Svazijsko
Svazijsko

Co vidět a navštívit ve Svazijsku

7 míst co vidět ve Svazijsku

Svazijsko

NP Malolotja

Park leží podél hlavního tahu MR1 do Krugerova národního parku v JAR. Po rozbité cestě (zvládnutelné i pro malá vozidla s pohonem na dvě kola) po cca 5 km se dostanete na parkoviště. Vstup se neplatí, obdržíte mapu celé oblasti. Lze navštívit devadesátimetrové vodopády Malolotja Falls (cca 15 minut z parkoviště), ale i různé pěší traily od několikahodinových po vícedenní.  

Zobrazit místo
Svazijsko

Milwane

Jedná se o soukromou rezervaci u hlavního města, lze pozorovat zebry, žirafy, hrochy, krokodýly a více než 200 druhů ptáků. Safari lze jet vlastním autem, na kole nebo pěšky (avšak na určitých místech se nedoporučuje kvůli výskytu krokodýlů).

Zobrazit místo
Svazijsko

Sibebe

Hora podobná jako hora Uluru v Austrálii, s tím rozdílem, že se jedná o největší žulový masiv na světě a je prakticky bez turistů. Turistické cesty vedou až nahoru a nabízí výhled v centrální části Svazijska. Vstupné se neplatí. 

Zobrazit místo
Svazijsko

NP Hlane

Národní park s největším počtem zvířat ve Svazijsku (až 10.000). Leží na hranicích s Mozambikem, tedy s vyšším rizikem výskytu malárie. 

Zobrazit místo
Svazijsko

Mkhaya

Nejznámější rezervace v zemi, vyskytuje se zde tzv. Velká pětka (tzn. lev, levhart, slon, nosorožec a buvol). Nutná je rezervace předem. 

Zobrazit místo
Svazijsko

Mlawula

Až 18.000 ha velké rezervace sousedící s rezervací Hlane u hranic s Mosambikem. Najdete zde i pozůstatky staveb z doby kamenné. 

Zobrazit místo
Svazijsko

Ngwenya

Nejstarší (cca 43.000 let starý) důl na světě. Poblíž se nachází sklárna. 

Zobrazit místo

Chystáš se do Svazijska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 22. 01. 2020
Navrhni úpravu