Průvodce ostrovem
Nedotčená Koh Lanta
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Koh Lantě

Pláže

Západní pobřeží ostrova je pokryto širokými plážemi, které žádný milovník koupání nesmí vynechat. Pláže Koh Lanty jsou oproti zbytku Thajska velmi široké a nízký počet návštěvníků zaručuje ničím nerušené vodní radovánky.

Nejdelší pláží ostrova je Phra Ae přezdívaná Dlouhá pláž (Long Beach). Ta se na severu napojuje na jednu z nejnavštěvovanějších pláží Khlong Dao. Mezi další oblíbené pláže patří Khlong Nim a Ba Kan Tiang, která je dokonce považována za nejkrásnější pláž ostrova. Právě tady se nachází unikátní pětihvězdičkový hotel Pimalai.

Netradiční koupání na samém jihu ostrova v národním parku je přístupné po zaplacení vstupného (200 bahtů). Dávejte si pozor na své osobní věci, protože se všude kolem potulují drzé opice, a také si nekraťte cestu mangrovy, v nichž se ukrývají stejnobarevní hadi.

Kurzy vaření

Thajské kuchyni propadly milióny lidí po celém světě a není tak divu, že jsou dnes kurzy vaření jednou z nejoblíbenějších aktivit turistů. První škola vaření na Koh Lantě, otevřená v roce 2003 pod názvem Time for lime, se nachází přímo na  pláži Khlong Dao. Zisk z kurzů putuje do Lanta Animal Welfare Center, které se stará o nemocná a raněná zvířata. Vy se naučíte tajům thajské kuchyně a zároveň pomůžete místní fauně. Více informací na: www.timeforlime.net.

Západy slunce

Romantické duše by určitě neměli promeškat západ slunce na jedné z místních pláží. Všechny pláže se nachází na západním pobřeží ostrova,
a tak je jen a jen na vás, kterou z nich zvolíte.

Potápění

Koh Lanta je díky bohatému podmořskému životu oblíbeným místem potápěčů. Ostrov je součástí Mořského národního parku Mu Ko Lanta, který se skládá z celkem 70 ostrovů. Hin Muang (Purpurový kámen) a Hin Daeng (Červený kámen) jsou jedny z nejznámějších potápěčských míst v celém Thajsku.

Ceny kurzů se pohybují mezi 3.500–5.000 bahty.

Island Hopping

Nejoblíbenější 4 Island Tour nabízí nespočet cestovních kanceláří. Nejjednodušší je zamluvit výlet přímo přes vaše ubytování, ceny se nikterak zvlášť neliší.

Výlet po čtyřech ostrovech zahrnuje návštěvu ostrovů Maa, Chuek, Kradan a Ngai. K dispozici jsou také výlety na světově proslulé ostrůvky Koh Rok Nok a Koh Rok Nai, které jsou pokládány za jedny z nejhezčích míst na šnorchlování u západního pobřeží Thajska

Co tady objevíš?

Vydejte se na průzkum zeleného ostrova na pomezí Thajska a Malajsie, kde zlatem poseté buddhistické svatyně střídají muslimské mešity.

Přestože je Thajsko v hledáčku cestovatelů již po řadu let, Koh Lanta obrovskému turistickému náporu bohudík stále uniká. Koh Lanta je jedním z posledních nedotčených míst v Andamanském moři, které až do dnešního dne nadále zůstává ve stínu slavnějších bratrů Krabi, Phuket a Phi Phi. Většina z jeho 10.000 obyvatel stále žije tradičním životem, a tak se během vaší návštěvy skoro přenesete do dob, kdy Thajsko ještě nebylo turistickou destinací číslo 1.

Nízký počet turistů ovlivňuje také nabídku hotelů a resortů, jichž na ostrově najdete poskrovnu, něco kolem stovky.

Průvodce pro tebe napsal Adéla L.
Připrav se na
3-4 dny
Ideální doba na prozkoumání všech klenotů ostrova a okolních ostrůvků.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Prosinec - duben
V tomto období panuje nejlepší počasí, přes Vánoce je ale velmi draho.
Více o počasí
Letenky od
15 500 Kč
Je součet ceny letenky z Prahy do Krabi a pozemního přejezdu na Koh Lantu.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu