Průvodce státem
Tunisko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v Tunisku

Tuniská kuchyně

Tuniská kuchyně je ovlivněné hlavně tureckou a francouzskou kulturou. Tak jako v jiných muslimských zemích tu nečekejte vepřové, připravuje se zde hlavně kuřecí, ryby, skopové a hovězí, často s velkým množstvím zeleniny. Velmi oblíbený je v Tunisku také kuskus. I dezerty jsou klasické arabské – plné medu, ořechů a pro nás trochu přeslazené. Dále se v Tunisku dělají vyhlášená vína, která koupíte ve speciálních obchodech s alkoholem.

Tuniský kuskus

Jak se stravovat jako místní

Pokud jste v centru, turistické přirážce se nevyhnete a například mátový čaj si dáte za 2 TND, ale už 10 km od pobřeží i za pětinovou cenu. Neprohloupíte, pokud si dáte čerstvou rybu, čerství pomerančový džus či kávu.

Obvyklé ceny v restauracích

Záleží, jak moc si chcete podegustovat. Je jasné, že za čerstvou rybu dáte více než za kuskus. Večeře ve střední restauraci pro 2 může stát od 14 do 48 TND včetně nápoje. Pokud nevěříte tuniské kuchyni, i zde najdete řetězce rychlého občerstvení jako McDonald´s, kde stojí menu kolem 5 TND.

Země písečných dun a zeleného pobřeží

Tunisko se nachází v severní Africe mezi Libyí a Alžírskem na břehu Středozemního moře a je vzdáleno od evropské Sicílie pouze 150 km. 

Stát, jehož území bylo osídleno již ve 12. století před naším letopočtem a který je silně ovlivněn francouzskou kolonizací, nabízí jak velmi zajímavou a exotickou přírodu, tak i kulturní vyžití pro milovníky historie a památek. Velká výhoda Tuniska je, že na africké poměry má díky své poloze poměrně pohodové klima a i obyvatelé tohoto celkem malého státu (opět na africké poměry) jsou kultivovaní lidé. Zkrátka tu lze najít ideální kombinaci pro dovolenou spojenou s relaxací u moře, obdivováním zachovalých památek i adrenalinovým výletem pouští a přírodou plnou oáz, bez přehnaných obav z kulturních rozdílů a jiných nebezpečí. 

Průvodce pro tebe napsal Kristýna Cikhardtová
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti v Tunisku.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
červen - říjen
V létě vedro, ale fajn na koupačku. V zimě jen poznávačka.
Více o počasí
Letenky od
7 000 Kč
Je běžná cena letenek. S cestovkou vyjde levněji.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu