Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Pobřežní oblasti
Sever Venezuely

23 °C

23 °C

24 °C

25 °C

26 °C

26 °C

26 °C

26 °C

25 °C

25 °C

24 °C

23 °C
Tropické pralesy
Sezona v naší zimě, k vodopádu Angel jeď ale v období dešťů

32 °C

33 °C

34 °C

35 °C

34 °C

33 °C

32 °C

33 °C

33 °C

33 °C

33 °C

32 °C

Počasí ve Venezuele

Venezuela má tropické klima, které v kombinaci s pobřežím v Karibiku Venezuelu přímo předurčuje stát se turistickým rájem. Kvůli obavám o bezpečnost má v současnosti k tomuto stavu velmi daleko. V tropickém klimatu se střídá vlhké a suché období. Období dešťů trvá od května do října, kdy jsou dny poznamenány odpoledním tropickým lijákem. Toto období je nejvhodnější pro návštěvu hlavní atrakce Venezuely – Angelova vodopádu, kdy je vody dostatek a vyhnete se tak zklamání při pohledu na vyschlý vodopád. Co se týče pobřeží v Karibiku, tak jeho návštěva je ideální kdykoli během roku, jelikož na pobřeží dešťové lijáky výraznější nezasahují.

Kdy jet do Venezuely

Počasí ve Venezuele nabádá k návštěvě pro našince v průběhu celého roku. Důvodem je tropické klima ideální k objevování nových míst jakož i odpočinku na pláži.

Nejchladnejším měsícem je leden, avšak pro našince je tu stále dost teplo. V období od března do května dosahují teploty v Caracasu nejvyšších teplot. V červnu teploty stále stoupají, avšak přidává se k ním i tropický déšť, který pokračuje v průběhu července a srpna. Je to také nejvhodnější čas navštívit Angelův vodopád. Sezóna dešťů vrcholí během září, ale dny jsou stále teplé. Říjen je ideálním měsícem na návštěvu národních parků v Llosa Llanos, když dostatek vody poskytuje skvělé podmínky pro pozorování unikátní fauny (krokodýli, anakondy, kapybary, mravenečníci atd.) Listopad je začátkem období sucha a poskytuje ideální podmínky pro turistiku.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lubos37
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu