Kapverdy
Kapverdské ostrovy

Víza na Kapverdy

Vízum

Od 1. ledna 2019 byla víza na Kapverdské ostrovy pro krátkodobé pobyty zrušena. Občané Evropské unie mohou cestovat na Kapverdy bez víz s pobytem do 30 dní.

Společně se zrušením víz ale Kapverdská vláda zavedla tzv. bezpečnostní taxu Taxa de Segurança Aeroportuária (TSA).

Bezpečnostní taxa

Při vstupu na Kapverdy skrze mezinárodní letiště Sal i letiště Boa Vista je každý mezinárodní turista povinen uhradit bezpečnostní taxu.

Cena této bezpečnostní taxy činí 3 400 CVE.

Lze ji uhradit několika způsoby:

  • on–line nejpozději 5 dní před příletem na Kapverdy
  • skrze cestovní kancelář (nedoporučujeme)
  • na letišti po příletu

On-line uhradíte taxu jednoduše skrze oficiální webové stránky www.ease.gov.cv. Vyplníte krátkou registraci a uhradíte poplatek platební kartou. Kurz z CVE na CZK bude přepočten dle aktuálního kurzu vaší banky.

Cestovní kanceláře vám budou nabízet úhradu této taxy společně se zájezdem. To nedoporučujeme, neboť si nechají za tuto službu připlatit a poplatek za bezpečnostní taxu bude rázem z cca 800 Kč rovných 1 300 Kč.

Poslední variantou je úhrada poplatku na místě. Tuto možnost zvolíte zejména tehdy, kdy pořídíte last-minute zájezd na Kapverdy a nebudete stíhat vyplnit online formulář více jak 5 dní před odletem. Částku na letišti lze uhradit v EUR nebo platební kartou.

Další dokumenty

Platnost cestovního pasu musí být delší než 6 měsíců po návratu. Toto pravidlo se na Kapverdách dodržuje velmi striktně, zkontrolujte si proto svůj pas zavčasu. Naopak žádná další omezení pro vstup nejsou, nekontroluje se množství hotovosti ani zpáteční letenka.

Chystáš se na Kapverdy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 22. 01. 2023
Navrhni úpravu

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Martin Zajac
před rokem

zdravím, znamená to že se tam nedá jet na last moment? když musí být registrace víza 5 dní max před odletem?

děkuji

Avatar uživatele
David Eiselt
před rokem

Dobrý den, taxu můžete uhradit až po příletu na letišti na Kapverdách. Lasty jsou tedy OK :) doporučuji https://www.cestujlevne.com/zaje...ke-ostrovy