Akční letenky z Vídně nejen k vodopádům Iguazú. Letenky od 12 517 Kč

 • ...
 • Akční letenky
 • Akční letenky z Vídně nejen k vodopádům Iguazú. Letenky od 12 517 Kč

Jak akci využít?

Vydejte se vstříc dobrodružství na jihoamerický kontinent díky levným tarifům společností Air France/KLM, tentokrát i s odbaveným zavazadlem v ceně, a to hned do několika destinací. Tou nejžádanější budou beze sporu vodopády Iguazú, největší systém vodopádů na světě ležící na hranicích Brazílie a Argentiny. Vyrazit můžete ale i do dalších měst především v Brazílii (Belo Horizonte, Porto Alegre, Brasília), ale i do hlavního města exotické Paraguaye, Asuncionu (pouze v květnu). 

Asi nejvýhodnější kombinaci k procestování jihu Brazílie nabízí open-jaw letenky z Vídně do Sao Paula a zpět z letiště Iguazu. Jednosměrné letenky po Brazílii pak pořídíte u společností Latam, GOL, Azul či Avianca za cca 1.750 Kč.

Nejlevnější cesty jsou k dispozici v průběhu dubna až června, jedná se sice o čas, kdy jsou vodopády na svém minimu, ale na rozdíl třeba od Viktoriiných vodopádů v Africe Iguazú ani v tento čas neztrácí na své monumentalitě.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Letenky
Vídeň
Rakousko
Sao Paulo
Brazílie
Foz do Iguacu
Brazílie
Vídeň
Rakousko

od 12 517 Kč

Vyhledej letenky
Open-jaw 2 přestupy 21 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Vídeň
Rakousko
Foz do Iguacu
Brazílie

od 12 707 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 2 přestupy 25 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Vídeň
Rakousko
Asunción
Paraguay

od 12 736 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 2 přestupy 40 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Vídeň
Rakousko
Brasília
Brazílie

od 12 736 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 2 přestupy 25 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Vídeň
Rakousko
Belo Horizonte
Brazílie

od 12 743 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 2 přestupy 19 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Vídeň
Rakousko
Florianopolis
Brazílie

od 12 748 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 2 přestupy 20 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 25. 01. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 19 000 Kč . Ušetříš přibližně 34 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu.

Na jaké termíny jsou letenky?

Duben až červen

Jsou během letu přestupy?

Vždy dva přestupy na letištích Paříž Charles de Gaulle (nebo Amsterdam Schiphol) a Rio de Janeiro Galeao.

S kým poletím?

Poletíte s aerolinkami ze SkyTeamu KLM nebo Air France.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky vždy odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Co podniknu v destinaci?

Brazílie, Paraguay

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobry den, uvazuji vazne nad koupi letenky. Znate nekdo prosim odpoved na muj dotaz vyse?

Dekuji.

Vojta

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Tato otázka byla zde zodpovězena již asi 150x.

před rokem
Lukáš Horák
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1451 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-01-31T07:21:38+01:00)

Vojto, letenku musíte využít celou, nelze vynechat žádný úsek cesty. Kupte si open-jaw letenku výše, pak dokoupíte jen vnitrostátní přelety. Dejte si den či dva v Sao Paulu a pak leťte nejlépe z letiště Conghonhas v SP na Santos Dumont v Riu, budete mít zažitkový let ;-) Letenky se daji koupit za 800 Kč, z Ria na Iguazu do 2 tisíc.

Dobrý den,

v případě, že si zakoupím standardní zpáteční letenku Vídeň - Rio - Iguassu Falls a Iguassu Falls - Rio - Videň a na cestě tam nevyužiji poslední část letenky (let Rio - Iguassu Falls), propadne mně i zpáteční letenka z Iguassu Falls do Vídně? Uvažuji udělat stop over v Riu a dopraviltse po vlastní ose k Iguassu Falls.

Děkuji za odpověď.

Vojta

Odpovědět
před rokem

Dobrý den,

při cestě Vídeň - Foz do Iguazu a zpět přes Rio de Janeiro, je možné v Riu cestu na 3-4 dny přerušit

a pokračovat stejnou společností zpět do Vídně?

Děkuji a jsem s pozdravem

Miloš Kubíček

před rokem
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2876 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den,

bohužel tarif takový stopover nepovoluje. Pokud se chcete stavit i v Riu, nejvýhodnější asi bude první letenka z nabídky (Vídeň - Sao Paulo, Iguazu - Vídeň) s tím, že mezi Sao Paulem, Riem a vodopády se dopravíte vnitrostátními lety (1.000 až 1.700 Kč) nebo autobusy.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 47%
Jedem!
ušetříš až 36%
To musíš vidět!
ušetříš až 57%
To bude jízda!
ušetříš až 44%
Tam chceš!
4234 starších akcí
Zavřít boční panel
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední ve 22:12. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03.

Do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 4,60 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19, poslední ve 23:49. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut déle než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Celonoční doprava na letiště neexistuje.

Odkazy

 • Rezervace jízdenek a jízdní řád vlaků na letiště: oebb.at
 • Mapy, informace a jízdní řády městských linek po Vídni: wienerlinien.at

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Brazílie Přílet na letiště Sao Paulo Guarulhos

Do Sao Paula

Pro cesty do centra můžete využít dvě možnosti.

Nejrychlejší je spojení červeno-modro-bílými autobusy „Airport Bus Service“, které obsluhují hlavní autobusové nádraží Tiete, přestupní terminál Barra Funda a centrum města (Praca da Republica, Avenida Paulista).

Autobusy jezdí každých 30–60 minut po 24 hodin denně, cesta trvá podle provozu 45–100 minut (vždy je ale kvůli kolonám počítat s větší časovou rezervou) a jízdenka stojí 45,50 BRL.

Koupit lístek můžete online na webu společnosti nebo v kanceláři u zastávky.

Levnější způsob je s přestupem na metro červené linky ve stanici Tatuapé, od níž jezdí na letiště Guarulhos autobusy číslo 257 a 299. Celkový interval je 10–15 minut, jízdenka na autobus stojí 5,55 BRL, na metro pak 3,80 BRL.

Cesta do centra s přestupem na metro zabere asi 90–120 minut, vždy je lepší kvůli kolonám počítat s větší časovou rezervou.

Na letiště Congonhas

Mezi oběma letišti jezdí speciální linka „Airport Bus Service“ (linka 258) s možností rezervace online (za cenu 45,50 BRL a intervalem 30 minut) a autobusy leteckých společností GOL (jízdní řád) a LATAM (jízdní řád), které mohou zdarma využít cestující s platnou palubní vstupenkou. 

Cesta z letiště Congonhas na letiště Guarulhos zabere 60 až 90 minut, ve špičkách všedních dnů jsou však časté kolony a cesta může protáhnout i na daleko delší dobu, proto vždy počítejte s dostatečnou časovou rezervou (minimum jsou 4 hodiny).

Na letiště Campinas – Viracopos

Přímé spojení mezi letišti neexistuje.

Pokud z letiště Campinas odlétáte se společností Azul, využijete jejich autobusy zdarma. Ty odjíždějí například z terminálu Barra Funda, kam se dostanete z letiště Guarulhos linkou „Airport Bus Service“ viz výše.

Využít můžete i linku „Lira Bus“ s přestupem na autobusovém nádraží v Campinas. Cesta celkem zabere více než 2 hodiny a bude stát 41 BRL. (Jízdní řády

Celková doba přestupu mezi Guarulhos a Viracopos – Campinas nebude kratší než 180 minut, je lepší počítat s větší časovou rezervou.

Průvodce pro Brazílie
Průvodce pro letiště Sao Paulo Guarulhos

Zavřít boční panel
Brazílie Přílet na letiště Foz do Iguacu

Páteřní linkou veřejné dopravy je autobusová linka číslo 120 (jízdní řád), která jezdí z brazilského města Foz do Iguacu přes letiště do Národního parku přímo k vodopádům. Jízdné činí 3,50 BRL, autobusy jezdí zhruba každých 15–30 minut, cesta zabere necelou půlhodinu. První spoj jede před šestou hodinou ranní, poslední pak o půlnoci.

Taxi do města i k vodopádům bude stát 35–45 BRL, na argentinskou stranu pak 75–90 BRL, v tomto případě tak vyjde výhodněji půjčení auta.

Průvodce pro Brazílie
Průvodce pro letiště Foz do Iguacu

Zavřít boční panel
Paraguay Přílet na letiště Asunción Silvio Pettirossi

Země nápoje tereré

Paraguay je vnitrozemský stát v Jižní Americe. Leží na obou březích řeky Paraguay, hraničí s Argentinou na jihu a jihovýchodě, Brazílií na severovýchodě a Bolívií na severozápadě.

Země nenadchne dechberoucícmi sceneriemi, ani pulzujícícmi velkoměsty, nabídne však čistou a ničím nezkaženou místní kulturu, život zde plyne pomaleji, uvolněněji. Pokud chcete poznat pravou Jižní Ameriku bez turistů, vydejte se právě do Paraguaye.

Průvodce pro Paraguay
Průvodce pro letiště Asunción Silvio Pettirossi

Zavřít boční panel
Brazílie Přílet na letiště Brasília

Na letišti zastavuje mnoho autobusových linek směřujících do celého města. Kvůli nicneříkajícím názvům a složitému číslování tras je však pro neznalého cizince poměrně složité systém využívat.

Několik užitečných linek:

 • 0.120: doveze vás na hlavní autobusové nádraží přímo uprostřed města,
 • 0.011: jezdí napříč celým městem, středem jižního křídla a po východním okraji severního křídla,
 • 0.030: linka jede napříč Brasílií po západním okraji jižního i severního křídla.

Většina linek jezdí jednou za 20 minut od 5:00 do 23:00. Jízdenka stojí podle vzdálenosti od R$ 2,50 do R$ 3,70.

Běžná cena taxi při cestě do centrální části činí R$ 60.

Průvodce pro Brazílie
Průvodce pro letiště Brasília

Zavřít boční panel
Brazílie Přílet na letiště Belo Horizonte Tancredo Neves

Před terminálem najdete zastávky moderních klimatizovaných autobusů, které jezdí do centra města.

 • Nejlevněji jezdí společnost Expresso Unir, ve městě zastavuje pouze na hlavním autobusovém nádraží a za jednosměrnou jízdenku dáte R$ 13,45. První spoj z centra vyjíždí ve 4:00, aby za hodinu dorazil na letiště. Poslední spoj z letiště do centra odjíždí v 0:20. Interval činí 15–30 minut. Jízdní řád a rezervace jízdenek.

Vzhledem k velké vzdálenosti doporučujeme určitě využití autobusu, taxi vyjde minimálně na 35 R$.

Průvodce pro Brazílie
Průvodce pro letiště Belo Horizonte Tancredo Neves

Zavřít boční panel
Brazílie Přílet na letiště Florianopolis Hercilio Luz

Ve znamení samby, nekonečných pláží i pralesů

Zdaleka největší země celé Latinské Ameriky a jižní polokoule sousedí se všemi jihoamerickými státy kromě Chile a Ekvádoru.

Brazílie jakožto pátý největší stát na Zemi je vyhledávána turisty z celého světa pro svůj temperamentní a exotický nádech, celoročně příjemné počasí, nekonečné atlantické pláže, husté deštné amazonské pralesy, ale především kvůli ikonickému Riu de Janeiru, kde se člověk ani po týdnu nebude nudit. 

Snad kromě vysokohorské turistiky si v Brazílii přijde na své úplně každý. Milovník měst, kultury a historie, koupací typ, který si rád užívá slunečné dny na upravených plážích, nebo dobrodruh vydávající se do hloubi deštného pralesa.

Průvodce pro Brazílie
Průvodce pro letiště Florianopolis Hercilio Luz