Průvodce státem
Turkmenistán
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Turkmenistánu

Jak do Turkmenistánu

Do Ašchabadu se pohodlně dostanete letecky např. z Vídně nebo z Frankfurtu nad Mohanem se společností Turkish Airlines, Inc., Lufthansa a dalšími. Doba letu se odvíjí od počtu mezipřistání, ale v průměru počítejte s 10 hodinami. 

Do Turkmenistánu se také můžete dostat po zemi (autem, na motorce atd.) ze sousedních zemí, mějte však na paměti, že kromě dopředu vyřízeného víza potřebujete i potvrzené pozvání do země od fyzické či právnické osoby. 

Jak se nejlépe dopravovat

Nejlepší kombinací dopravy v Turkmenistánu je volba hromadné dopravy (železniční, autobusové nebo maršrutek) a chůze. V této zemi se vám nevyplatí stopovat, pokud si myslíte, že byste touto formou ušetřili, je zde totiž zvykem platit za stopa stejně, jako když využijete levnější městskou dopravu.

Po železnici

Vlakem se pohodlně dostanete ve směru mezi městy Turkmenbašy – Ašchabad – Tedžen – Mary – Turkmenabat – Atamyrat. Jezdí se i přes noc a dá se tedy ušetřit na výdajích za ubytování za ubytování a přemístit se přes noc lůžkovým vlakem. Na koupi jízdenky tu potřebujete pas. Bez něj vám ji neprodají. I když je vlak obsazen, vždy se za drobnou úplatu průvodčího kousek místa najde.

Turkmenské železnice

Autobusem

Autobusy jezdí mezi Ašchabadem a Mary a Dašoguzem několikrát denně, do odlehlejších míst počítejte spíše jen jeden spoj denně. Doplňkem autobusů jsou zde maršutky a společné taxi. Odjíždějí v momentě, kdy se naplní. Ceny jsou sice o něco vyšší než u vlaků nebo autobusů, ale zato to má tu výhodu, že můžete vystoupit kdekoli po cestě. 

Pokud máte v plánu utrácet, pak využijte I vnitrostátní leteckou dopravu. Ta ale patří mezi nejdražší v zemi.

Tam kde se čerti rojí

Horká země ve středu Asie s dechberoucí ohnivou „branou do pekla“. Země ručně tkaných koberců, achaltekinských koní a kouzelnou krajinou. To je Turkmenistán, „země Turkmenů”.

Víza
Vízum za 50 $
Turistická víza získáš na ambasádě v Berlíně.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
jaro a podzim
Sucho, sucho, sucho… V létě příšerné horko, zimy naopak velmi chladné.
Více o počasí
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objeví jen výjimečně.
Akční nabídky