Švédsko
Švédsko

Bezpečnost ve Švédsku

Zdraví 

Do Švédska není nutné žádné speciální očkování nebo něco podobného. Důležité je se před cestou pojistit, protože léčba ve Stockholmu je velmi drahá.

Kriminalita 

V českých médiích v poslední době proběhlo několik zpráv o tom, že ve Stockholmu již není bezpečno kvůli uprchlíkům. Údajně obtěžují ženy, okrádají děti apod. My osobně jsme se s žádným takovým problémem nesetkali, a to ve Švédsku žijeme již 4 roky. Ani naši přátelé nezaznamenali nějaký problém. Ani švédská média nic podobného nenapsala. Neměli bychom tedy před cestou do Švédská žádný strach. Podobné poplašné zprávy je nejlepší ignorovat.

Naopak jsou Švédové velmi důvěřiví a řekli bychom, že na méně turistických místech často ani neznají, co je to krádež. Uvedeme příklad: ve studentském městě Umea se každoročně koná tzv. „zimní sportovní den“, kdy místní půjčovna zimního vybavení půjčuje zadarmo brusle, lyže, sněžnice apod. Tyto věci půjčuje víceméně pouze na dobré slovo a věří, že se jim všechny věci vrátí. Fungovalo by to takto u nás?

Kriminalita na venkově a na turistických cestách v horách hrozí snad jen ze strany jiných zahraničních návštěvníků. Pravděpodobnost, že se vám v přírodě stane něco vinou cizí osoby, je opravdu mizivá.

Riziko katastrof 

Nic zvláštního, s čím by se člověk v České republice nesetkal, ve Švédsku nehrozí. Samozřejmě se můžou objevit vichřice, sněhové bouře apod. Před každým výletem je dobré sledovat počasí a také hlidat, zda náhodou švédský meteorologický institut nevydal nějaké varování. Stránky meteorologického institutu.

Důležité kontakty 

Chystáš se do Švédska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.