Kde se ubytovat ve Lvově

Lvov má sice malé a velmi kompaktní historické centrum, ovšem zbytek města je poměrně rozlehlý. Zejména soukromé apartmány, případně větší hotely určené zejména pro tranzitující autem bývají umístěné daleko od centra, což ve lvovských podmínkách znamená klidně 40minutové dojíždění autobusy nebo trolejbusy.

Ideálně tedy vybírejte ubytování přímo ve Starém městě, odkud budete mít blízko všechny atrakce, trolejbus na letiště i tramvaje na hlavní vlakové nádraží.

Nejlevnější hotely Lvov

Ceny nejlevnějších hostelů nabízejících lůžko ve společném pokoji začínají ve Lvově už na 200 Kč za noc, soukromé apartmány v bytech, obvykle s jedním pokojem, pak začínají zhruba na 600 Kč za 2lůžkový pokoj. Nejlevnější klasické hotely pak začínají na cenách kolem 850 Kč, vybíráme pro vás ty nejlépe hodnocené:

  • Hotel Blum – malý nový hotýlek v utopeném pavlačovém dvorku jen pár desítek metrů od centra města s prostornými a velmi čistými pokoji
  • Central Hotel – krásný malý hotel v běžném činžovním domě přímo v historickém jádru města
  • Cities Gallery Apart-hotel – moderní hotel s plně zařízenými apartmány na okraji Starého města

Kvalitní hotelové řetězce

I ve Lvově působí několik hotelů mezinárodních i ukrajinských řetězců, od kterých vždy můžete čekat neměnné standardy kvality. Ceny se pohybují od 1 400 do 1 800 Kč za noc pro 2.

  • ibis Styles Lviv Center – klasický 3* ibis s polohou jižně od centra asi 15 minut pěšky na Rynok
  • Reikartz Medievale Lvov – velmi kvalitní ukrajinský řetězec nabídne tento skvělý 4* hotel přímo v centru, podle nás patří mezi nejlepší hotely ve Lvově v poměru ceny a kvality

Luxusní 5* hotely

Chcete-li si dopřát luxus skvělých 5* hotelů za dobrou cenu, pak jste si vybrali správnou destinace. Ceny těch nejdražších hotelů ve Lvově totiž málokdy přesáhnou 3 500 Kč za noc. 

  • Nobilis Hotel – nádherný hotel zařízený v zámeckém stylu asi 15 minut pěšky od náměstí Rynok
  • BANKHOTEL – tento moderně zařízený hotel naproti lvovské univerzitě je obecně považován za nejlepší v celém městě

Hotel u nádraží

Pokud budete vyrážet ze Lvova vlakem dál po Ukrajině, často se stane, že jízdní řád vás donutí vstávat velmi brzy ráno. Vlakové nádraží leží relativně daleko od centra, a tak se může hodit tip na levný a hotýlek se skvělým hodnocením Sunny Hotel, který leží zhruba 10 minut pěšky od nádražní budovy.

Ceny ubytování ve Lvově

Lvov patří v rámci Evropy k velmi levným destinacím. Ty nejlevnější 3* hotely se vlastní koupelnou a moderními čistými pokoji zde pořídíte od cca 850 Kč na noc ve 2lůžkovém pokoji. Ceny větších hotelů mezinárodních řetězců nebo lepších 4* hotelů se pohybují mezi 1 200 a 2 000 Kč, zatímco ceny nejluxusnějších 5* hotelů prakticky nikdy nepřekročí 3 500 Kč/noc/2 os.

Vyhledej si svůj hotel ve Lvově. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu