10 míst, která doporučujeme na Koh Lantě navštívit

Koh Lanta Old Town

Old Town (Ban Si Raya)

Staré město se nachází na východním pobřeží ostrova. Dřívější hlavní přístav Koh Lanty dnes nabízí desítky obchůdků se suvenýry, restaurace a guesthousy. Jen kousek od mola jsou ponechány zbytky zničeného přístavu z roku 2004, kdy se ostrovem prohnala ničivá tsunami.

Zobrazit více
Saladan

Saladan

Malá vesnička na severu ostrova je pro všechny návštěvníky prvním místem setkání s Koh Lantou. Saladan nabízí velký výběr restaurací nacházejících se v dřevěných domcích zbudovaných nad vodou, z nichž si můžete užívat výhled na moře a sousední ostrov Koh Lanta Noi.

Zobrazit více
Mu Koh Lanta

Národní park Mu Koh Lanta

Národní park Mu Koh Lanta se rozprostírá na jižním cípu ostrova a zahrnuje dalších 15 okolních ostrůvků, které lze navštívit na zapůjčených kajacích. Park nabízí procházky pralesem, pláže s bílým pískem, vyhlídky a působivé jeskyně. Dávejte si pozor na přidrzlé opice, které vás budou pronásledovat hned od parkoviště. Radíme nekrátit si cestu na pláž skrze mangrovy, kde se schovávají nenápadní hadi. Vstupné pro cizince činí 200 bahtů. Vstupní…

Zobrazit více
Klong Dao

Pláž Klong Dao

Nejobydlenější pláž ostrova se nachází pouhé dva kilometry od přístavu Saladan a nabízí asi největší množství hotelů a resortů.

Zobrazit více
Phra Ae

Pláž Phra Ae

Nejdelší pláž ostrova nabízí liduprázdnou širokou písečnou pláž, spoustu barů a nezapomenutelné západy slunce.

Zobrazit více
Klong Nin

Pláž Klong Nin

Klong Nin je ideální základnou pro objevování ostrova. Pokud nemáte jasno, jaké části ostrova dát přednost, Klong Nin je nejlepším kompromisem.

Zobrazit více
Ao Mai Pai

Ao Mai Pai (Last Beach)

Poslední pláž západního pobřeží vyniká nad ostatními svým jedinečným prostředím. Pláž ve tvaru písmene U se rozkládá mezi zelenými kopci a nabízí opravdu ničím nerušené koupání.

Zobrazit více
Koh Mook

Koh Mook

Ostrůvek Koh Mook je v hledáčku cestovatelů díky Smaragdové jeskyni, která ukrývá nádhernou lagunu s pláží. Připravte se na početné skupinky turistů.

Zobrazit více
Koh Kradan

Koh Kradan

Malebný ostrůvek s korálovým útesem, na němž zastavuje spousta lodí během oblíbených plavebních okruhů.

Zobrazit více
Koh Ngai

Koh Ngai

Malý ostrov nedaleko Koh Lanty s nejhezčími plážemi v Thajsku. Ostrov nabízí i ubytovací zařízení různých úrovní.

Zobrazit více
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu