Svazijsko
Svazijsko

Co dělat ve Svazijsku

Treky 

Ve Svazijsku nejsou značené turistické cesty, jaké známe z ČR, většinou zaparkujete auto a jdete tou nejprošlapanější cestou. Z hlavních silnic jsou důležité odbočky značené hnědobílou značkou s piktogramem turisty nebo dané atrakce, značení po menších cestách už je čistě na vás.

Noční život

Z bezpečnostních důvodů se doporučuje v noci zdržovat doma nebo v hlídaných rezervacích, areálech apod. (což je prakticky každé ubytování nalezitelné např. na booking.com). Obecně se dá říci, že noční život je v těchto oblastech klidný, žádná hlučná hudba apod. (chráněné oblasti, zvířata…).

Nakupování

Trhy při silnících, místní nabízí lokální výrobky od jídla po sošky, suvenýry lze usmlouvat na třetinovou cenu. 

Parky a rezervace – safari

Svazijsko je doslova proseto národními parky a rezervacemi, kde se koncentrují typicky africká zvířata, v některých rezervacích je pohromadě i tzv. Velká pětka, pro níž se hojně navštěvuje Krugerův národní park v JAR. Všechny rezervace nabízí různé druhy safari, od self-driving po safari s průvodcem ve 4x4 nebo od několikahodinových po vícedenní. Vše záleží na konkrétní nabídce rezervace, častokrát se lze předem domluvit na individuálním programu s průvodcem.

Chystáš se do Svazijska?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.