Průvodce státem
Venezuela
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo ve Venezuele

Venezuelská kuchyně

Venezuela je známá zejména díky svému rumu, který se dá v zemi sehnat výrazně levněji ve srovnání s cenami u nás. Výhodně se dá nakoupit i na letišti v Caracasu při cestě zpět, i když jsou ceny ve srovnání s obchody ve Venezuele mírně dražší. Jediné gastronomické zážitky lze nalézt v luxusnějších restauracích a při experimentovaním s místními potravinami, které dostanete. My jsme vyzkoušeli mořské plody (nakládané ve slaném nálevu nebo jako polévku z krevet známou jako Cazuela de mariscos) v oblasti Karibiku.

Na ostatní gastronomické zážitky musíte ve Venezuele zapomenout. V zemi, kde lidé čekají dlouhé řady na základní potraviny, jakými jsou mléko, olej, cukr, mouka, těstoviny, toaletní papír, je třeba spokojit se s jejími přírodními krásami.

Celkově se venezuelská kuchyně neliší od evropské a bohatá je hlavně na masová a smažená jídla. Kvůli potravinové krizi se může stát, že porce v hotelích budou výrazně menší než standard.

Tradičními jídly, jimž se nevyhnete, jsou ve Venezuele kukuřičné placky známé jako arepas. Lepší variantou je zkusit teplé a smažené empanada plněné různými náplněmi, jejichž nádivky jsou od rybí, masové, sýrové až po zeleninovou vždy příjemným zpestřením jídelníčku ve Venezuele.

Arepas

Při výletech do přírody se raději spolehněte na vlastní zdroje z domu, protože jedniné konzervy, které jsme sehnali, byly v čínském obchodě a chutnaly velmi sladce. Určitě se vyplatí vyzkoušet exotické ovoce, které je zde nejen levné, ale také velmi chutné. Na výběr máte obrovské množství u nás i málo známých exotických ovocí od ananasu, papáji, guyajaby až po všelijaké citrusy. Ochutnat za to stojí i čerstvé 100% šťávy, které prodávají na téměř každém rohu.

Kromě jídel je Venezuela známá i produkcí své čokolády, kterou však může být problém sehnat. Čokoládu prodávají jako tmavou tabulku, ale i rosolovitou hmotu, která připomíná pudink. Pokud se vám tedy podaří sehnat ve Venezuele čokoládu, ovoce, polévku z mořských plodů a rum, tak si můžete říct, že jste zkusili to nejlepší, co současná venezuelská gastronomická scéna nabízí. 

Pití 

Kromě zmíněného výběru karibských rumů různých značek, jakými jsou Diplomatico, Santa Tereza, Ron Ocunare, jejichž chuť se liší v závislosti na počtu let, v nichž zrály v sudech a kvality rumu, lze ochutnat ve Venezuele rozšířené pivo Polar Light/Polar Ice, které má s naším pivem pramálo společného a jeho hlavní/jedinou výhodou je, že zchladí. Celkem vhodným osvěžením je i nabídka míchaných drinků, v nichž pochopitelně převládá karibský rum.

Současná bezpečnostní situace (počátek roku 2018) neumožňuje bezproblémové a 100% bezpečné cesty, Venezuele se spíše vyhněte. Aktuální situaci sledujeme.

Venezuela je země ležící na severu Jižní Ameriky podél Karibského moře a Atlantského oceánu. Venezuela hraničí s Kolumbií na západě, Guyanou na východě a Brazílií na jihu. V blískosti venezuelské pobřeží leží v Karibském moři ostrovy Aruba (Nizozemsko), Bonaire, Curacao a Trinidad a Tobago.

Průvodce pro tebe napsal Lubos37
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
U moře hezky vždy, k Angelově vodopádu jeď v období dešťů.
Více o počasí
Letenky od
20 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se v současnosti nevyskytují.
Akční nabídky
Avatar uživatele Lubos37
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu