7 míst, která doporučujeme ve Svazijsku navštívit

Svazijsko

NP Malolotja

Park leží podél hlavního tahu MR1 do Krugerova národního parku v JAR. Po rozbité cestě (zvládnutelné i pro malá vozidla s pohonem na dvě kola) po cca 5 km se dostanete na parkoviště. Vstup se neplatí, obdržíte mapu celé oblasti. Lze navštívit devadesátimetrové vodopády Malolotja Falls (cca 15 minut z parkoviště), ale i různé pěší traily od několikahodinových po vícedenní.  

Zobrazit popis
Svazijsko

Milwane

Jedná se o soukromou rezervaci u hlavního města, lze pozorovat zebry, žirafy, hrochy, krokodýly a více než 200 druhů ptáků. Safari lze jet vlastním autem, na kole nebo pěšky (avšak na určitých místech se nedoporučuje kvůli výskytu krokodýlů).

Zobrazit popis
Svazijsko

Sibebe

Hora podobná jako hora Uluru v Austrálii, s tím rozdílem, že se jedná o největší žulový masiv na světě a je prakticky bez turistů. Turistické cesty vedou až nahoru a nabízí výhled v centrální části Svazijska. Vstupné se neplatí. 

Zobrazit popis
Svazijsko

NP Hlane

Národní park s největším počtem zvířat ve Svazijsku (až 10.000). Leží na hranicích s Mozambikem, tedy s vyšším rizikem výskytu malárie. 

Zobrazit popis
Svazijsko

Mkhaya

Nejznámější rezervace v zemi, vyskytuje se zde tzv. Velká pětka (tzn. lev, levhart, slon, nosorožec a buvol). Nutná je rezervace předem. 

Zobrazit popis
Svazijsko

Mlawula

Až 18.000 ha velké rezervace sousedící s rezervací Hlane u hranic s Mosambikem. Najdete zde i pozůstatky staveb z doby kamenné. 

Zobrazit popis
Svazijsko

Ngwenya

Nejstarší (cca 43.000 let starý) důl na světě. Poblíž se nachází sklárna. 

Zobrazit popis
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu