Země písečných dun a zeleného pobřeží

Tunisko se nachází v severní Africe mezi Libyí a Alžírskem na břehu Středozemního moře a je vzdáleno od evropské Sicílie pouze 150 km. 

Stát, jehož území bylo osídleno již ve 12. století před naším letopočtem a který je silně ovlivněn francouzskou kolonizací, nabízí jak velmi zajímavou a exotickou přírodu, tak i kulturní vyžití pro milovníky historie a památek. Velká výhoda Tuniska je, že na africké poměry má díky své poloze poměrně pohodové klima a i obyvatelé tohoto celkem malého státu (opět na africké poměry) jsou kultivovaní lidé. Zkrátka tu lze najít ideální kombinaci pro dovolenou spojenou s relaxací u moře, obdivováním zachovalých památek i adrenalinovým výletem pouští a přírodou plnou oáz, bez přehnaných obav z kulturních rozdílů a jiných nebezpečí. 

Průvodce pro tebe napsal Kristýna Cikhardtová
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti v Tunisku.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
červen - říjen
V létě vedro, ale fajn na koupačku. V zimě jen poznávačka.
Více o počasí
Letenky od
7 000 Kč
Je běžná cena letenek. S cestovkou vyjde levněji.
Akční nabídky

Praktické tipy do Tuniska

Co vidět a navštívit v Tunisku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Tunisku

Zavřít boční panel

Mahdia

V Mahdii naleznete čisté moře, bílý písek a prostornou pláž. Ideální pro odpočinkový den.

Zavřít boční panel

Šott al-Džaríd

Jedná se o bezodtoké slané jezero a největší solnou pláň na Sahaře s rozlohou přes 7.000 km(asi jako Plzeňský kraj). V létě je jezero zcela vyschlé, pokryté tvrdou krustou půdy a soli, je zde často pozorovatelná fata morgana. 

Návštěva je opravdovým zážitkem, přes den teploty šplhají i přes 50 stupňů, pocitově je většinou chladněji díky ostrému větru, proto nezapomínejte na pitný režim, a to i pokud se na místě zastavíte jen na chvilku! Napříč jezerem vede silnice.

Zavřít boční panel

El Djem

El Djem amfiteátr je třetí největší a zároveň nejzachovalejší koloseum na světě.

Zavřít boční panel

Tunis

Hlavní město má milovníkům historie mnoho co nabídnout. Nachází se zde velké množství muzeí, historická Medina a mnoho dalšího.

Součástí aglomerace je též starověké město Kartágo. V Kartágu naleznete historické vykopávky z dob fénického i římského Kartága.

Kartágo

Sidi Bou Said je modrobílá malebná vesnička, proslavená filmem Angelika nebo umělci, jako je například André Gide, se nachází jen pár kroků od Kartága. Nemůže ji vynechat žádný romantik.

Sidi bou-Said

Zavřít boční panel

Pouštní výlet

Když už se rozhodnete pro organizovaný výlet do pouště, ať už na čtyřkolkách či velbloudech, zanechá ve vás dojem. Špička Tuniska zasahující do Sahary je písčitá, nikoli skalnatá, což malebně dokresluje exotický krajinný ráz. Mimo to vás průvodci vezmou do obydlí beduínů a místních oáz.

Nejčastějšími výchozími body pro cesty do pouště jsou města Douz, Tozeur nebo Tataouine.

Počasí a sezóny v Tunisku

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Tunisko
Podobné počasí pro celou zemi, v létě na poušti i přes 50 °C

15 °C

16 °C

17 °C

20 °C

23 °C

27 °C

31 °C

32 °C

30 °C

26 °C

20 °C

16 °C

Počasí

Tunisko se nachází v subtropickém pásu v podobné zeměpisné výšce jako například Kypr či Kréta, takže čekejte teploty podobné spíše těmto ostrovům než celoročně rozpálenému Egyptu. Léto je sice horké a suché, ale v případě návštěvy mimo hlavní turistickou sezónu, která je v červenci a srpnu, může i sprchnout. Zima je chladná a nepříjemně vlhká s teplotami v lednu kolem 5–6 °C. Saharské vnitrozemí odpovídá počasí charakteru klasické pouště.

Sezóny a kdy vyrazit

Pro standardní Evropany je nejpříjemnější počasí během konce května, celý červen a září a začátek října, kdy je možné přirovnat počasí k českému létu.

Skvělé akce do Tuniska

ušetříš až 52%
Akce starší 2 týdnů
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 35%
Akce starší 2 týdnů
7 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu