Průvodce ostrovem
Nedotčená Koh Lanta
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Koh Lantě

Jak se dostat na Koh Lantu

Neexistence letiště činí z Koh Lanty jeden z mála thajských ostrovů, který stále uniká davům. Na ostrov se nejčastěji dostanete minibusem nebo lodí.

Na Koh Lantě jsou dva přístavy, oba dva se nachází v Saladanu. Je třeba počítat, že jejich provoz je podmíněn turistickým obdobím a počasím.

Ideálním způsobem přepravy je minibus odjíždějící z Krabi.

Minibus

Minibusem se na Koh Lantu dostanete pouze z Krabi. Minibusy odjíždí každou hodinu od 7 do 16 hodin. Počítejte se dvěma až třemi hodinami jízdy a zhruba 300–400 bahty. Přeprava minibusem je často součástí jízdenky na trajekt a cena je zahrnuta v celé částce. Jízdenky kupujete až na místě.

Loď

Lodí se na Koh Lantu dostanete z ostrovů Phi Phi a Lipe a z poloostrova Krabi. Počítejte zhruba s 250–500 bahty za cestu z Krabi i Koh Phi Phi, které jsou od Koh Lanty vzdálené do dvou hodin cesty. V případě přesunu z Koh Lipe na lodi strávíte až 5 hodin a budete muset sáhnout hlouběji do kapsy (cca 1.700–2.000 bahtů). Lístky opět nemusíte řešit v předstihu, stačí na místě před odjezdem.

Jak cestovat na Koh Lantě

Motorka

Motorka, respektive automatický skútr, je nejlepším způsobem, jak se dopravovat po ostrově. Skútr se snadno ovládá, stojí málo peněz a náklady na jeho provoz jsou téměř nulové. Půjčovny nabízí automatické skútry za 250–300 bahtů.

Taxi/Mototaxi

Za taxi a mototaxi zaplatíte v průměru 50–400 bahtů v závislosti na vzdálenosti vaší cesty. Resorty zprostředkovávají vlastní dopravu přímo z přístavu. Minibus vás taktéž odveze až na kýžené místo.

Co tady objevíš?

Vydejte se na průzkum zeleného ostrova na pomezí Thajska a Malajsie, kde zlatem poseté buddhistické svatyně střídají muslimské mešity.

Přestože je Thajsko v hledáčku cestovatelů již po řadu let, Koh Lanta obrovskému turistickému náporu bohudík stále uniká. Koh Lanta je jedním z posledních nedotčených míst v Andamanském moři, které až do dnešního dne nadále zůstává ve stínu slavnějších bratrů Krabi, Phuket a Phi Phi. Většina z jeho 10.000 obyvatel stále žije tradičním životem, a tak se během vaší návštěvy skoro přenesete do dob, kdy Thajsko ještě nebylo turistickou destinací číslo 1.

Nízký počet turistů ovlivňuje také nabídku hotelů a resortů, jichž na ostrově najdete poskrovnu, něco kolem stovky.

Průvodce pro tebe napsal Adéla L.
Připrav se na
3-4 dny
Ideální doba na prozkoumání všech klenotů ostrova a okolních ostrůvků.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Prosinec - duben
V tomto období panuje nejlepší počasí, přes Vánoce je ale velmi draho.
Více o počasí
Letenky od
15 500 Kč
Je součet ceny letenky z Prahy do Krabi a pozemního přejezdu na Koh Lantu.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu