Pláže

Západní pobřeží ostrova je pokryto širokými plážemi, které žádný milovník koupání nesmí vynechat. Pláže Koh Lanty jsou oproti zbytku Thajska velmi široké a nízký počet návštěvníků zaručuje ničím nerušené vodní radovánky.

Nejdelší pláží ostrova je Phra Ae přezdívaná Dlouhá pláž (Long Beach). Ta se na severu napojuje na jednu z nejnavštěvovanějších pláží Khlong Dao. Mezi další oblíbené pláže patří Khlong Nim a Ba Kan Tiang, která je dokonce považována za nejkrásnější pláž ostrova. Právě tady se nachází unikátní pětihvězdičkový hotel Pimalai.

Netradiční koupání na samém jihu ostrova v národním parku je přístupné po zaplacení vstupného (200 bahtů). Dávejte si pozor na své osobní věci, protože se všude kolem potulují drzé opice, a také si nekraťte cestu mangrovy, v nichž se ukrývají stejnobarevní hadi.

Kurzy vaření

Thajské kuchyni propadly milióny lidí po celém světě a není tak divu, že jsou dnes kurzy vaření jednou z nejoblíbenějších aktivit turistů. První škola vaření na Koh Lantě, otevřená v roce 2003 pod názvem Time for lime, se nachází přímo na  pláži Khlong Dao. Zisk z kurzů putuje do Lanta Animal Welfare Center, které se stará o nemocná a raněná zvířata. Vy se naučíte tajům thajské kuchyně a zároveň pomůžete místní fauně. Více informací na: www.timeforlime.net.

Západy slunce

Romantické duše by určitě neměli promeškat západ slunce na jedné z místních pláží. Všechny pláže se nachází na západním pobřeží ostrova,
a tak je jen a jen na vás, kterou z nich zvolíte.

Potápění

Koh Lanta je díky bohatému podmořskému životu oblíbeným místem potápěčů. Ostrov je součástí Mořského národního parku Mu Ko Lanta, který se skládá z celkem 70 ostrovů. Hin Muang (Purpurový kámen) a Hin Daeng (Červený kámen) jsou jedny z nejznámějších potápěčských míst v celém Thajsku.

Ceny kurzů se pohybují mezi 3.500–5.000 bahty.

Island Hopping

Nejoblíbenější 4 Island Tour nabízí nespočet cestovních kanceláří. Nejjednodušší je zamluvit výlet přímo přes vaše ubytování, ceny se nikterak zvlášť neliší.

Výlet po čtyřech ostrovech zahrnuje návštěvu ostrovů Maa, Chuek, Kradan a Ngai. K dispozici jsou také výlety na světově proslulé ostrůvky Koh Rok Nok a Koh Rok Nai, které jsou pokládány za jedny z nejhezčích míst na šnorchlování u západního pobřeží Thajska

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu