Opomíjená země safari a vodopádů

Svazijsko, neboli eSwatini, je monarchie sousedící s JAR a Mozambikem. Je držitelem několika světových nej a ačkoli je turisticky navštěvované spíše jako tranzitní země pro zkrácení cesty, má toho rozhodně hodně co nabídnout. Liduprázdné safari umocňující nezapomenutelné zážitky při pozorování Velké pětky afrických zvířat, největší žulový masiv na světě s krásnými panoramaty na centrální část či schovaný devadesátimetrový vodopád. To je jen malý výčet toho, co Svazijsko na své relativně malé ploše dokáže odhalit.  

Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 90 dní.
Hlavní sezóna
Letenky od
21 000 Kč

Praktické tipy před cestou do Svazijska

Co vidět ve Svazijsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy ve Svazijsku

Mapa s místy co vidět a navštívit ve Svazijsku

Co dělat ve Svazijsku

Co dělat ve Svazijsku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Svazijsko.

Počasí ve Svazijsku

Přehledně o počasí ve Svazijsku a teploty během roku. Kdy jet do Svazijska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Jak se dostat do Svazijska

Jak levně do Svazijska? Čím a jak se nejlevněji dostat do Svazijska, kolik to stojí a jak dlouho cesta potrvá z Prahy a okolí?

Doprava ve Svazijsku

Jak se dopravovat a cestovat ve Svazijsku? Cestování ve Svazijsku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny ve Svazijsku

Čím platit ve Svazijsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Svazijský lilangeni. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí ve Svazijsku?
Aktuální kurz 1 = 1.57 Kč

Jídlo ve Svazijsku

Co ochutnat ve Svazijsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí ve Svazijsku a kde se stravovat.

Kultura a lidé ve Svazijsku

Jak se mluví ve Svazijsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Svazijsko a jakou má rozlohu?

Bezpečnost ve Svazijsku

Je Svazijsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality ve Svazijsku + očkování a pojištění.

Víza ve Svazijsku

Je potřeba vízum a pas do Svazijska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Svazijska?

Další průvodce ve Svazijsku a okolí

Estamos esperando por você!
Už na tebe čekáme!
Mosambik
Průvodce zemí
You will like it here!
Tady se ti bude líbit!
Jihoafrická republika
Průvodce zemí
Hi!
Ahoj!
Lesotho
Průvodce zemí
We are looking forward to you!
Těšíme se na tebe!
Botswana
Průvodce zemí
Hi!
Ahoj!
Zimbabwe
Průvodce zemí

Cestopisy ze Svazijska od cestovatelů jako ty

Čtení na 4 minuty
Parťák na cesty - Toyota Hilux 4x4
Nikesss 2018-12-31T21:02:05+01:00 7 komentářů
Afrika 2018

A nestačil by osobák?Pokud se budete chystat na vlastní pěst např. do Afriky a budete uvažovat o pronájmu auta jako my, budete se nejspíš rozhodovat, jestli  trochu ušetřit a spokojit se s osobním…

📖 Inspirující
Čtení na 17 minut
Z JAR k Viktoriiným vodopádům přes Svazijsko, Botswanu, Zimbabwe a Zambii.
rodik 2018-11-11T11:48:01+01:00 1 komentář
Afrika 2018

Měl to být roadtrip po Jihoafrické republice. Když jsem ale mrkl na mapu a pár cestopisů, neodolal jsem a cesta se protáhla přes Svazijsko, Botswanu, Zimbabwe a Zambii až k Viktoriiným vodopádům. . PřípravaNa svém "must see" cestovatelském seznamu jsem měl řadu pro mě doposud atraktivnějších zemí než JAR. To se změnilo, když se objevila akce na letenky za 3500 Kč do Johannesburgu s trasou přes…