Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

S lákavou nabídkou letenek z Prahy a nedaleké Budapešti do Severní Ameriky přispěchal polský LOT. Zpáteční letenky do Toronta, New Yorku či multi-city kombinace společně s Chicagem zakoupíte od 9.022 Kč. Cesty zahrnují období konce zimy bez omezení délky pobytu a zároveň s možností podniknutí celodenní návštěvy Varšavy.

Tipy pro přesun mezi Torontem a New Yorkem, případně Chicagem najdete níže.

  • Odlety do 17.3.2016
  • Maximální pobyt 12 měsíců
  • Prodej do 15.1.
Zavazadlo do hmotnosti 23 kg máte v ceně.

Před cestou

ESTA a eTA

Ještě před odletem si vyřiďte vstupní povolení do USA či Kanady. Americkou estu máte za 14$, kanadskou etu za 7$ - vyřizují se online a schváleny jsou ihned, max do 72 hodin.

Přesun z Toronta do Chicaga + Niagary

K nejznámějším a nejnavštěvovanějším vodopádům na světě se z Toronta dostanete autobusem za jeden dolar s Megabusem. Vodopády jsou nejimpozantnější právě z kanadské strany, ale vidět je musíte samozřejmě i z té americké, na kterou se koneckonců budete přesouvat. V Niagara Falls chytnete místní autobusovou linku č. 40 a za 2 dolary dojedete do Buffala.

V Buffalu si můžete dát vydatnou večeři a pak sednout na vlak Amtrak – spoj „Lake Shore Limited“ směr Chicago. Pojedete přes noc, můžete se v klidu vyspat a ještě ušetříte za hotel. Do Chicaga dojedete přibližně po necelých 11 hodinách jízdy. Jízdenka s rezervací sedadla vyjde na 71 dolarů. Ti odvážnější mohou celou trasu absolvovat autobusy Megabus, přičemž se mohou zastavit i v Clevelandu.

Přesun z Toronta do New Yorku

Z Toronta do New Yorku levně přejedete autobusy Megabus nebo pohodlně přeletíte. Pro dané cestovní období naleznete jízdenky za 15, případně 25 dolarů.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele petrocenta
petrocenta

Primo z mista,kde vystoupite z megabusu jezdi shuttle na niagary,1-2 do hodiny,podle denni doby,jizda cca 1h,vezmete si jizdni rady,jezdi to i v ruzne dny ruzne...cena cca 3 dolary jeden smer

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele andrew27
andrew27

Ihned v prvom kroku uvadzame kompletnu cenu letenky aj s taxami a s manipulacnymi poplatkami za automaticke vystavenie. Cena letenky vsak obsahuje iba 10 kg prirucnu batozinu, nezahrna dalsiu batozinu do podpalubia, ktora je za priplatok!

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Cože? Letenky do USA jsou včetně zavazadla, pokud sis nekoupil Norwegian, tj lowcost.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele lucas.kopp
lucas.kopp

Dobrý den, píšete z Toronta na Niagáry s Megabusem za 1 dolar? Mně to píše 15 dolarů?!

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele jirkamic
jirkamic

Jak je to na hranici mezi Kandaou a USA, kdyz pojedu z Toronta do Buffala Magabusem? Letenky uz mam, Diky za tip :)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele shoora
shoora

Ahoj, jak to byva obecne s letenkami do USA na cerven/cervenec, da se pocitat, ze se objevi na leto nejaka sleva? Vyplati se jeste chvili pockat? Diky

před 7 lety
Avatar uživatele zdz
zdz

Podle toho, jak jsem to zažil minulý rok, kdy jsem to hlídal, tak konec června je už špatný. (Praha, Vídeň, Krakov). Ale do Chicaga jsou ještě teď na 28.6. letenky z Berlína za 10000

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele marek_8
marek_8

Jak to funguje s dopravou z BUF airport na vodopady? Budu sam a auto se mi asi neoplati, cas mam cca od 11 od rana, kufr bych si hodil do hotelu u letiste..dekuji za typ na ten vlak do chicaga, to vyzkousim.

před 7 lety
Avatar uživatele jirkamic
jirkamic

Mel by jet nejaky Shuttle bus na Niagary, ale mozna jen v sezone. Kdy letis? Ja tam budu na prelomu unora a brezna

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Sofie
ušetříš až 60%
Tam to bude krásný!
Bosa
ušetříš až 67%
A už tam budem?
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Tam jsi vždycky chtěl!
Borobudur
ušetříš až 59%
Hurá za zážitky!
5559 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké

Zavřít boční panel
Kanada
Kanada

Země javorového listu, nedotčené přírody a moderních měst

Kanada leží v severní části Severní Ameriky a svou rozlohou je druhým největším státem světa. Její hranice tvoří Severní ledový, Tichý a Atlantický oceán a Spojené státy americké. 

Nespoutaná příroda, velká jezera a hory, moderní města a milí lidé, taková je Kanada.

Průvodce pro Kanada