Průvodce státem

Venezuela

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Současná bezpečnostní situace (počátek roku 2018) neumožňuje bezproblémové a 100% bezpečné cesty, Venezuele se spíše vyhněte. Aktuální situaci sledujeme.

Venezuela je země ležící na severu Jižní Ameriky podél Karibského moře a Atlantského oceánu. Venezuela hraničí s Kolumbií na západě, Guyanou na východě a Brazílií na jihu. V blískosti venezuelské pobřeží leží v Karibském moři ostrovy Aruba (Nizozemsko), Bonaire, Curacao a Trinidad a Tobago.

Průvodce pro tebe napsal Lubos37
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
U moře hezky vždy, k Angelově vodopádu jeď v období dešťů.
Více o počasí
Letenky od
20 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se v současnosti nevyskytují.
Akční nabídky

Praktické tipy do Venezuely

Co vidět a navštívit ve Venezuele

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy ve Venezuele

Zavřít boční panel

Caracas

Hlavní a největší město Venezuely, Caracas, je znám jako jedno z nejmodernějších a nejkosmopolitnějších měst v Jižní Americe. Nachází se tu mnoho zajímavých míst jako například divadla, muzea, obchody, umělecké galerie, parky, městská architektura a také restaurace, v nichž zažijete nejednu gastronomickou událost.

Bohužel je zde také vysoká kriminalita.

Zavřít boční panel

Coro

Hlavní město venezuelského státu Falcón a první hlavní město Venezuely je bohaté na koloniální architekturu a unikátní přírodní scenerie a turistické zajímavosti. Jeho historické centrum je zapsané na seznamu UNESCO.

Zavřít boční panel

Ciudad Guayana

Dominuje zde těžký průmysl, je to nejvíce organizované město ve Venezuele a hlavní brána do delty Orinoka a Gran Sabana. Toto místo je ještě známé mezi místními jako Puerto Ordaz nebo San Felix.

Najdete zde kuriózní jev, kde dvě řeky El Orinoc a El Caroní se stékají, ale mají rozdílnou hustotu vody, proto se nespojí. Tento přírodní zázrak můžete vidět při plavbě lodí s názvem Lanchas a pokud máte dost odvahy, můžete si i zaplavat.

Zavřít boční panel

Maracaibo

Druhé největší město Venezuely, panuje zde příšerně horké počasí. Můžete zde navštívit přírodní fenomén, zapsaný v Guinessově knize rekordů v roce 2015, a to El relámpago del Catatumbo nebo The Catatumbo Thunder, kde během 297 nocí za rok můžete pozorovat bouřku s blesky a hromy trvající 10 hodin.

Zavřít boční panel

Barquisimeto

Známé jako město soumraku, protože mraky, když slunce zapadá, jsou domovem jedné z nejznáméjších „panen“ ve Venezuele The Shepherd Virgin nebo La Virgen de la Pastora s mnoha oddanými věřícími, protože mnoho zázraků se událo právě na tomto místě. Můžete ho najít pouze několik kilometrů od místa Barquisimeto, malého vodopádu zvaného The Wine Waterfall nebo La Cascada del Vino, protože barva jeho vody vypadá jako červené víno, nachází se v malém městě San Pedro.

Počasí a sezóny ve Venezuele

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Pobřežní oblasti
Sever Venezuely

23 °C

23 °C

24 °C

25 °C

26 °C

26 °C

26 °C

26 °C

25 °C

25 °C

24 °C

23 °C
Tropické pralesy
Sezona v naší zimě, k vodopádu Angel jeď ale v období dešťů

32 °C

33 °C

34 °C

35 °C

34 °C

33 °C

32 °C

33 °C

33 °C

33 °C

33 °C

32 °C

Počasí

Venezuela má tropické klima, které v kombinaci s pobřežím v Karibiku Venezuelu přímo předurčuje stát se turistickým rájem. Kvůli obavám o bezpečnost má v současnosti k tomuto stavu velmi daleko. V tropickém klimatu se střídá vlhké a suché období. Období dešťů trvá od května do října, kdy jsou dny poznamenány odpoledním tropickým lijákem. Toto období je nejvhodnější pro návštěvu hlavní atrakce Venezuely – Angelova vodopádu, kdy je vody dostatek a vyhnete se tak zklamání při pohledu na vyschlý vodopád. Co se týče pobřeží v Karibiku, tak jeho návštěva je ideální kdykoli během roku, jelikož na pobřeží dešťové lijáky výraznější nezasahují.

Sezóny a kdy vyrazit

Počasí ve Venezuele nabádá k návštěvě pro našince v průběhu celého roku. Důvodem je tropické klima ideální k objevování nových míst jakož i odpočinku na pláži.

Nejchladnejším měsícem je leden, avšak pro našince je tu stále dost teplo. V období od března do května dosahují teploty v Caracasu nejvyšších teplot. V červnu teploty stále stoupají, avšak přidává se k ním i tropický déšť, který pokračuje v průběhu července a srpna. Je to také nejvhodnější čas navštívit Angelův vodopád. Sezóna dešťů vrcholí během září, ale dny jsou stále teplé. Říjen je ideálním měsícem na návštěvu národních parků v Llosa Llanos, když dostatek vody poskytuje skvělé podmínky pro pozorování unikátní fauny (krokodýli, anakondy, kapybary, mravenečníci atd.) Listopad je začátkem období sucha a poskytuje ideální podmínky pro turistiku.

Skvělé akce do Venezuely

Akce starší 2 týdnů
Akce starší 2 týdnů
Akce starší 2 týdnů
3 starší akcí
Avatar uživatele Lubos37
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu