Průvodce státem
Tunisko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost v Tunisku

Zdraví

V Tunisku nejsou povinná očkování, vhodné je mít očkování proti žloutence (hepatitida A a B). Obecně platí, že pokud se nebudete vyskytovat v  drsnějších venkovních podmínkách a budete pít balenou vodu, nemělo by se vám nic stát. Co vás nejčastěji může poskytnout, jsou žaludeční či střevní obtíže, které zpravidla odezní samy, ale i v případě, že byste se chtěli preventivně pojistit nebo byste léky akutně potřebovali, v lékárně zpravidla vědí, co na evropské žaludky funguje. Toto samozřejmě platí pro snesitelné formy onemocnění, pokud v sobě vůbec nejste schopni udržet tekutiny, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. 

V případě, že jedete do Tuniska během léta, je nezbytné dostatečně chránit svou kůži před sluncem.

Kriminalita

Jedná se o muslimskou zemi, v níž se dříve vyskytly teroristické útoky a nelze je tedy vyloučit. Jinak se dá říct, že je v zemi nízká kriminalita, zejména zásluhou silné policie. Platí zásady nenechávat věci bez dozoru a nehádat se s místními o jejich kultuře.

V Tunisku je zakázané fotit státní činitele, tudíž ani policisty, vojáky, natož prezidentskou vilu. Ne že by vás zavřeli do vězení, ale o fotoaparát přijít určitě nechcete.

Internet a elektřina

Při cestě do Tuniska není nutné brát s sebou žádný adaptér. Zásuvky jsou stejné, napětí 230V s frekvencí 50 Hz. Internetové připojení je dobře dostupné ve všech hotelových resortech, v ostatních oblastech už je to horší.

Důležité kontakty

  • Ambulance: 71281913, 71725555, 71960777, 71284808 
  • Pohotovost: 71780000, 71781000
  • Hasiči: 198
  • Policie: 71846846
  • Odtahová služba: 71840840, 71801211
  • Velvyslanectví ČR v Tunisu: 98, rue de Palestine, BP 53, Tunis - Belvédere 1002

Země písečných dun a zeleného pobřeží

Tunisko se nachází v severní Africe mezi Libyí a Alžírskem na břehu Středozemního moře a je vzdáleno od evropské Sicílie pouze 150 km. 

Stát, jehož území bylo osídleno již ve 12. století před naším letopočtem a který je silně ovlivněn francouzskou kolonizací, nabízí jak velmi zajímavou a exotickou přírodu, tak i kulturní vyžití pro milovníky historie a památek. Velká výhoda Tuniska je, že na africké poměry má díky své poloze poměrně pohodové klima a i obyvatelé tohoto celkem malého státu (opět na africké poměry) jsou kultivovaní lidé. Zkrátka tu lze najít ideální kombinaci pro dovolenou spojenou s relaxací u moře, obdivováním zachovalých památek i adrenalinovým výletem pouští a přírodou plnou oáz, bez přehnaných obav z kulturních rozdílů a jiných nebezpečí. 

Průvodce pro tebe napsal Kristýna Cikhardtová
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti v Tunisku.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
červen - říjen
V létě vedro, ale fajn na koupačku. V zimě jen poznávačka.
Více o počasí
Letenky od
7 000 Kč
Je běžná cena letenek. S cestovkou vyjde levněji.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu