Zpět na seznam míst co vidět u Viktoriiných vodopádů
Victoria Falls Bridge

Victoria Falls Bridge

Přeshraniční ocelový most se klene ve výšce 200 metrů nad řekou Zambezi, jen pár set metrů dolů po proudu od vodopádů. Z jeho zambijské strany je na východní část vodopádů úchvatný výhled, na druhou stranu se zase můžete kochat rozbouřenou řekou Zambezi v úzkém kaňonu. 

Most byl vystavěn v roce 1905 a měl být jedním z mnoha pilířů myšlenky Cecila Rhodese na nikdy nerealizované železniční spojení mezi Kapským Městem a Káhirou. V současnosti most slouží jako jedno ze tří silničních spojení mezi Zimbabwe a Zambií, hranice prochází přesně středem mostu, upozorňuje na ní cedule. Železnice se aktuálně nevyužívá. 

Na most můžete volně vstoupit jak ze zimbabwské, tak ze zambijské strany, a to i když nejste držitelem společného víza pro obě země. Stačí nahlásit na celnici, že máte v úmyslu jít jen na most a zase zpět. Dostanete potvrzení na papírku, to pak musíte odevzdat při návratu.

  • Naviguj: -17.9284, 25.8572

Další místa u Viktoriiných vodopádů

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Sub Bohouš Kubart

popis NP Mosi-oa-Tunya je rozdílný v průvodci Zambie. Taktéž popis Holubovy sochy je jiný. V průvodci Zambie není zmíněno železniční muzeum, ani muzeum

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu