Surinam

Víza do Surinamu

Vízum 

Od října 2019 není možné zakoupit turistickou kartu (která nahrazovala vízum) až po příletu/příjezdu do země na letišti či hraničních přechodech. 

Je nutné si vyřídit elektronickou turistickou kartu za celkový poplatek 54 USD (40 za samotnou karta/vízum + 14 za administrativní poplatek). 

Vyřizujte pouze na oficiálním webu: suriname.vfsevisa.com/suriname/online. 

K vyplnění online formuláře budete potřebovat oskenovat stránku v pasu s osobními údaji, dále také oskenujte samotný obal pasu (zavřený pas), je třeba přiložit v pdf souboru letenku ze Surinamu, případně z okolní země tak, aby bylo jasné, že Surinam musíte opustit. Přiložit musíte informace o ubytování (v případě bydlení přes airbnb alespoň adresu a telefonní číslo) a také fotografii o rozměrech 3×4 cm. 

Potvrzení o vyřízení vám do e-mailu přijde do 72 hodin, proto platbu nenechávejte na poslední chvíli! E-mail si vytiskněte a předložte při pohraniční kontrole.  

Turistická karta je platná pro jeden vstup na 90 dní. 

Očkování 

Při cestě do Surinamu není vyloženě povinné žádné očkování, nicméně při cestě ze Surinamu do některých zemí (například do Brazílie nebo USA) musíte před odletem předložit očkovací průkaz s potvrzením o očkování proti žluté zimnici. Bez tohoto potvrzení nebudete vpuštěni do letadla a budete muset na vlastní náklady hledat alternativní cestu ze Surinamu do zemí, které toto očkování nevyžadují (tj. do Evropy). 

Očkování proti žluté zimnici rozhodně doporučujeme i pokud budete Surinam opouštět do země, která toto potvrzení nevyžaduje – riziko nákazy především při cestě do džungle je vysoké. 

Dále je doporučeno klasické očkování proti žloutence a na zvážení je užívání antimalarik, jelikož malárie se v Surinamu vyskytuje endemicky a především v odlehlých oblastech je riziko nákazy relativně vysoké. 

Cholera ani břišní tyfus se v zemi nevyskytují. 

Celní předpisy 

Zdarma můžete dovážet 200 kusů cigaret nebo 500 gramů tabáku. Tvrdý alkohol lze bezcelně dovážet v množství 1 litru, resp. 4 litrů vína a 8 litrů piva. 

Chystáš se do Surinamu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.