Koh Lanta

Co dělat na Koh Lantě

Pláže

Západní pobřeží ostrova je pokryto širokými plážemi, které žádný milovník koupání nesmí vynechat. Pláže Koh Lanty jsou oproti zbytku Thajska velmi široké a nízký počet návštěvníků zaručuje ničím nerušené vodní radovánky.

Nejdelší pláží ostrova je Phra Ae přezdívaná Dlouhá pláž (Long Beach). Ta se na severu napojuje na jednu z nejnavštěvovanějších pláží Khlong Dao. Mezi další oblíbené pláže patří Khlong Nim a Ba Kan Tiang, která je dokonce považována za nejkrásnější pláž ostrova. Právě tady se nachází unikátní pětihvězdičkový hotel Pimalai.

Netradiční koupání na samém jihu ostrova v národním parku je přístupné po zaplacení vstupného (200 bahtů). Dávejte si pozor na své osobní věci, protože se všude kolem potulují drzé opice, a také si nekraťte cestu mangrovy, v nichž se ukrývají stejnobarevní hadi.

Kurzy vaření

Thajské kuchyni propadly milióny lidí po celém světě a není tak divu, že jsou dnes kurzy vaření jednou z nejoblíbenějších aktivit turistů. První škola vaření na Koh Lantě, otevřená v roce 2003 pod názvem Time for lime, se nachází přímo na  pláži Khlong Dao. Zisk z kurzů putuje do Lanta Animal Welfare Center, které se stará o nemocná a raněná zvířata. Vy se naučíte tajům thajské kuchyně a zároveň pomůžete místní fauně. Více informací na: www.timeforlime.net.

Západy slunce

Romantické duše by určitě neměli promeškat západ slunce na jedné z místních pláží. Všechny pláže se nachází na západním pobřeží ostrova,
a tak je jen a jen na vás, kterou z nich zvolíte.

Potápění

Koh Lanta je díky bohatému podmořskému životu oblíbeným místem potápěčů. Ostrov je součástí Mořského národního parku Mu Ko Lanta, který se skládá z celkem 70 ostrovů. Hin Muang (Purpurový kámen) a Hin Daeng (Červený kámen) jsou jedny z nejznámějších potápěčských míst v celém Thajsku.

Ceny kurzů se pohybují mezi 3.500–5.000 bahty.

Island Hopping

Nejoblíbenější 4 Island Tour nabízí nespočet cestovních kanceláří. Nejjednodušší je zamluvit výlet přímo přes vaše ubytování, ceny se nikterak zvlášť neliší.

Výlet po čtyřech ostrovech zahrnuje návštěvu ostrovů Maa, Chuek, Kradan a Ngai. K dispozici jsou také výlety na světově proslulé ostrůvky Koh Rok Nok a Koh Rok Nai, které jsou pokládány za jedny z nejhezčích míst na šnorchlování u západního pobřeží Thajska

Chystáš se na Koh Lantu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Sub - Bohouš Kubart
před 6 měs

Ještě dvě aktivity tu jsou: lodní výlet na Phi Phi s návštěvou místa z filmu Pláž. A výlet kolem ostrova. 
lodní výlety včetně oběda a půjčení masek stojí 1000-1600B, podle typu lodi. 
je tu i česká cestovka http://lanta-octopus-divers.com