Zambie

Víza do Zambie

Vízum

Zambijská ambasáda sídlí v Berlíně, není však třeba jezdit si pro vízum tam. Turistické jednovstupní vízum bez problémů dostanete po příletu na letišti za 50 $. Je platné jeden měsíc a jeho platnost se dá dvakrát o měsíc prodloužit. Dohromady jako turista můžete v Zambii zůstat tři měsíce. Ve stejný kalendářní rok už turistické vízum znovu nedostanete, jedinou možností při brzkém návratu je business vízum. To platí pouze jeden měsíc a člověk si musí rychle sehnat povolení k pobytu. Pracovní povolení k pobytu je většinou platné dva roky.

Pokud plánujete v Livingstonu navštívit safari v Botswaně a vrátit se zpět do Zambie, kupte si dubble-entry víza za 80 $. Plánujete-li návštěvu Zimbabwe a po té se zase vrátit zpět, od ledna 2017 lze opět využít společná KAZA Visa. Ta pořídíte na hraničním přechodu za 50 USD a můžete mezi Zimbabwe a Zambií cestovat kolikrát chcete bez dalších omezení. V budoucnu se plánují rozšířit i o další země regionu.

Očkování

Do Zambie se doporučují běžná očkování pro cestovatele, jako je žloutenka a břišní tyfus. Pokud jste předtím pobývali v zemi s výskytem žluté zimnice, musíte doložit očkování proti této nemoci.

Chystáš se do Zambie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Anna Šenovská
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.