Boa Vista

Na čtyři Kapverdské ostrovy z Německa. Letenky od 5 916 Kč

7 komentářů
2022-02-11T18:06:08+01:00

O akci

Nevídanou nabídku si připravily portugalské aerolinky TAP směrem na Kapverdské ostrovy. Do této země se obvykle pod 15 tisíc korun letenky neprodávají, ale v tuto chvíli je z Mnichova či Berlína zakoupíte za třetinu. Letět přitom můžete krom dovolenkových ostrovů Sal a Boa Vista i na hlavní ostrov Santiago (Praia) a Sao Vicente.

Na jaký ostrov a za kolik lze letět?

 • Sal za 5 916 Kč
 • Boa Vista za 6 037 Kč
 • Praia za 8 443 Kč
 • Sao Vicente za 10 946 Kč
 • letenky koupíte na flytap.com

Vzhledem k omezenému a méně frekventovanému spojení mezi ostrovy nedoporučujeme kupovat kombinace typu open-jew či multi-city. Výjimkou mohou být kombinace se Santiagem, odkud se pravidelně létá na vnitrostátních spojích. Detaily k cestování najdete v našem průvodci - doprava a cestování po Kapverdách.

Pokud zamíříte na dovolenkový ostrov Sal, pročtěte si právě vznikajícího průvodce ostrovem, např. se podívejte na tipy, kde se ubytovat na Salu.

Pro vstup na Kapverdy budete potřebovat negativní test (viz covid na Kapverdách) a předem uhradit bezpečnostní taxu.

 • Ušetříš až 61 % oproti obvyklé ceně 15 000 Kč
 • Hledej v období květen nebo druhá polovina září 2022
 • Čeká tě přestup na letišti krátce v Lisabon
 • Poletíš s aeroliniemi TAP Portugal
 • Čeká tě přímý let
 • V ceně je 2 příruční (odbavené + 1 000 Kč)
MUC/Mnichov
SID/Espargos
Zpáteční letenky
9 hodin letu (1 přestup)
5 916 Kč
MUC/Mnichov
BVC/Boa Vista
Zpáteční letenky
9 hodin letu (1 přestup)
6 037 Kč
MUC/Mnichov
RAI/Praia
Zpáteční letenky
9 hodin letu (1 přestup)
8 443 Kč
MUC/Mnichov
VXE/Sao Vicente
Zpáteční letenky
9 hodin letu (1 přestup)
10 946 Kč

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Mnichov, letiště Sal, letiště Boa Vista, letiště Praia, letiště Sao Vicente.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2022-02-11T18:06:08+01:00

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jakub Langer
před 12 měs

Tož teda dobře, zúčastnili jsme se této akcičky z Mnichova. Jednak máme rádi Bavorsko a také Afriku (poslední návštěva v únoru 2020). Nejprve tedy epická jízda vlakem ČD (se třemi zpožděními) z Prahy do Freisingu a šup na letiště.

Jako šetrní lidé jsme letěli na ostrov Sal, a odtamtud poplujeme dále. Nicméně frekvence trajektů není moc vysoká (obvykle jen 2x týdně), a navíc hornaté ostrovy Santo Antão, São Nicolau, Santiago v březnu, dubnu vyprahlo-hnědo-suché.

Fajn, z ultraturistického Salu plujeme tedy aspoň na trochu méně rozvinutou Boa Vistu. Však přece suchá pustina je celoročně stejná. Na poklidné "Bubiště" nejprve jedeme s řidičem jménem Banda zkušeně po tekutých píscích a jsme rádi, že jsme auto nakonec nevypůjčili sami. Další hrou je chycení mikrobusu hiace (jas) do zapadlé vísky Povoação Velha pod horou Rotcha Estância, jako ve westernu. Jeden den půjčuji kolo a projedu všechny zbývající obce ostrova (Sal Rei, Rabil, Estância de Baixo, João Galego, Fundo das Figueiras, Cabeça dos Tafares, Bofareira), většinou po kostkách, po i proti větru. Po neúspěšném zevlování v přístavu se nakonec podaří sehnat loďku z pláže Estoril na protější ostrůvek ilhéu Sal Rei, kde se nacházejí ruiny pevnosti Duque de Bragança s pár rezavými kanóny. Návrat na Sal trajektem se blíží, Palmeira, Espargos, salina v Pedra de Lume a konečně nejprofláknutější Santa Maria s nej pláží (+ Viveiro, Vila Verde, nezajímavá místní salina). Celkově tedy 5 dní Boa Vista & 5 dní Sal. Zážitků bylo požehnaně, ale na tyto dva ostrovy již příště nemusím, to vím jistě. Plažoví jsme jen krapet. 😉

(praktické info, momentálně stačí jen očkování + plus vyplnit CV PLF, eventuelně i PT PLF pokud rovněž přestupujete v Lisabonu).

Avatar uživatele Sona
Sona
před rokem

Prosím, co dělám špatně? Když dám vyhledat data a akce, tak mi to ukáže ceny například do 4000Kč za jeden směr (cca 8000 za zpáteční letenku), ale když na to kliknu, už se objeví ceny zhruba 2x dražší. Dívala jsem se na letenky Mnichov-Sal.

Moc děkuji

Avatar uživatele
David Eiselt
před rokem

Ahoj, to je špatný crký web Tapu. Musíš jít až do kroku s výběrem konkrétního letu a tam je kalendář na okolní dny funkční. Pak to prostě jen proklikat.

Avatar uživatele
Jan PASKER
před rokem

S manželkou jsme byli 2krat na ostrově Sál a bomba.Za ty peníze super dovolená.Vsem vřele doporučuji.

Avatar uživatele
Veronika Bultasová
před rokem

Dobrý den, jsou letenky jen na nějaké vyhraněné měsíce? Na Září to totiž nemůžu najít. Co jsem koukala, tak ani na květen. 😔

Jakub Langer
před rokem

Ahoj Veroniko, termíny z Mnichova, Berlína na Sal okolo 6000 Kč stále jdou najít. Například 14.5. - 21.5. nebo 22.9. - 30.9. Nebo myslíš na delší dobu či jiný ostrov? Třeba Santiago ...

https://youtu.be/bkDEw6HI20w

Jakub Langer
před rokem

Zdá se, že nadešel čas přistát na Mussoliniho letišti Amílcara Cabrala na 'ilha do Sal'. A pak třeba ferry-boat na tajuplný ostrov São Nicolau nebo na plážovo-pouštní ostrov Bubišta.

"Ou até o Mercado Sucupira na cidade da Praia, onde a pirataria surgiu". ⛵

Nebo až na ostrov São Vicente, odkud pochází famózní zpěvačka Cesária Évora, i když ještě více jsem si oblíbil jinou jménem Mayra Andrade z daleké země ...

.... terra longe (téra lonji) 🇨🇻 ...

https://youtu.be/k-GOLZTkAcQ

Další akce