Viktoriiny vodopády

Počasí u Viktoriiných vodopádů a kdy sem jet

Počasí u Viktoriiných vodopádů

Viktoriiny vodopády leží na hranici tropického a subtropického pásu. Základní charakteristikou je střídání dvou období – dešťů a sucha. Nejvíce prší od listopadu do února, obvykle se však jedná o vydatné srážky trvající maximálně 3 hodiny denně. Období dešťů je také tím nejteplejším, kdy na vás přes den čekají teploty mezi 28 a 33 °C. Naopak v našem létě je nebe bez mráčku a obvykle nebude tepleji než 24 °C.

Tabulka teplot během roku

Viktoriiny vodopády - Největší průtok zaznamenáte na konci období dešťů

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
přeháňky
30 °C
únor
přeháňky
30 °C
březen
přeháňky
30 °C
duben
jasno
30 °C
květen
jasno
28 °C
červen
jasno
25 °C
červenec
jasno
25 °C
srpen
jasno
28 °C
září
jasno
33 °C
říjen
jasno
34 °C
listopad
přeháňky
33 °C
prosinec
přeháňky
30 °C

Kdy jet k Viktoriiným vodopádům

Oblast je trochu specifická. Většina návštěvníků se sem vypravuje samozřejmě za mohutnými vodopády. To znamená, že musíte vyrazit v druhé půlce období dešťů, případně na začátku období sucha, kdy ještě dotéká voda z minulých měsíců. Vodopády v plné parádě zastihnete od února do poloviny května. Naopak pokud se sem vydáte během období sucha nebo nejhůř na jeho konci, uvidíte v porovnání s hlavní sezonou malý potůček.

Na druhou stranu, pokud byste rádi podnikali především jiné aktivity než jen pozorování vodopádů, jeďte v červnu, červenci nebo na začátku srpna. To je nejlepší období pro rafting na Zambezi, koupání se ve známém Devils Pool nebo vyjížďky do národních parků v okolí. 

Zdaleka nejhorší období pro návštěvu je od září do prosince, kdy neuvidíte vodopády, v Zambezi je málo vody i na rafting a na přelomu podzimu a zimy navíc každý den zmoknete.

Chystáš se k Viktoriiným vodopádům?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 27. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.