Cestování Covid-19

Od 3.8. se zjednodušují pravidla pro cestování do Tuniska. V rámci organizované turistiky (zájezdu) můžete cestovat do Tuniska bez nutnosti testů PCR, při návratu do ČR taktéž není test nutný. Cestovat se tedy smí bez restrikcí.

Aktuální situaci lze sledovat na webu Ministerstva zahraničí.

Tuniská kuchyně

Tuniská kuchyně je ovlivněné hlavně tureckou a francouzskou kulturou. Tak jako v jiných muslimských zemích tu nečekejte vepřové, připravuje se zde hlavně kuřecí, ryby, skopové a hovězí, často s velkým množstvím zeleniny. Velmi oblíbený je v Tunisku také kuskus. I dezerty jsou klasické arabské – plné medu, ořechů a pro nás trochu přeslazené. Dále se v Tunisku dělají vyhlášená vína, která koupíte ve speciálních obchodech s alkoholem.

Jak se stravovat jako místní

Pokud jste v centru, turistické přirážce se nevyhnete a například mátový čaj si dáte za 2 TND, ale už 10 km od pobřeží i za pětinovou cenu. Neprohloupíte, pokud si dáte čerstvou rybu, čerství pomerančový džus či kávu.

Obvyklé ceny v restauracích

Záleží, jak moc si chcete podegustovat. Je jasné, že za čerstvou rybu dáte více než za kuskus. Večeře ve střední restauraci pro 2 může stát od 14 do 48 TND včetně nápoje. Pokud nevěříte tuniské kuchyni, i zde najdete řetězce rychlého občerstvení jako McDonald´s, kde stojí menu kolem 5 TND.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 14 dny
Navrhni úpravu