Průvodce ostrovem
Nedotčená Koh Lanta
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování na Koh Lantě

Kde se ubytovat na Koh Lantě

Oproti zbytku Thajska není na Koh Lantě přemíra ubytovacích zařízení. Spousta hotelů je zavřených od května do října. Zbylé otevřené hotely snižují ceny až na polovinu, a proto je období od konce května oblíbeným především mezi lowcost cestovateli.

Nejvíce ubytovacích zařízení naleznete u pláže Phra Ae přezdívané jako Long Beach. Uvolněnější cestovatelé míří do enklávy thajských rastafariánů, Khlong Khong. Opomíjené Old Town (Ban Si Raya) nabízí nespočet ubytovacích možností v krásně zrekonstruovaných domech s výhledem na starý přístav ostrova.

Velké hotelové komplexy na Koh Lantě nehledejte. Luxusní hotely jsou leckdy nenápadně skryty v zelených lesích. Mezi nejluxusnější hotely patří Pimalai Resort & Spa v jihozápadní části ostrova.

Ceny

Na rozdíl od ostatních thajských ostrovů Koh Lanta netrpí nedostatkem místa, a tak za cenu sdíleného pokoje na Koh Samui dostanete za tutéž cenu bungalov s vlastní koupelnou. Cena za noc v bungalovu se pohybuje od 500 do 1.500 bahtů v závislosti na úrovni ubytování. Prosté bungalovy Hutyee Boat kousek od pláže Phra Ae vyjdou na 700 bahtů za noc, vkusnější bungalovy Round House stojí jednou tolik. V hlavním městě ostrova vás ubytování vyjde levněji než u moře, je ale třeba počítat s tím, že ne všechny pokoje mají vlastní koupelnu.

Vyhledej si svůj hotel na Koh Lantě. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Vydejte se na průzkum zeleného ostrova na pomezí Thajska a Malajsie, kde zlatem poseté buddhistické svatyně střídají muslimské mešity.

Přestože je Thajsko v hledáčku cestovatelů již po řadu let, Koh Lanta obrovskému turistickému náporu bohudík stále uniká. Koh Lanta je jedním z posledních nedotčených míst v Andamanském moři, které až do dnešního dne nadále zůstává ve stínu slavnějších bratrů Krabi, Phuket a Phi Phi. Většina z jeho 10.000 obyvatel stále žije tradičním životem, a tak se během vaší návštěvy skoro přenesete do dob, kdy Thajsko ještě nebylo turistickou destinací číslo 1.

Nízký počet turistů ovlivňuje také nabídku hotelů a resortů, jichž na ostrově najdete poskrovnu, něco kolem stovky.

Průvodce pro tebe napsal Adéla L.
Připrav se na
3-4 dny
Ideální doba na prozkoumání všech klenotů ostrova a okolních ostrůvků.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Prosinec - duben
V tomto období panuje nejlepší počasí, přes Vánoce je ale velmi draho.
Více o počasí
Letenky od
15 500 Kč
Je součet ceny letenky z Prahy do Krabi a pozemního přejezdu na Koh Lantu.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu