Průvodce státem
Švédsko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost ve Švédsku

Zdraví 

Do Švédska není nutné žádné speciální očkování nebo něco podobného. Důležité je se před cestou pojistit, protože léčba ve Stockholmu je velmi drahá.

Kriminalita 

V českých médiích v poslední době proběhlo několik zpráv o tom, že ve Stockholmu již není bezpečno kvůli uprchlíkům. Údajně obtěžují ženy, okrádají děti apod. My osobně jsme se s žádným takovým problémem nesetkali, a to ve Švédsku žijeme již 4 roky. Ani naši přátelé nezaznamenali nějaký problém. Ani švédská média nic podobného nenapsala. Neměli bychom tedy před cestou do Švédská žádný strach. Podobné poplašné zprávy je nejlepší ignorovat.

Naopak jsou Švédové velmi důvěřiví a řekli bychom, že na méně turistických místech často ani neznají, co je to krádež. Uvedeme příklad: ve studentském městě Umea se každoročně koná tzv. „zimní sportovní den“, kdy místní půjčovna zimního vybavení půjčuje zadarmo brusle, lyže, sněžnice apod. Tyto věci půjčuje víceméně pouze na dobré slovo a věří, že se jim všechny věci vrátí. Fungovalo by to takto u nás?

Kriminalita na venkově a na turistických cestách v horách hrozí snad jen ze strany jiných zahraničních návštěvníků. Pravděpodobnost, že se vám v přírodě stane něco vinou cizí osoby, je opravdu mizivá.

Riziko katastrof 

Nic zvláštního, s čím by se člověk v České republice nesetkal, ve Švédsku nehrozí. Samozřejmě se můžou objevit vichřice, sněhové bouře apod. Před každým výletem je dobré sledovat počasí a také hlidat, zda náhodou švédský meteorologický institut nevydal nějaké varování. Stránky meteorologického institutu.

Důležité kontakty 

Zažijte polární záři nad zemí vikingů

Švédsko se nachází ve Skandinávii na severu Evropy. Díky Golfskému proudu je zde však překvapivě mírné klima.

Máte rádi nedotčenou přírodu a putování po horách? Chcete si užít klid na nádherných pláží bez turistů? Zajímá vás historie vikingů? Chtěli byste vidět polární záři? Nebo snad půlnoční slunce? To vše a nejen to můžete v této krásné severské zemi objevit.

Průvodce pro tebe napsal Jarda Zaoral
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - září
Severské klima doprovází mírná léta a tuhé zimy.
Více o počasí
Letenky od
3 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 58 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu