Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Záporoží
Počasí během roku

-3 °C

-3 °C

3 °C

12 °C

21 °C

26 °C

28 °C

28 °C

22 °C

14 °C

4 °C

-2 °C

Počasí v Záporoží

Záporoží leží v široké na okraji široké Východoevropské nížiny v podobném pásu jako Česko. Drobné rozdíly však najdeme především ve větším rozdílu teplot mezi létem a zimou. I přes blízkost moře v Záporoží dominuje kontinentální klima s horkými a suchými léty a často velmi chladnými zimami.  

Průměrné teploty v létě dosahují hodnot okolo 28 °C, v zimě pak kolem -6 °C. Napříč rokem tu naprší nebo nasněží zhruba o polovinu méně než u nás. 

Kdy jet do Záporoží

Cesty do Záporoží si plánujte ideálně od konce března do poloviny června a v září či říjnu. Teploty budou příjemné, dešťové srážky jsou rovnoměrně rozloženy přes celý rok, takže na ně brát ohledy nemusíte.  

Léta umí být nepříjemně parná, což v industriálním prostředí Záporoží nemusí být nic příjemného. Naopak se můžete těšit na skvělé gastronomické hody díky lokálnímu čerstvému ovoci a zelenině z trhů. Svlažit se můžete výletem na Dněpru či na plážích, případně vyrazit k Azovskému moři.

V zimě naopak mrzne až praští. To kromě chladu přináší i hustou smogovou poklici, která umí vydržet nad městem i několik týdnů v kuse.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu