New York

4v1: Toronto, Niagary, Buffalo a Chicago z Prahy - 10.970 Kč.

20 komentářů
2015-05-09T12:29:56+02:00

O akci

Díky stále funkční fintě, která dovoluje zásadně snížit cenu letenky u tarifů British Airways, se dají sestavit zajímavé open-jaw letenky, které nám umožní podniknout cesty s neméně zajímavým itinerářem. Našli jsme pro vás takovou kombinaci, s níž navštívíte Kanadu a Spojené státy americké a zároveň si užijete pozemní přesun na palubě amerického legendárního vlaku Amtrak.

Vaše cesta na severoamerickém kontinentě začne v hlavním městě kanadské provincie Ontario, v Torontu. Dominantou Toronta je jedna z nejvyšších volně stojících staveb světa, kterou je CN Tower měřící 553 metrů. Pokud patříte mezi odvážné povahy, můžete si objednat EdgeWalk a užít si vzrušující venkovní panoramatickou procházku po okraji ochozu ve výšce 356 metrů. Mezi další zajímavosti Toronta patří např. Royal Ontario Museum či Ontario Science Centre. Za návštěvu také stojí zdejší zoologická zahrada, která se 5 tisíci zvířaty řadí mezi největší na světě.

Až dostatečně nasajete atmosféru nejkosmopolitnějšího města Kanady, sedněte na autobus s jízdenkou za jeden dolar a zamiřte ke zlatému bodu vaší cesty, a to k Niagarským vodopádům. Na tyto 1200 m široké a 52 metrů vysoké vodopády si vyhraďte alespoň jeden den a užijte si je ze všech stran a vyhlídek nebo klidně sedněte na jednu z vyhlídkových lodí a nechte se přímo pod vodopády zavést. Jelikož budete muset přejít na americkou půdu, Niagary si užijete tedy i z této strany. Ve městě Niagara Falls chytněte autobus č. 40 a jeďte do Buffala, kde si můžete udělat krátkou zastávku na prohlídku města a večer vlakem vyrazit směr Chicago.

Vlak Lake Shore Limited jede přes noc, ušetříte tak za nocleh v hotelu, do Chicaga pak dojedete v dopoledních hodinách. Chicago má stejně jako New Yorku svou nezaměnitelnou atmosféru, kterou nejlépe vstřebáte při dlouhých procházkách. Město můžete obdivovat z 103. patra nejvyšší budovy města, která má 108 pater a měří 442 metrů. Vyhlídkové celoskleněné „kukaně“ trčící z mrakodrapu Willis Tower budí respekt a málokdo se odváží suverénně si stoupnout na průhlednou podlahu. Symbolem Chicaga je jedna z největších fontán na světě, Buckhingham Fountain, známá z úvodní znělky legendárního seriálu Ženatý se závazky. Další atrakcí města je Cloud Gate, které místní neřeknou jinak než fazole, ta patří mezi povinné zastávky k zachycení netradičních památečních selfies. V Chicagu toho je k obdivování samozřejmě mnohem více, ale další plánování už necháváme na vás.

Jak už jsme zmiňovali v úvodním odstavci, základem celého výletu za velkou louži je levná open-jaw letenka, která má trasování Praha – Toronto / Chicago – Berlín. Letenka vyjde na sympatických 8.570 Kč. Další nezbytnou položkou je jízdenka na vlak mezi Buffalem a Chicagem, která stojí v základní ceně 71 dolarů.

 • Letenka Praha – Toronto / Chicago – Berlín za 8.570 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: listopad 2015 – březen 2016
  • Délka pobytu max. 3 měsíce
  • Prodej do 15. července nebo aktualizace
 • Jízdenka na autobus Toronto – Niagara Fallsview Casino u Megabus za 1 $ koupit >>
 • Jízdenka na autobus Niagara Falls – Buffalo za 2 $ na místě u NFTA
 • Jízdenka na vlak Buffalo – Chicago za 71 $ u Amtrak koupit >>
 • Jízdenka na autobus Berlín – Praha za 550 Kč u Student Agency koupit >>
Kombinace letenky a všech jízdenek vás vyjde na úžasných 10.970 Kč! To je za výlet do Kanady a USA bezkonkurenční cena, co říkáte?

Co se týče zavazadel, nemusíte se nijak omezovat, můžete si s sebou vzít příruční i podpalubní zavazadlo, které by nemělo překročit hmotnost 23 kg, tedy alespoň v případě letecké přepravy.

Ubytování v hotelech na americkém kontinentě je obecně o něco dražší a cenově se blíží tomu, na co jsme zvyklí v západní Evropě, někdy se proto může vyplatit hotely hledat až na poslední chvíli, například v populární mobilní aplikaci Hotel Tonight. Nejlepším řešením stále zůstává zajistit si ubytování předem a nejlépe s možností storna, pro případ, že se v mezidobí objeví zajímavější nabídky. Nezapomeňte, že ceny zobrazené v porovnávačích a rezervačních portálech nejsou konečné, v případě Kanady a USA nejsou zahrnuty daně a poplatky, které zvýší konečnou cenu od 10-20 %.

Zkuste se také poohlédnout po ubytování skrze portál Airbnb, který může především v USA přinést výraznou úsporu v nákladech na přenocování a zároveň vás může obohatit o zajímavé zkušenosti v případě, že si zarezervujete jen samostatný pokoj u někoho v bytě či domě.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-05-09T12:29:56+02:00

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele daniel.zahradka
daniel.zahradka
před 8 lety

Ahoj, omlouvám se jestli to tady je někde zmíněno a já se na to ptám, ale bohužel jsem nikde nenašel v čem přesně spočívá nějaká ta "finta v tarifu BA" :). BA = British Airways? Znamená to, že tato finta se dá použít pouze u těchto aerolinek a v čem tedy přesně tkví ta finta. Plánuji s kamarádama nějaké levné procestování Ameriky/Kanady a jelikož chceme aby to bylo co nejlevnější, tak sháním jakékoliv takovéto finty :). Děkuji za odpověď a ještě jednou se omlouvám jestli to už tady někde bylo zmíněno.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Jedná se o double open jaw ;) tedy kombinace dvou odletových a dvou cílových destinací.

Avatar uživatele chces.parek
chces.parek
před 8 lety

Ahoj,hledam letenku od 9-10.7 - 20.7. Na Floridu...pomuzete?diky moc:)

Avatar uživatele kozelka
kozelka
před 8 lety

poraďte mi někdo znalý té finty v tarifu BA... jde využít i na letenku z Vancouvru BC do Prahy? a pak mi už je v celku jedno jaký bude navolen zpáteční let z evropy do Ameriky ten bych stejnak neleťel.... Takovou fintu jsme díky teto stránce využili na cestu sem a ted budem potřebovat domůůůů ;) díky

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Z Vancouveru mrkni na airtransat a jednosměrku.. BA z Ameriky do Evropy nejede.

Avatar uživatele St4s4
St4s4
před 8 lety

Ahoj, chtěl bych se zeptat zdali se dá akce s megabusem využít i na cestu z Toronta do NY přes Niagara falls? Z Niagara falls mi nejde navolit cesta do NY. Chceme jet na konci srpna. A ještě jsem se chtěl zeptat zdali máte někdo zkušenosti s úschovou zavazadel v Niagara Falls? Díky moc, Michal

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Ahoj, jízdenky jsou k dispozici z Buffala - je to ale tuším cca 15h cesta.

Avatar uživatele bruno.petr
bruno.petr
před 8 lety

Chci se zeptat na letenku do Chicaga kolem 15.7.2015.

Avatar uživatele bruno.petr
bruno.petr
před 8 lety

Nejsem tady v tom moc znalý věci. Tak bych vás tímto chtěl poprosit o pomoc. Předem moc děkuji pánové :-) !!!

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Ahoj Petře, pro tebe je tato akce: https://www.cestujlevne.com/zpatecni-letenky-z-berlina-do-chicaga-po-cely-rok-9-299-kc/ ;) neváhej a kupuj dřív, než se ceny zase dostanou do normálu (22tis.)

Avatar uživatele bruno.petr
bruno.petr
před 8 lety

Děkuju za tip !!! Akorát tam v tom odkazu nechápu tu dopravu do Berlína. Jak to tedy je z Prahy do Berlína na letiště ? Je tam nějaká možnost přímé linky ?

Avatar uživatele pavla.kabourkova
pavla.kabourkova
před 8 lety

Ahoj, hledám letenku z Prahy do Chicaga v termínu 27.6.- 5.7. (plus mínus 1 den). Snažím se složit všechny možné kombinace, ale protože je to na relativně krátkou dobu, brala bych tak max.1 přestup, abych půl dovolené nestrávila v letadle :-) Ale nic kloudného se mi nedaří najít. Tady píšete, že do Chicaga není problém se levně dostat, můžete prosím poradit? Moc díky, Pavla

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Ahoj Pavlo, neporovnatelně levnější jsou letenky z Berlína za 10,5 k, přestupy jsou 2, ale celková doba cesty není nijak dramatická - příklad rezervace letenky

Avatar uživatele pavla.kabourkova
pavla.kabourkova
před 8 lety

Ahoj Lukáši, díky za tip. Je možné, že ty letenky za 10,5 už nejdou rezervovat? nebo je někdy chyba mezi židlí a klávesnicí? :-)

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Ahoj Pavlo, některé tarify už asi nejsou aktuální, tak proto to hází chybu o nedostupnosti. Za těch 10,6k pořád jde udělat rezervace, ale letí se přes Milán, kde se musí nocovat a přejet na jiné letiště - příklad rezervace, jinak jsou potom s jedním přestupem za 13k - příklad rezervace Případně můžeš provést rezervaci přes zahraniční portál za cca 11 tisíc http://goo.gl/Q1cQM8

Avatar uživatele pavla.kabourkova
pavla.kabourkova
před 8 lety

Tak nakonec koupeno za 13 (přes vaše stránky;-). Díky moc za další skvělou dovču!

Avatar uživatele sampalik
sampalik
před 8 lety

Jen drobnost, skleněné kukaně jsou na Willis Tower dříve Sears Tower. Jinak výlet doporučuju!

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Díky za upozornění, opraveno, vyhlídka je každopádně i v Hancock Center, ale jedná se o restauraci :-)

Avatar uživatele x.maxim
x.maxim
před 8 lety

Jé, kde seženu tu letenku "Letenka Praha – Toronto / Chicago – Berlín za 570 Kč"

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

:-) Díky za upozornění na chybu. Kéž by se taková letenka dala sehnat ;-)

Další akce