Co tady objevíš?

Vydejte se na průzkum zeleného ostrova na pomezí Thajska a Malajsie, kde zlatem poseté buddhistické svatyně střídají muslimské mešity.

Přestože je Thajsko v hledáčku cestovatelů již po řadu let, Koh Lanta obrovskému turistickému náporu bohudík stále uniká. Koh Lanta je jedním z posledních nedotčených míst v Andamanském moři, které až do dnešního dne nadále zůstává ve stínu slavnějších bratrů Krabi, Phuket a Phi Phi. Většina z jeho 10.000 obyvatel stále žije tradičním životem, a tak se během vaší návštěvy skoro přenesete do dob, kdy Thajsko ještě nebylo turistickou destinací číslo 1.

Nízký počet turistů ovlivňuje také nabídku hotelů a resortů, jichž na ostrově najdete poskrovnu, něco kolem stovky.

Průvodce pro tebe napsal Lajnhart
Připrav se na
3-4 dny
Ideální doba na prozkoumání všech klenotů ostrova a okolních ostrůvků.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Prosinec - duben
V tomto období panuje nejlepší počasí, přes Vánoce je ale velmi draho.
Více o počasí
Letenky od
15 500 Kč
Je součet ceny letenky z Prahy do Krabi a pozemního přejezdu na Koh Lantu.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Old Town (Ban Si Raya)

Staré město se nachází na východním pobřeží ostrova. Dřívější hlavní přístav Koh Lanty dnes nabízí desítky obchůdků se suvenýry, restaurace a guesthousy.

Jen kousek od mola jsou ponechány zbytky zničeného přístavu z roku 2004, kdy se ostrovem prohnala ničivá tsunami.

Zavřít boční panel

Saladan

Malá vesnička na severu ostrova je pro všechny návštěvníky prvním místem setkání s Koh Lantou. Saladan nabízí velký výběr restaurací nacházejících se v dřevěných domcích zbudovaných nad vodou, z nichž si můžete užívat výhled na moře a sousední ostrov Koh Lanta Noi.

Zavřít boční panel

Národní park Mu Koh Lanta

Národní park Mu Koh Lanta se rozprostírá na jižním cípu ostrova a zahrnuje dalších 15 okolních ostrůvků, které lze navštívit na zapůjčených kajacích. Park nabízí procházky pralesem, pláže s bílým pískem, vyhlídky a působivé jeskyně.

Dávejte si pozor na přidrzlé opice, které vás budou pronásledovat hned od parkoviště. Radíme nekrátit si cestu na pláž skrze mangrovy, kde se schovávají nenápadní hadi.

Vstupné pro cizince činí 200 bahtů. Vstupní brána se nachází na hlavní silnici.

Zavřít boční panel

Pláž Klong Dao

Nejobydlenější pláž ostrova se nachází pouhé dva kilometry od přístavu Saladan a nabízí asi největší množství hotelů a resortů.

Zavřít boční panel

Pláž Phra Ae

Nejdelší pláž ostrova nabízí liduprázdnou širokou písečnou pláž, spoustu barů a nezapomenutelné západy slunce.

Zavřít boční panel

Pláž Klong Nin

Klong Nin je ideální základnou pro objevování ostrova. Pokud nemáte jasno, jaké části ostrova dát přednost, Klong Nin je nejlepším kompromisem.

Zavřít boční panel

Ao Mai Pai (Last Beach)

Poslední pláž západního pobřeží vyniká nad ostatními svým jedinečným prostředím. Pláž ve tvaru písmene U se rozkládá mezi zelenými kopci a nabízí opravdu ničím nerušené koupání.

Zavřít boční panel

Koh Mook

Ostrůvek Koh Mook je v hledáčku cestovatelů díky Smaragdové jeskyni, která ukrývá nádhernou lagunu s pláží. Připravte se na početné skupinky turistů.

Zavřít boční panel

Koh Kradan

Malebný ostrůvek s korálovým útesem, na němž zastavuje spousta lodí během oblíbených plavebních okruhů.

Zavřít boční panel

Koh Ngai

Malý ostrov nedaleko Koh Lanty s nejhezčími plážemi v Thajsku. Ostrov nabízí i ubytovací zařízení různých úrovní.

Počasí a sezóny na Koh Lantě

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Koh Lanta
Rozdílné počasí napříč rokem

27 °C

28 °C

29 °C

29 °C

29 °C

29 °C

28 °C

28 °C

28 °C

27 °C

27 °C

27 °C

Počasí

Na Koh Lantě je celý rok teplo. Průměrná teplota vzduchu činí 28 °C. Teplota vody nikdy neklesá pod 20 °C. Zdálo by se, že na tenhle thajský ostrov můžete vyrazit kdykoli, ale opak je pravdou. Místní mikroklima je nevyzpytatelné a je třeba pořádně prozkoumat všechny pro a proti jednotlivých období.

Březen–květen

V období od začátku března do konce května teploty dosahují svého maxima a průměrná teplota přesahuje 30 °C. Je třeba počítat v průměru s 6–12 deštivými dny. Jaro je, co se turismu týče, nejslabším obdobím, a tak je návštěva vhodná pro cestovatele s nízkým rozpočtem.

Červen–srpen

Během letních měsíců panuje příjemné počasí s častými srážkami. Prší 13–15 dní v měsíci. Četné srážky však turisty neodrazují. V Evropě začínají letní prázdniny a Evropané berou Thajsko útokem. Koh Lanta není výjimkou a ceny tak znovu letí nahoru.

Září–listopad

Přestože v podzimních měsících teplota vzduchu opět přesahuje 30 °C, počasí je díky vyšší vlhkosti vzduchu a studenějšímu větru příjemnější. Vysoké srážky odrazují turisty, a tak jdou ceny hotelů výrazně dolů. Počítejte s vysokým počtem deštivých dní (až 14).

Prosinec–únor

Zimní měsíce jsou skvělým obdobím k návštěvě Koh Lanty. Průměrná teplota dosahující až 33 °C, malé srážky a vánoční prázdniny činí z Koh Lanty oblíbenou turistickou destinaci.

Sezóny a kdy vyrazit

Hlavní turistická sezona trvá od listopadu do dubna, kdy panuje nejpříjemnější počasí. Je však třeba počítat s vyššími cenami. Nejvhodnějším termínem pro návštěvu se tak nabízí období mezi únorem a dubnem, kdy se švédské rodiny vrací po Vánocích domů a počet turistů výrazně klesá.

Skvělé akce na Koh Lantu

ušetříš až 37%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 12%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 27%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 35%
Akce starší 2 týdnů
13 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu