Kapverdy
Kapverdské ostrovy

Víza na Kapverdy

Vízum

Víza na Kapverdy byla zrušena a občané Evropské unie mohou volně cestovat na Kapverdské ostrovy bez nutnosti vyřizování víz, a to s pobytem v délce maximálně 30 dní.

Drobná byrokratická opatření ale zůstala zachována a cestovatelé musí před vstupem do země uhradit tzv. bezpečnostní taxu Taxa de Segurança Aeroportuária (TSA).

Zobrazit nejlevnější zájezdy na Kapverdy v našem srovnávači

Bezpečnostní taxa

Při vstupu na Kapverdy skrze mezinárodní letiště Sal SIDBoa Vista BVC nebo Praia RAI je každý zahraniční turista povinen uhradit bezpečnostní taxu. Cena této taxy činí 3 400 CVE.

Lze ji uhradit několika způsoby:

  • on–line nejpozději 5 dní před příletem na Kapverdy
  • skrze cestovní kancelář (nedoporučujeme)
  • na letišti po příletu

On-line uhradíte taxu jednoduše skrze oficiální webové stránky www.ease.gov.cv. Vyplníte krátkou registraci a uhradíte poplatek platební kartou. Kurz z CVE na CZK bude přepočten dle aktuálního kurzu vaší banky.

Cestovní kanceláře vám budou nabízet úhradu této taxy společně se zájezdem. To nedoporučujeme, neboť si nechají za tuto službu připlatit a poplatek za bezpečnostní taxu bude namísto 800 Kč činit 1 300 Kč.

Poslední variantou je úhrada poplatku na místě. Tuto možnost zvolíte zejména tehdy, kdy pořídíte last-minute zájezd na Kapverdy a nebudete stíhat vyplnit online formulář více jak 5 dní před odletem. Částku na letišti lze uhradit v EUR nebo platební kartou.

Další dokumenty

Platnost cestovního pasu musí být delší než 6 měsíců po návratu. Toto pravidlo se na Kapverdách dodržuje velmi striktně, zkontrolujte si proto svůj pas zavčasu. Naopak žádná další omezení pro vstup nejsou, nekontroluje se množství hotovosti ani zpáteční letenka.

Chystáš se na Kapverdy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 27. 12. 2023

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.