Zavřít boční panel

Aktivity na Koh Lantě

Pláže

Západní pobřeží ostrova je pokryto širokými plážemi, které žádný milovník koupání nesmí vynechat. Pláže Koh Lanty jsou oproti zbytku Thajska velmi široké a nízký počet návštěvníků zaručuje ničím nerušené vodní radovánky.

Nejdelší pláží ostrova je Phra Ae přezdívaná Dlouhá pláž (Long Beach). Ta se na severu napojuje na jednu z nejnavštěvovanějších pláží Khlong Dao. Mezi další oblíbené pláže patří Khlong Nim a Ba Kan Tiang, která je dokonce považována za nejkrásnější pláž ostrova. Právě tady se nachází unikátní pětihvězdičkový hotel Pimalai.

Netradiční koupání na samém jihu ostrova v národním parku je přístupné po zaplacení vstupného (200 bahtů). Dávejte si pozor na své osobní věci, protože se všude kolem potulují drzé opice, a také si nekraťte cestu mangrovy, v nichž se ukrývají stejnobarevní hadi.

Kurzy vaření

Thajské kuchyni propadly milióny lidí po celém světě a není tak divu, že jsou dnes kurzy vaření jednou z nejoblíbenějších aktivit turistů. První škola vaření na Koh Lantě, otevřená v roce 2003 pod názvem Time for lime, se nachází přímo na  pláži Khlong Dao. Zisk z kurzů putuje do Lanta Animal Welfare Center, které se stará o nemocná a raněná zvířata. Vy se naučíte tajům thajské kuchyně a zároveň pomůžete místní fauně. Více informací na: www.timeforlime.net.

Západy slunce

Romantické duše by určitě neměli promeškat západ slunce na jedné z místních pláží. Všechny pláže se nachází na západním pobřeží ostrova,
a tak je jen a jen na vás, kterou z nich zvolíte.

Potápění

Koh Lanta je díky bohatému podmořskému životu oblíbeným místem potápěčů. Ostrov je součástí Mořského národního parku Mu Ko Lanta, který se skládá z celkem 70 ostrovů. Hin Muang (Purpurový kámen) a Hin Daeng (Červený kámen) jsou jedny z nejznámějších potápěčských míst v celém Thajsku.

Ceny kurzů se pohybují mezi 3.500–5.000 bahty.

Island Hopping

Nejoblíbenější 4 Island Tour nabízí nespočet cestovních kanceláří. Nejjednodušší je zamluvit výlet přímo přes vaše ubytování, ceny se nikterak zvlášť neliší.

Výlet po čtyřech ostrovech zahrnuje návštěvu ostrovů Maa, Chuek, Kradan a Ngai. K dispozici jsou také výlety na světově proslulé ostrůvky Koh Rok Nok a Koh Rok Nai, které jsou pokládány za jedny z nejhezčích míst na šnorchlování u západního pobřeží Thajska

Co tady objevíš?

Vydejte se na průzkum zeleného ostrova na pomezí Thajska a Malajsie, kde zlatem poseté buddhistické svatyně střídají muslimské mešity.

Přestože je Thajsko v hledáčku cestovatelů již po řadu let, Koh Lanta obrovskému turistickému náporu bohudík stále uniká. Koh Lanta je jedním z posledních nedotčených míst v Andamanském moři, které až do dnešního dne nadále zůstává ve stínu slavnějších bratrů Krabi, Phuket a Phi Phi. Většina z jeho 10.000 obyvatel stále žije tradičním životem, a tak se během vaší návštěvy skoro přenesete do dob, kdy Thajsko ještě nebylo turistickou destinací číslo 1.

Nízký počet turistů ovlivňuje také nabídku hotelů a resortů, jichž na ostrově najdete poskrovnu, něco kolem stovky.

Průvodce pro tebe napsal Lajnhart
Připrav se na
3-4 dny
Ideální doba na prozkoumání všech klenotů ostrova a okolních ostrůvků.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Prosinec - duben
V tomto období panuje nejlepší počasí, přes Vánoce je ale velmi draho.
Více o počasí
Letenky od
15 500 Kč
Je součet ceny letenky z Prahy do Krabi a pozemního přejezdu na Koh Lantu.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu