Nasir al Mulk

First–minute lety přes Kyjev do Arménie, Íránu i Kazachstánu. Letenky od 2 571 Kč

12 komentářů
2018-06-29T14:59:00+02:00

O akci

Rok 2018 dospěl do své půlky, a tak nastává čas pomalu přemýšlet, kam budou mířit vaše cestovatelské kroky v roce 2019. Po delší době připomeneme možnost výhodných letů s ukrajinskými aerolinkami UIA z Prahy (i Vídně) přes Kyjev dále na východ. Doletět tak můžete do kazašské Almaty, íránského Teheránu, arménského Jerevanu a libovolných dalších měst v síti UIA. Právě proto, že nejlevnější letenky pořídíte zhruba s 11 až 12 měsíčním předstihemnastal čas, kdy v uvedených destinacích panuje hlavní sezóna a ideální počasí pro cestu, vybíráme ty nejzajímavější, před nákupem však dvě důležitá upozornění:

Za prvé se obrňte trpělivostí. Web UIA patří k těm nejméně přívětivým. Například u letů z Prahy do Kyjeva se sice v kalendáři zobrazují ceny 921 Kč za jednosměrný let, po kliknutí se však sníží na 598 Kč, což dá dohromady avizovaných 1.082 Kč.

Za druhé letenky kupujte odděleně. Tedy nejdříve zpáteční z Prahy do Kyjeva a po té zpáteční z Kyjeva do cílové destinace. Jedině tak dosáhnete nejnižší ceny. A s tím také souvisí upozornění nejdůležitější: Nechte si při cestě tam i zpět v Kyjevě alespoň den rezervu! Návaznost není garantovaná a UIA velmi rády mění lety až o několik hodin vpřed či vzad. Faktem ale je, že přestávka v hlavním městě Ukrajiny bude jedině plusem, viz náš nový průvodce Kyjevem.

Lety jsou vhodné pro cestovatele, kteří se obejdou bez velkého kufru. V ceně je klasicky jen příruční bagáž, odbavená vyjde na 25 € za jeden let a to už se pak příliš nevyplatí.

  • Hledej v období Od poloviny května do konce června 2019.
  • Čeká tě přestup na letišti Vždy si ponechte ideálně denní rezervu při přestupu na Kyjev.
  • Poletíš s aeroliniemi Ukraine International Airlines
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně příruční zavazadlo 55 x 40 x 20 cm do 7 kg + laptop taška.
PRG/Praha
KBP/Kyjev
Zpáteční letenky
2 hodin letu (přímý let)
1 082 Kč
KBP/Kyjev
EVN/Jerevan
Zpáteční letenky
2 hodin letu (přímý let)
1 489 Kč
KBP/Kyjev
IKA/Teherán
Zpáteční letenky
3 hodin letu (přímý let)
1 696 Kč
KBP/Kyjev
ALA/Almaty
Zpáteční letenky
4 hodin letu (přímý let)
2 577 Kč

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Praha, letiště Kyjev, letiště Jerevan, letiště Teherán, letiště Almaty.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2018-06-29T13:09:42+02:00

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele vlasta _3
vlasta _3
před 5 lety

Teď jsem koupil na červen 4 letenky zpáteční PRG-KBP á 1083kč,ale nejvýhodnější časy odletů za nejnižší cenu rychle mizí...

Avatar uživatele
Alex
před 5 lety

Dobrý den, nedáří se mi najit žádné leténky z Prahy do Kyjeva za uvedené ceny, prosím, jaky je nejblížší termín létu? Děkuji

Kryštof Hájek
před 5 lety

Dobrý den, jak je uvedeno výše, platí od května 2019, nejbližší termín z Prahy do Kyjeva je 9.5.

Avatar uživatele
Alex
před 5 lety

Děkuji za odpověď!

Avatar uživatele
Veronika
před 5 lety

Já nejsem schopná to složit:-(

Avatar uživatele
Dalibor
před 5 lety

Nezapomeňte si na PS udělat online check in, jinak chargují 15EUR za BP reprint. 2 hodiny do odletu se online check in na webu zavírá, takže na letišti to už nedoženete.

Avatar uživatele martacmielova
martacmielova
před 5 lety

Paráda, díky moc, koupeno Jerevan i Almaty. Děti Jerevan dokonce za poloviční cenu, jen Almaty byly letenky pro děti dražší než pro dospělé. Ale i tak super cena.

Avatar uživatele
Jakub _1
před 5 lety

Super, díky za tip. Plánuju do Almaty, odsud po zemi přes Biškek do Oše a po Pamír highway do Dušanbe. Má někdo tip na dopravu z Dušanbe zpět do ČR (příp. Vídeň, Mnichov). Zatím se mi jeví nejlepší přesun ještě do Taškentu a odsud přes Moskvu do Phy (cca 6k). Jenže toho vyřizování s uzbeckýma a ruskýma vízama (+ další náklady).

Avatar uživatele
dejdy
před 5 lety

To už tě podle mě vyjde lépe z Dushanbe letět rovnou přes Istanbul s Turkish Airlines. Loni byla zpáteční letenka Praha-Dushanbe za cca 14k. Pro uzbecká víza afaik musíš do Berlína a je s tím celkem dost byrokracie. Finančně to podle mě vyjde na stejno a budeš s tím mít méně práce.

Avatar uživatele
Jakub _1
před 5 lety

Tak jsem to vymyslel ještě krapet jinak, přesun z Almaty do Dušanbe po zemi, jak píšu výše, zpáteční do Almaty v týhle akci za cca 3k, poté přelet s Tajik Air z Duš. do Almaty za cca 100 euro...pecka :)

Avatar uživatele J0x
J0x
před 5 lety

Poslední datum, které mi jde zadat, je 25. 6. 2019. Možná by stálo za to doplnit popis akce. 😉

Avatar uživatele
M
před 5 lety

Super, díky moc za tip! Už letos jsme byli v Kyjevě, tak si to pro velký úspěch příští rok protáhneme do Arménie! :)

Další akce