Vízum

Nově od 1.1.2019 došlo k změnám vízové a poplatkové politiky. Občané Evropské Unie mohou cestovat na území Kapverdských ostrovů bez víz. Platí pro pobyty do 30 dní.

Zároveň však kapverdská vláda zavedla bezpečnostní letištní taxu zvanou Taxa de Segurança Aeroportuária (TSA), kterou musí uhradit každý turista. Taxa stojí 3 400 kapverdských escudo, v přepočtu asi 31 € (800 Kč).

Taxu můžete zaplatit třemi způsoby:

  • on–line nejpozději 5 dní před příletem na Kapverdy
  • skrze cestovní kancelář
  • na letišti po příletu

On–line uhradíte taxu na webové adrese www.ease.gov.cv po krátké registraci a úhrady poplatku kartou. Vyhnete se tak případným frontám na letišti, kde případný poplatek můžete taktéž v EUR zaplatit. Poslední námi nedoporučovanou variantou je pak úhrada poplatku společně se zájezdem skrze cestovní kancelář – ty však ceny zpravidla nadsazují a předpokládaná částka bude o polovinu vyšší.

Další dokumenty

Platnost pasu musí být delší než 6 měsíců po návratu. Toto pravidlo se na Kapverdách dodržuje velmi striktně, zkontrolujte si proto svůj pas zavčasu. Naopak žádná další omezení pro vstup nejsou, nekontroluje se množství hotovosti ani zpáteční letenka.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu