Zavřít boční panel

Víza a povinnosti na Kapverdách

Vízum

Nově od 1.1.2019 došlo k změnám vízové a poplatkové politiky. Občané Evropské Unie mohou cestovat na území Kapverdských ostrovů bez víz. Platí pro pobyty do 30 dní.

Zároveň však kapverdská vláda zavedla bezpečnostní letištní taxu zvanou Taxa de Segurança Aeroportuária (TSA), kterou musí uhradit každý turista. Taxa stojí 3 400 kapverdských escudo, v přepočtu asi 31 € (800 Kč).

Taxu můžete zaplatit třemi způsoby:

  • on–line nejpozději 5 dní před příletem na Kapverdy
  • skrze cestovní kancelář
  • na letišti po příletu

On–line uhradíte taxu na webové adrese www.ease.gov.cv po krátké registraci a úhrady poplatku kartou. Vyhnete se tak případným frontám na letišti, kde případný poplatek můžete taktéž v EUR zaplatit. Poslední námi nedoporučovanou variantou je pak úhrada poplatku společně se zájezdem skrze cestovní kancelář – ty však ceny zpravidla nadsazují a předpokládaná částka bude o polovinu vyšší.

Další dokumenty

Platnost pasu musí být delší než 6 měsíců po návratu. Toto pravidlo se na Kapverdách dodržuje velmi striktně, zkontrolujte si proto svůj pas zavčasu. Naopak žádná další omezení pro vstup nejsou, nekontroluje se množství hotovosti ani zpáteční letenka.

Skromný ráj pro milovníky oceánu a nekonečných pláží

Kapverdské ostrovy, portugalsky Cabo Verde, neboli ostrovy Zeleného mysu leží západně od Afriky. Jsou pojmenovány podle nejzápadnějšího výběžku černého kontinentu. 

Kapverdy se skládají z 15 ostrovů a dnes se stávají stále vyhledávanější dovolenkářskou destinací. Díky větrnému podnebí jsou ideální hlavně pro milovníky surfingu, kitesurfingu a windsurfingu. Všichni místní obyvatelé se řídí pohodářským heslem „no stress“.

Průvodce pro tebe napsal monca.cz
Víza
30 dní zdarma
Na Kapverdy cestuješ bez víz, ale zaplatíš letištní taxu 28 €.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
V létě klasická plážová dovolená, v zimě ideální na vodní sporty.
Více o počasí
Letenky od
11 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 55 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu