Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Lvov
Počasí během roku

-5 °C

-4 °C

3 °C

13 °C

18 °C

23 °C

25 °C

26 °C

19 °C

8 °C

0 °C

-4 °C

Počasí ve Lvově

Lvov leží v mírném podnebném pásu a kvůli velké vzdálenosti od moře se vyznačuje kontinentálním podnebím s mnohem většími rozdíly mezi létem a zimu než známe ze střední Evropy. Léta ve Lvově bývají horká s množstvím krátkých večerních bouřek, zatímco zimy umí cestovatele dost potrápit silnými mrazy, na druhou stranu vytvářejí pohádkové kulisy s množstvím sněhu.

Lvov během roku

Počasí v zimě

Zimy jsou ve Lvově delší a ráznější než v podmínkách střední Evropy. Ačkoliv Lvov leží v nížině, sněží tu velmi často už od začátku prosince, často až do poloviny dubna. Na druhou stranu právě díky poloze v nížině sníh přes den často taje a teploty se dostávají na přijatelnější hodnoty.

Průměrné zimní teploty se pohybují okolo -5 °C, nejchladnější měsíce jsou prosinec, leden a únor. V průměru sněží ve Lvově zhruba každý druhý den během všech zimních měsíců.

Počasí na jaře

Nástup jara je pomalejší a pravé jarní počasí s kvetoucími stromy a zelenající se trávou se objevuje až začátkem května. Duben je nejméně vyzpytatelným měsícem v roce, kdy ve Lvově může mrznout, ale i být klidně 15 °C nad nulou. Průměrné teploty v květnu se pak pohybují okolo 18 °C už poměrně stabilně.

Jaro je poměrně deštivým obdobím, avšak většina srážek je ve formě kratších přeháněk, takže městskou turistiku ovlivní jen pramálo.

Počasí v létě

Lvovská léta jsou horká s teplotami stoupajícími až nad 33 °C, takto extrémně horkých dní však není zase tolik. Průměrná letní teplota se pohybuje kolem 25 °C během června, července a srpna. Léto se vyznačuje vysokým počtem bouřek, které se v průměru objevují každý druhý den, obvykle však jen v podvečerních a nočních hodinách.

Počasí na podzim

Barevný podzim nastupuje ve Lvově už koncem září, kdy stromy mění své listy na jasně žluté i temně rudé. Už ke konci října jsou však skoro všechny opadané a začíná být znát nastupující zima. Denní teploty umí v říjnu vystoupit i na 13 °C, ale častěji se pohybují okolo 8 °C. Podzim je relativně suchý a nejchudší na přeháňky, zejména v listopadu je však často zataženo i několik týdnů v kuse.

Kdy jet do Lvova

Lvov je především městskou destinací a díky tomu sem lze vyrazit celoročně. Zatímco během horkého léta se zchladíte v úzkých stinných uličkách centra nebo mnoha parcích, v chladných zimách není nic snazšího než při mrznoucích tvářích zapadnout do nejbližší kavárny či hospůdky a po hodince pokračovat dál v průzkumu města. Velmi vysoká hustota kaváren, barů a restaurací znamená, že tímto stylem můžete poznat klidně celé město.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu