Zavřít boční panel

Doprava na Kapverdách

Jak na Kapverdy

Na Kapverdy se lze dostat pouze letecky. Standardně můžete letenky zakoupit výhradně se společností TAP s přestupem v Lisabonu a ceny jsou velmi drahé, většinou od 15.000 Kč výše. Na Kapverdy se létá celoročně, proto ani neexistují levnější mimosezónní termíny. Jedinou možností jsou tak omezené akční letenky především z Německa, kdy se můžete dostat i na ceny kolem 10.000 Kč. Alternativou je nákup celého zájezdu u cestovní kanceláře, který vyjde na Kapverdách zdaleka na nejlevnější variantu pobytu.

Doba letu trvá asi 6 hodin, české chartery létají v trojúhelníku Praha – Boa Vista – Sal – Praha s tankováním a úklidem letadla na Salu. 

Jak se nejlépe dopravovat

Na každém ostrově vede většinou jedna hlavní silnice, která neměří více než několik desítek kilometrů. Kromě pár minibusů jezdí na ostrově pro turisty jen taxi, proto nejlepší způsob, jak se dopravovat, je zapůjčit si vlastní auto nebo jiný prostředek.  

Doprava

Hustota kvalitních silnic na Kapverdách je nízká, kromě několika kilometrů asfaltové cesty počítejte spíše s nezpevněnými cestami. Proto ideální kromě 4x4 auta je také třeba čtyřkolka. Pravidla silničního provozu i dopravní značení je hodně podobné jako v České republice. 

Mezi jednotlivými ostrovy jezdí pravidelné přívozy. Zpáteční lístek stojí kolem 15 € a trvá podle vzdálenosti cca 40 minut. 

Alternativou k dopravě mezi ostrovy může být také letecké spojení se společností Cabo Verde Airlines z daného ostrova do hlavního města Praia. Ceny začínají na 50 €. 

Půjčení auta nebo čtyřkolky

Půjčení auta nabízí každý hotel a stejně tak i půjčovny ve městě. Nejčastěji se půjčují auta s pohonem 4x4 a cena na jeden den činí kolem 60 €. Litr benzinu stojí přibližně 1,35 € a také je nutné u těchto aut počítat s vyšší spotřebou. Pro půjčení auta se nevyžadují žádné speciální požadavky na řidiče kromě věku 21 let a evropského řidičského průkazu. Kreditní karta se vždycky nepožaduje, můžete často složit i zálohu v hotovosti. Cena pronájmu čtyřkolky se pohybuje od 40 € na den.

Skútr

Můžete si zapůjčit i motorku nebo kolo, ale na nezpevněných cestách nejsou ideální.

Veřejná doprava

Na ostrovech jezdí veřejná doprava ve formě minibusů. Ve velkých městech, jako je Praia nebo Mindelo, jezdí i městská hromadná doprava. 

Kromě minibusů jezdí na ostrovech taxi. Cena z letiště do města začíná na 10 € a výše.

Skromný ráj pro milovníky oceánu a nekonečných pláží

Kapverdské ostrovy, portugalsky Cabo Verde, neboli ostrovy Zeleného mysu leží západně od Afriky. Jsou pojmenovány podle nejzápadnějšího výběžku černého kontinentu. 

Kapverdy se skládají z 15 ostrovů a dnes se stávají stále vyhledávanější dovolenkářskou destinací. Díky větrnému podnebí jsou ideální hlavně pro milovníky surfingu, kitesurfingu a windsurfingu. Všichni místní obyvatelé se řídí pohodářským heslem „no stress“.

Průvodce pro tebe napsal monca.cz
Víza
30 dní zdarma
Na Kapverdy cestuješ bez víz, ale zaplatíš letištní taxu 28 €.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
V létě klasická plážová dovolená, v zimě ideální na vodní sporty.
Více o počasí
Letenky od
11 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 55 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu