Viktoriiny vodopády
Viktoriiny vodopády

Ubytování u Viktoriiných vodopádů

Lokality 

Celá oblast okolo Viktoriiných vodopádů je poměrně velká a zasahuje na území dvou států – Zimbabwe a Zambie. Obecně lepší výhled na vodní masu se naskytne ze zimbabwské strany. 

Nejlepší lokalitou tak určitě bude oblast kolem pošty a vlakového nádraží ve městě Victoria Falls. Najdete tu několik větších hotelů za lehce nadprůměrné ceny, nebudete vázaní na přesuny taxíkem – k bráně národního parku dojdete za půl hodinky pěšky. 

Zbytek města Victoria Falls je plný penzionů a hotelů různé kvality. Městečko je velmi turistické a nemusíte se bát ubytovat ani na jeho úplném okraji, je tu bezpečno. Čím dál od vodopádů budete bydlet, tím častěji pojedete taxíkem. 

Mnohem větší město Livingstone na zambijské straně nabídne také větší výběr z ubytovacích možností, a to napříč spektrem od nejlevnějších hostelů, až po nejdražší hotely. Jdete-li tvrdě po ceně, Livingstone bude mírně levnější variantou než Victoria Falls v Zimbabwe. Kalkulujte ale s tím, že vzdálenosti jsou větší a budete muset častěji využívat taxíky, což cenu může ve finále prodražit. 

Zatímco město Victoria Falls na zimbabwské straně je opravdu spíš jen turistickou vesnicí s hotely, poštou, jedním supermarketem, bankou a milionem prodejen turistických cetek, Livingstone v Zambii je přeci jen větší a „normálnější“. Žijí tu i jiní lidé než turisti, v centru najdete spoustu supermarketů, včetně Sparu nebo Shoprite a mnohem větší vyžití večer v barech, restauracích i na diskotékách. 

Ceny 

V zásadě lze říct, že na zambijské straně je cca o 200–300 Kč levnější ubytování podobné kvality jako na straně zimbabwské.  

Zatímco ve Victoria Falls za slušný hotel v centru města zaplatíte od 1.300 Kč za noc, v Livingstone se dostanete klidně pod tisícovku. Hotely jsou většinou pěkné, čisté a slušně vybavené, klasické hostely pro baťůžkáře hledejte spíš v Zambii. 

Pokud si chcete užít bydlení ve stylu přímo na březích řeky Zambezi, popusťte své peněžence uzdu. A to výrazně. Ty nejluxusnější hotely začínají na 10.000 Kč za jednu noc. 

Chystáš se k Viktoriiným vodopádům?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel u Viktoriiných vodopádů. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.