Koh Lanta

Doprava na Koh Lantě

Jak se dostat na Koh Lantu

Neexistence letiště činí z Koh Lanty jeden z mála thajských ostrovů, který stále uniká davům. Na ostrov se nejčastěji dostanete minibusem nebo lodí.

Na Koh Lantě jsou dva přístavy, oba dva se nachází v Saladanu. Je třeba počítat, že jejich provoz je podmíněn turistickým obdobím a počasím.

Ideálním způsobem přepravy je minibus odjíždějící z Krabi.

Minibus

Minibusem se na Koh Lantu dostanete pouze z Krabi. Minibusy odjíždí každou hodinu od 7 do 16 hodin. Počítejte se dvěma až třemi hodinami jízdy a zhruba 300–400 bahty. Přeprava minibusem je často součástí jízdenky na trajekt a cena je zahrnuta v celé částce. Jízdenky kupujete až na místě.

Loď

Lodí se na Koh Lantu dostanete z ostrovů Phi Phi a Lipe a z poloostrova Krabi. Počítejte zhruba s 250–500 bahty za cestu z Krabi i Koh Phi Phi, které jsou od Koh Lanty vzdálené do dvou hodin cesty. V případě přesunu z Koh Lipe na lodi strávíte až 5 hodin a budete muset sáhnout hlouběji do kapsy (cca 1.700–2.000 bahtů). Lístky opět nemusíte řešit v předstihu, stačí na místě před odjezdem.

Jak cestovat na Koh Lantě

Motorka

Motorka, respektive automatický skútr, je nejlepším způsobem, jak se dopravovat po ostrově. Skútr se snadno ovládá, stojí málo peněz a náklady na jeho provoz jsou téměř nulové. Půjčovny nabízí automatické skútry za 250–300 bahtů.

Taxi/Mototaxi

Za taxi a mototaxi zaplatíte v průměru 50–400 bahtů v závislosti na vzdálenosti vaší cesty. Resorty zprostředkovávají vlastní dopravu přímo z přístavu. Minibus vás taktéž odveze až na kýžené místo.

Chystáš se na Koh Lantu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.