Koh Lanta

Počasí na Koh Lantě a kdy sem jet

Počasí na Koh Lantě

Na Koh Lantě je celý rok teplo. Průměrná teplota vzduchu činí 28 °C. Teplota vody nikdy neklesá pod 20 °C. Zdálo by se, že na tenhle thajský ostrov můžete vyrazit kdykoli, ale opak je pravdou. Místní mikroklima je nevyzpytatelné a je třeba pořádně prozkoumat všechny pro a proti jednotlivých období.

Březen–květen

V období od začátku března do konce května teploty dosahují svého maxima a průměrná teplota přesahuje 30 °C. Je třeba počítat v průměru s 6–12 deštivými dny. Jaro je, co se turismu týče, nejslabším obdobím, a tak je návštěva vhodná pro cestovatele s nízkým rozpočtem.

Červen–srpen

Během letních měsíců panuje příjemné počasí s častými srážkami. Prší 13–15 dní v měsíci. Četné srážky však turisty neodrazují. V Evropě začínají letní prázdniny a Evropané berou Thajsko útokem. Koh Lanta není výjimkou a ceny tak znovu letí nahoru.

Září–listopad

Přestože v podzimních měsících teplota vzduchu opět přesahuje 30 °C, počasí je díky vyšší vlhkosti vzduchu a studenějšímu větru příjemnější. Vysoké srážky odrazují turisty, a tak jdou ceny hotelů výrazně dolů. Počítejte s vysokým počtem deštivých dní (až 14).

Prosinec–únor

Zimní měsíce jsou skvělým obdobím k návštěvě Koh Lanty. Průměrná teplota dosahující až 33 °C, malé srážky a vánoční prázdniny činí z Koh Lanty oblíbenou turistickou destinaci.

Tabulka teplot během roku

Koh Lanta - Rozdílné počasí napříč rokem

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
jasno
27 °C
únor
jasno
28 °C
březen
jasno
29 °C
duben
polojasno
29 °C
květen
přeháňky
29 °C
červen
přeháňky
29 °C
červenec
přeháňky
28 °C
srpen
přeháňky
28 °C
září
přeháňky
28 °C
říjen
přeháňky
27 °C
listopad
polojasno
27 °C
prosinec
jasno
27 °C

Kdy jet na Koh Lantu

Hlavní turistická sezona trvá od listopadu do dubna, kdy panuje nejpříjemnější počasí. Je však třeba počítat s vyššími cenami. Nejvhodnějším termínem pro návštěvu se tak nabízí období mezi únorem a dubnem, kdy se švédské rodiny vrací po Vánocích domů a počet turistů výrazně klesá.

Chystáš se na Koh Lantu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.