Jezero Azory

Azory a Madeira během jedné cesty z Norimberka se zastávkou v Portu. Letenky od 3 026 Kč

7 komentářů
2017-12-12T17:04:00+01:00

O akci

Poznejte během jedné cesty dvě zelené perly ležící v samotném srdci Atlantiku. Díky následujícímu itineráři se vydáte hned na dvě portugalská souostroví, přičemž se nemusíte obávat nějakých krkolomných přestupů - jde to jednoduše.

Po jednodenní návštěvě malebného Porta se za dvě hodiny letu dostanete na největší z devíti Azorských ostrovů, na São Miguel. Ráz ostrova tvoří několik kalder, které vyplňují jezera a nekonečná zeleň. Na ostrově se nachází několik horkých pramenů, které vyvěrají do přírodních jezírek a vybízí ke koupeli i v chladnějším zimním počasí. Nesmíte vynechat ani samotné hlavní město Ponta Delgada, kde koneckonců bude začínat a končit vaše putování za krásami ostrova.

Po několika dnech se letecky přesunete o tisíc kilometrů dál na Madeirské souostroví. Prvním vaším zážitkem už bude jen samotné přistání na letiště Funchal na Madeiře. Ostrov věčného jara, jak se Madeiře všude říká, vám bude připadat zcela jiný. Ač je také dílem sopečných erupcí, má naprosto odlišný reliéf. Madeira je proslulá levádami, vínem nebo také espadou – hrozivě vypadající rybou lovenou v noci z hlubin oceánu, která se servíruje s madeirskými banány.

Stačí koupit letenky a vyrazit vstříc zážitkům, které vám tyto ostrovy vryjí na dlouho do paměti. Skládačku (letecká mapa) na tento trip můžete zakoupit po přepočtu za cca 3 026 Kč*. Jako výchozí letiště jsme zvolili Norimberk, který je z ČR dobře dostupný autobusy. Z Prahy na odlet do Porta dobře navazuje ranní spoj Flixbusu za 349 Kč. Na zpáteční cestě můžete využít spoj Regiojetu za 380 Kč, vyjíždějící z Norimberka ve 2:20 ráno, nebo můžete po příletu zamířit do nějakého hotýlku (od 1 300 Kč/2/noc) a domů vyrazit odpočatí až následující den.

*letenky jsou kalkulovány pro 2 osoby

NUE/Norimberk
OPO/Porto
Zpáteční letenky
3 hodin letu (přímý let)
OPO/Porto
PDL/Ponta Delgada
Jednosměrná letenky
2.5 hodin letu (přímý let)
PDL/Ponta Delgada
FNC/Madeira
Jednosměrná letenky
2 hodin letu (přímý let)
FNC/Madeira
OPO/Porto
Jednosměrná letenky
2 hodin letu (přímý let)
  • Ušetříš až 39 % oproti obvyklé ceně 5 000 Kč
  • Hledej v období Nejlevnější jsou zpravidla lednové a únorové termíny
  • Čeká tě přestup na letišti Přestup vás čeká pouze zpáteční cestě v Porto, cca 5 hodin
  • Poletíš s aeroliniemi Vystřídáte tři letecké společnosti: Ryanair, EasyJet, Azores Airlines
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je Abyste splnili limity všech dopravců, vezměte si na cestu pouze jedno příruční zavazadlo standardních rozměrů, tj. 55x40x20 cm

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Norimberk, letiště Porto, letiště Ponta Delgada, letiště Funchal.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2017-12-12T16:43:17+01:00

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce