Zambie
Zambie

Bezpečnost v Zambii

Zdraví

Zambie patří mezi země s nejvyšším počtem HIV nakažených na světě. Dále v období dešťů je velmi rozšířená malárie. Komáři přenášející tuto nemoc jsou černobílí a neuslyšíte je, jejich štípnutí nebolí. Vybavte se tedy repelenty, popřípadě si nakupte antimalarika. Komáři se pochopitelně vyskytují v blízkosti vodních ploch, kolem Lusaky malárie rozšířená není. Žádné přírodní katastrofy na území Zambie nehrozí.

Kriminalita

Nedoporučuje se po setmění pohybovat na ulicích, a to především v Lusace. Naopak Livingstone je turistickou oblastí, noční vycházky jsou bezpečné. Ve většině případů stačí používat zdravý selský rozum a nic se vám pak nemůže stát.

Mezi místními a přistěhovalci z jiných afrických zemí občas panuje nevraživost a dochází pak k incidentům v podobě woo-doo čarodějnictví. Tyto události nikdy nemají s bělochy co do činění.

Důležité kontakty

Nejbližší česká ambasáda je v Harare v Zimbabwe. V Zambii si pomoc zavoláte klasicky na číslo 112. Na integrovaný záchranný systém se dovoláte po vytočení 999. Pro konkrétní tísňová volání jsou vyhrazena tato čísla: policie 991, záchranná služba 992, hasiči 993.

Chystáš se do Zambie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Anna Šenovská
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.