Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Díky stále funkční fintě, která dovoluje zásadně snížit cenu letenky u tarifů British Airways, se dají sestavit zajímavé open-jaw letenky, které nám umožní podniknout cesty s neméně zajímavým itinerářem. Našli jsme pro vás takovou kombinaci, s níž navštívíte Kanadu a Spojené státy americké a zároveň si užijete pozemní přesun na palubě amerického legendárního vlaku Amtrak.

Vaše cesta na severoamerickém kontinentě začne v hlavním městě kanadské provincie Ontario, v Torontu. Dominantou Toronta je jedna z nejvyšších volně stojících staveb světa, kterou je CN Tower měřící 553 metrů. Pokud patříte mezi odvážné povahy, můžete si objednat EdgeWalk a užít si vzrušující venkovní panoramatickou procházku po okraji ochozu ve výšce 356 metrů. Mezi další zajímavosti Toronta patří např. Royal Ontario Museum či Ontario Science Centre. Za návštěvu také stojí zdejší zoologická zahrada, která se 5 tisíci zvířaty řadí mezi největší na světě.

Až dostatečně nasajete atmosféru nejkosmopolitnějšího města Kanady, sedněte na autobus s jízdenkou za jeden dolar a zamiřte ke zlatému bodu vaší cesty, a to k Niagarským vodopádům. Na tyto 1200 m široké a 52 metrů vysoké vodopády si vyhraďte alespoň jeden den a užijte si je ze všech stran a vyhlídek nebo klidně sedněte na jednu z vyhlídkových lodí a nechte se přímo pod vodopády zavést. Jelikož budete muset přejít na americkou půdu, Niagary si užijete tedy i z této strany. Ve městě Niagara Falls chytněte autobus č. 40 a jeďte do Buffala, kde si můžete udělat krátkou zastávku na prohlídku města a večer vlakem vyrazit směr Chicago.

Vlak Lake Shore Limited jede přes noc, ušetříte tak za nocleh v hotelu, do Chicaga pak dojedete v dopoledních hodinách. Chicago má stejně jako New Yorku svou nezaměnitelnou atmosféru, kterou nejlépe vstřebáte při dlouhých procházkách. Město můžete obdivovat z 103. patra nejvyšší budovy města, která má 108 pater a měří 442 metrů. Vyhlídkové celoskleněné „kukaně“ trčící z mrakodrapu Willis Tower budí respekt a málokdo se odváží suverénně si stoupnout na průhlednou podlahu. Symbolem Chicaga je jedna z největších fontán na světě, Buckhingham Fountain, známá z úvodní znělky legendárního seriálu Ženatý se závazky. Další atrakcí města je Cloud Gate, které místní neřeknou jinak než fazole, ta patří mezi povinné zastávky k zachycení netradičních památečních selfies. V Chicagu toho je k obdivování samozřejmě mnohem více, ale další plánování už necháváme na vás.

Jak už jsme zmiňovali v úvodním odstavci, základem celého výletu za velkou louži je levná open-jaw letenka, která má trasování Praha – Toronto / Chicago – Berlín. Letenka vyjde na sympatických 8.570 Kč. Další nezbytnou položkou je jízdenka na vlak mezi Buffalem a Chicagem, která stojí v základní ceně 71 dolarů.

 • Letenka Praha – Toronto / Chicago – Berlín za 8.570 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: listopad 2015 – březen 2016
  • Délka pobytu max. 3 měsíce
  • Prodej do 15. července nebo aktualizace
 • Jízdenka na autobus Toronto – Niagara Fallsview Casino u Megabus za 1 $ koupit >>
 • Jízdenka na autobus Niagara Falls – Buffalo za 2 $ na místě u NFTA
 • Jízdenka na vlak Buffalo – Chicago za 71 $ u Amtrak koupit >>
 • Jízdenka na autobus Berlín – Praha za 550 Kč u Student Agency koupit >>
Kombinace letenky a všech jízdenek vás vyjde na úžasných 10.970 Kč! To je za výlet do Kanady a USA bezkonkurenční cena, co říkáte?

Co se týče zavazadel, nemusíte se nijak omezovat, můžete si s sebou vzít příruční i podpalubní zavazadlo, které by nemělo překročit hmotnost 23 kg, tedy alespoň v případě letecké přepravy.

Ubytování v hotelech na americkém kontinentě je obecně o něco dražší a cenově se blíží tomu, na co jsme zvyklí v západní Evropě, někdy se proto může vyplatit hotely hledat až na poslední chvíli, například v populární mobilní aplikaci Hotel Tonight. Nejlepším řešením stále zůstává zajistit si ubytování předem a nejlépe s možností storna, pro případ, že se v mezidobí objeví zajímavější nabídky. Nezapomeňte, že ceny zobrazené v porovnávačích a rezervačních portálech nejsou konečné, v případě Kanady a USA nejsou zahrnuty daně a poplatky, které zvýší konečnou cenu od 10-20 %.

Zkuste se také poohlédnout po ubytování skrze portál Airbnb, který může především v USA přinést výraznou úsporu v nákladech na přenocování a zároveň vás může obohatit o zajímavé zkušenosti v případě, že si zarezervujete jen samostatný pokoj u někoho v bytě či domě.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele daniel.zahradka
daniel.zahradka

Ahoj, omlouvám se jestli to tady je někde zmíněno a já se na to ptám, ale bohužel jsem nikde nenašel v čem přesně spočívá nějaká ta "finta v tarifu BA" :). BA = British Airways? Znamená to, že tato finta se dá použít pouze u těchto aerolinek a v čem tedy přesně tkví ta finta. Plánuji s kamarádama nějaké levné procestování Ameriky/Kanady a jelikož chceme aby to bylo co nejlevnější, tak sháním jakékoliv takovéto finty :). Děkuji za odpověď a ještě jednou se omlouvám jestli to už tady někde bylo zmíněno.

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jedná se o double open jaw ;) tedy kombinace dvou odletových a dvou cílových destinací.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele chces.parek
chces.parek

Ahoj,hledam letenku od 9-10.7 - 20.7. Na Floridu...pomuzete?diky moc:)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele kozelka
kozelka

poraďte mi někdo znalý té finty v tarifu BA... jde využít i na letenku z Vancouvru BC do Prahy? a pak mi už je v celku jedno jaký bude navolen zpáteční let z evropy do Ameriky ten bych stejnak neleťel.... Takovou fintu jsme díky teto stránce využili na cestu sem a ted budem potřebovat domůůůů ;) díky

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Z Vancouveru mrkni na airtransat a jednosměrku.. BA z Ameriky do Evropy nejede.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele St4s4
St4s4

Ahoj, chtěl bych se zeptat zdali se dá akce s megabusem využít i na cestu z Toronta do NY přes Niagara falls? Z Niagara falls mi nejde navolit cesta do NY. Chceme jet na konci srpna. A ještě jsem se chtěl zeptat zdali máte někdo zkušenosti s úschovou zavazadel v Niagara Falls? Díky moc, Michal

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, jízdenky jsou k dispozici z Buffala - je to ale tuším cca 15h cesta.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele bruno.petr
bruno.petr

Chci se zeptat na letenku do Chicaga kolem 15.7.2015.

před 7 lety
Avatar uživatele bruno.petr
bruno.petr

Nejsem tady v tom moc znalý věci. Tak bych vás tímto chtěl poprosit o pomoc. Předem moc děkuji pánové :-) !!!

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Petře, pro tebe je tato akce: https://www.cestujlevne.com/zpatecni-letenky-z-berlina-do-chicaga-po-cely-rok-9-299-kc/ ;) neváhej a kupuj dřív, než se ceny zase dostanou do normálu (22tis.)

před 7 lety
Avatar uživatele bruno.petr
bruno.petr

Děkuju za tip !!! Akorát tam v tom odkazu nechápu tu dopravu do Berlína. Jak to tedy je z Prahy do Berlína na letiště ? Je tam nějaká možnost přímé linky ?

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele pavla.kabourkova
pavla.kabourkova

Ahoj, hledám letenku z Prahy do Chicaga v termínu 27.6.- 5.7. (plus mínus 1 den). Snažím se složit všechny možné kombinace, ale protože je to na relativně krátkou dobu, brala bych tak max.1 přestup, abych půl dovolené nestrávila v letadle :-) Ale nic kloudného se mi nedaří najít. Tady píšete, že do Chicaga není problém se levně dostat, můžete prosím poradit? Moc díky, Pavla

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ahoj Pavlo, neporovnatelně levnější jsou letenky z Berlína za 10,5 k, přestupy jsou 2, ale celková doba cesty není nijak dramatická - příklad rezervace letenky

před 7 lety
Avatar uživatele pavla.kabourkova
pavla.kabourkova

Ahoj Lukáši, díky za tip. Je možné, že ty letenky za 10,5 už nejdou rezervovat? nebo je někdy chyba mezi židlí a klávesnicí? :-)

před 7 lety
Avatar uživatele pavla.kabourkova
pavla.kabourkova

Tak nakonec koupeno za 13 (přes vaše stránky;-). Díky moc za další skvělou dovču!

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele sampalik
sampalik

Jen drobnost, skleněné kukaně jsou na Willis Tower dříve Sears Tower. Jinak výlet doporučuju!

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Díky za upozornění, opraveno, vyhlídka je každopádně i v Hancock Center, ale jedná se o restauraci :-)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele x.maxim
x.maxim

Jé, kde seženu tu letenku "Letenka Praha – Toronto / Chicago – Berlín za 570 Kč"

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

:-) Díky za upozornění na chybu. Kéž by se taková letenka dala sehnat ;-)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Všude dobře, co doma!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Tam to bude krásný!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
To musíš vidět!
Ibiza
ušetříš až 87%
Tam to bude krásný!
5465 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké

Zavřít boční panel
Kanada
Kanada

Země javorového listu, nedotčené přírody a moderních měst

Kanada leží v severní části Severní Ameriky a svou rozlohou je druhým největším státem světa. Její hranice tvoří Severní ledový, Tichý a Atlantický oceán a Spojené státy americké. 

Nespoutaná příroda, velká jezera a hory, moderní města a milí lidé, taková je Kanada.

Průvodce pro Kanada