Záporoží

Počasí v Záporoží a kdy sem jet

Počasí v Záporoží

Záporoží leží v široké na okraji široké Východoevropské nížiny v podobném pásu jako Česko. Drobné rozdíly však najdeme především ve větším rozdílu teplot mezi létem a zimou. I přes blízkost moře v Záporoží dominuje kontinentální klima s horkými a suchými léty a často velmi chladnými zimami.  

Průměrné teploty v létě dosahují hodnot okolo 28 °C, v zimě pak kolem -6 °C. Napříč rokem tu naprší nebo nasněží zhruba o polovinu méně než u nás. 

Tabulka teplot během roku

Záporoží - Počasí během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
sníh
-3 °C
únor
sníh
-3 °C
březen
déšť
3 °C
duben
déšť
12 °C
květen
přeháňky
21 °C
červen
polojasno
26 °C
červenec
jasno
28 °C
srpen
jasno
28 °C
září
přeháňky
22 °C
říjen
déšť
14 °C
listopad
déšť
4 °C
prosinec
sníh
-2 °C

Kdy jet do Záporoží

Cesty do Záporoží si plánujte ideálně od konce března do poloviny června a v září či říjnu. Teploty budou příjemné, dešťové srážky jsou rovnoměrně rozloženy přes celý rok, takže na ně brát ohledy nemusíte.  

Léta umí být nepříjemně parná, což v industriálním prostředí Záporoží nemusí být nic příjemného. Naopak se můžete těšit na skvělé gastronomické hody díky lokálnímu čerstvému ovoci a zelenině z trhů. Svlažit se můžete výletem na Dněpru či na plážích, případně vyrazit k Azovskému moři.

V zimě naopak mrzne až praští. To kromě chladu přináší i hustou smogovou poklici, která umí vydržet nad městem i několik týdnů v kuse.

Chystáš se do Záporoží?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 11. 12. 2020
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.