Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Využijte stále platného akčního tarifu ukrajinských aerolinek a vypravte se za poznáním jedné z nejrozmanitějších zemí světa, která umí vzbudit emoce ve všech cestovatelích. Někteří budou Indii nenávidět, jiní se do ní zamilují na první pohled, je ale třeba to zkusit na vlastní kůži a do bývalé největší britské kolonie se skutečně vypravit. 

Nejlevnější letenky mírně pod 9 tisíc korun seženete od poloviny února až do června 2019. Zatímco jarní období do dubna je vhodné pro cestám po celé Indii, čím více se bude blížit léto, tím nesnesitelnější teploty panují. Na druhou stranu květen i červen jsou ideálními měsíci pro cesty do Himálaje, kde si užijete příjemných teplot kolem 20 stupňů. 

Při cestě zpět vás čeká nezbytná celodenní zastávka v Kyjevě, což ale pravý cestovatel jen přivítá. Kyjev dokáže jen mile překvapit, na což přijdete už po přečetní našeho průvodce po městě. Při plánování výpravy se pak budou samozřejmě hodit i průvodci po Indii a Dillí.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
DEL Dillí
Indie
Dillí
Zpáteční 11 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 11 000 Kč . Ušetříš přibližně 22 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Únor až červen 2019

Jsou během letu přestupy?

Kyjev Boryspil

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně 2 kusy odbaveného zavazadla, každé z nich do 23 kg + běžné příruční

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Korcula
Korcula

Momentálně jsem v Indii

. Palolem GOA a zítra letíme do Dillí.. vřele doporučuji...

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Goa je asi jeden z nejpohodovějších států v Indii. V Dillí bych se některým místům vyhnul, pokud se nechcete udusit. :-D

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Tak Palolem je hlavně taková Kuta v malém. Prodej textilu přímo na plazi se jen tak nevidí ale tam jo. Uvidíme, jestli bude dotyčná doporučovat i po návštěvě Dillí. To jsou totiž 2 úplně odlišné světy.Doporucuji 1-2 noci v nějaké zapadlé uličce na okraji v Pahargandz. Pak lze aspon částečně mluvit o tom, ze člověk viděl aspon trochu z te “prave” Indie.

před 3 lety
Avatar uživatele Korcula
Korcula

Tak před příletem do GOA jsme byli 3 dny v Bombaji ...taky jse nám tam moc líbilo..

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Paharganj je určitě snesitelnější než třeba Spice Market, kde se kouř z ohňů mísí s někdy až moc silnou vůní koření...

Vylézt z hostelu (Panda; můžu doporučit) na špinavou ulici, pozorovat krávu, která mlsá zbytky ze zelinářovy přepravky a u toho se napájet zdraví ohrožujícím pouličním lassí - k nezaplacení. :)

A vůbec, Indie je skvělá a strašná zároveň a kdo se s tím nedokáže smířit, pro toho ta země prostě není. :)

před 3 lety

Proč jen Goa? Alternativou může být o kousek dál Gokarna, která ještě není tak zasažena turistikou.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Jajda

Cena super, ale nechci podstupovat anabázi s vízy.

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Anabáze byla otázkou 5 minut :)

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Na 5 minut bych to neviděl, ale moc času ten všetečný online dotazník taky nezabere. A když se podaří zaplatit i poplatek... :-)

Přidat odpověď
před 3 lety

Indii rozhodně doporučuji, skvělá země, nádherná místa a velmi příjemná na cestování vlaky i busy.

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Bych to nelakoval úplně na růžovo. Indii si člověk užije tak moc, jak moc dobře se na její návštěvu připraví. :-) Pokud bych vzal tvůj popis jako fakt a nic si o cestování vlaky a busy předem nezjistil, asi bych byl na místě mnohem naštvanější, než jsem byl, když jsem se musel prokousávat horou informací o Indických drahách. Ale výsledek stál za to. :-)

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Roman zřejmě na něčem jede. A bude to kvalitní matroš.

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Neřekl bych, nicméně jeho popis bych viděl tak na polovinu pravdy. :)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Jsem si myslel, že je to něco nového, ale ono je to to staré. :-) I tak to není úplně špatná nabídka...

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Tam to bude krásný!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam chceš!
Ragusa
ušetříš až 60%
A už tam budem?
Gambie
ušetříš až 36%
Všude dobře, co doma!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Dillí
Indie Přílet na letiště Dillí Indira Gándhí

Do centra Dillí je nejrychlejší oranžová linka metra, stanice se nachází přímo mezi terminály 2 a 3. Oranžová linka "Airport Express" spojuje letiště s centrem Nového Dillí, hlavním nádražím a největší sídlištní zástavbou v Asii, Dwarka. 

terminálu 1 pak jezdí purpurová linka metra, která však spojuje jen jižní oblasti Dillí. Pro cestu do centra je nutné přestoupit buď na stanici "Hauz Khas" na žlutou linku nebo druhým směrem ve stanici "Janakupri West" na modrou linku.

Cesta do centra oranžovou linkou (od terminálů 2 a 3) trvá 20 minut, metro jezdí od 5:15 do 23:30 každých 10 až 15 minut. Jízdenka na oranžovou linku stojí 60 rupií (z letiště na stanici Aerocity jen 20 rupií), při cestě purpurovou trasou (k terminálu 1) zaplatíte jen 40 rupií, včetně přestupu. Lístky se prodávají u pokladny na stanici a je možné platit pouze hotovostí. Dostanete žeton, který při vstupu jen přiložíte k turniketu, při výstupu žeton do turniketu vhodíte a už tam zůstane.

Mezi terminálem 1 a stanici metra "Delhi Aerocity" jezdí kyvadlový autobus, a to od 6:00 do 23:00 každých 15 minut. Lístek stojí 30 rupií a koupíte ho u řidiče.

Uber do centra Dillí vyjde zhruba na 250 až 350 rupií, taxi jezdí cca o 50 rupií dráž.

Z letiště do města jezdí i levnější autobusové linky, pouze od terminálů 2 a 3. Ceny jízdenek se pohybují od 15 INR do 25 INR (u expresního autobusu číslo 4) a cesta do centra může zabrat od 40 do 90 minut dle dopravní situace. Cesta autobusem se vyplatí spíš pro nadšence, kteří chtějí zkusit nový dopravní prostředek, anebo pro ty, kteří mají hotel přímo na jejich trase. Časy odjezdů a trasy najdete v excelovém souboru na oficiální stránce magistrátu v Dillí.

Průvodce pro Indie
Průvodce pro letiště Dillí Indira Gándhí