancelářské komplexy světoznámých firem. Město chytne za srdce svoji polohou na sedmi pahorcích, klidnou atmosférou na pobřežní promenádě, jezery, parky, rozsáhlými vilovými oblastmi a hlavně překrásným okolím Kaskádového pohoří.  

Seattle je kapesní velkoměsto, které Středoevropana uchvátí svými mrakodrapy, ale zároveň nepohltí městskou džunglí. Kdykoli budete chtít, do pár minut pěší chůze se ocitnete v klidném parku nebo na pobřeží.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
3 dny
Dostatečná doba na průzkum rozlohou nevelkého města.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Duben - říjen
Nejlepší doba k návštěvě, štěstí a smůlu na počasí můžete mít však kdykoli.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je normální cena letenek z Prahy. Akce se objeví 3x ročně a ušetříš při nich 25%.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu