Svanetie

Letní Arménie a Gruzie přes Kyjev na jeden zátah z Prahy. Letenky od 2 160 Kč

14 komentářů
2017-08-30T09:19:52+02:00

O akci

Když se řekne Kavkaz, otevře se před vámi studna nekonečných cílů a možností, jak strávit čas na tomto krásném a svébytném kousku naší planety. Není samozřejmě nic vhodnějšího, než na Kavkaz vyrazit za letního počasí, kdy můžete bez problémů vyrazit do hor nebo se třeba vykoupat v Černém moři či v největším jezeře na Kavkaze, Sevanu.

V nedávném článku jsme avizovali velmi levné letenky z Prahy na Ukrajinu, které jsou stále k mání a poslouží nám jako základ k cestě na Kavkaz. K těmto letenkám ještě přikoupíte další dvě jednosměrné, jež nám doplní celou skládačku, díky níž budete mít před sebou ideální výchozí body k nezapomenutelné cestě napříč Arménií a Gruzií. Po cestě se zastavíte v půvabném Kyjevě, který stojí minimálně za dvou či třídenní návštěvu.

Příkladový itinerář červencových letenek:

 • 13. července, Praha – Kyjev, 11:15 14:30
 • 13. července, Kyjev – Jerevan, 20:10 0:55
 • 23. července, Tbilisi – Kyjev, 16:35 18:35 nebo 25. července, 6:15 8:20
 • 25. července, Kyjev – Praha, 13:10 14:20

Termínů je mnoho od června do srpna, je jen na vašich preferencích, jak si letenky vyskládáte. Pokud se nechcete v Kyjevě zdržovat a přestupovat v rámci jednoho dne, vždy se nechejte dostatečnou časovou rezervu, alespoň 2 hodiny, doporučujeme však více. Jedná o separátní letenky, nemáte garantovaný přestup a případné zpoždění není ojedinělým jevem, v letním provozu se riziko zpoždění ještě zvyšuje.

 • Celé kombo těchto letenek vychází na úžasných 2 521 hřiven neboli 2 160 Kč. Uznejte sami, že tomu se těžko dá odolat!

Na lety Ukraine International Airlines se musíte odbavit pomocí online check-inu nebo aplikace, na přepážce je odbavení od 1. 10. 2017 jen s poplatkem. Na cestu se musíte sbalit jen do příručních zavazadel, více informací níže.

 • Ušetříš až 57 % oproti obvyklé ceně 5 000 Kč
 • Hledej v období od června do srpna
 • Čeká tě přestup na letišti Kyjev
 • Poletíš s aeroliniemi Více informací o dopravci Ukraine International Airlines
 • Čeká tě přímý let
 • V ceně je Dvě příruční 55 x 40 x 20 cm do 7 kg a menší kus (brašna s notebookem nebo fotoaparátem, taška s nákupem, kabelka apod.). Pakliže jste členy Panorama Clubu, máte nárok vyšší hmotnost příručního zavazadla, tj. 12 kg
PRG/Praha
KBP/Kyjev
Zpáteční letenky
2 hodin letu (přímý let)
1 087 Kč
KBP/Kyjev
EVN/Jerevan
Jednosměrná letenky
2.5 hodin letu (přímý let)
TBS/Tbilisi
KBP/Kyjev
Jednosměrná letenky
2.5 hodin letu (přímý let)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Praha, letiště Kyjev, letiště Jerevan, letiště Tbilisi.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2017-08-30T07:56:33+02:00

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
stevej
před 5 lety

Co jsem zkoušel kombinovat, za nejnižší cenu byla na jednotlivý odlet zřejmě jen jedna letenka (PRG-KBP). Nakonec jsem z toho vymyslel trasu PRG-KBP-MSQ, když už se nám to Bělorusko otevřelo :) Celková zpátečka vyšla na 2.500 CZK na 3 dny v Kyjevě a 3 dny v Minsku. Super.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 5 lety

Termínů přes celé prázdniny je mnoho, příkladový termín v příspěvku byl samozřejmě během pár minut vyprodán.

Avatar uživatele Ivo
Ivo
před 5 lety

Musim nesouhlasit. Terminu je malo (avsak hledam pro 4 osoby). Nic rozumneho jsem nenasel pres cely cervenec a srpen.

Avatar uživatele
stevej
před 5 lety

Koukal jsem taky pro 4 osoby, a to byl ten hlavní problém, souhlas. Taky se přiznám, že jsem koukal jen na období cca poloviny července, které je pro mě jediné relevantní.

Avatar uživatele
mirjur
před 5 lety

No ony nejsou už ani pro 2 osoby... a nebyly už dopoledne. Když jsem něco našel pro jednoho, tak po změně na 2 osoby už byla ta nízká cena pryč.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 5 lety

@Ivo: V době zveřejnění příspěvku tj. v 9:30 bylo termínů opravdu hodně, po 3 hodinách je to samozřejmě už rozebrané, přesto lze nalézt ještě další kombinace, musíte se posunout až na přelom července a srpna.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 5 lety

Termíny pro 2 osoby. Je jich málo?

http://prntscr.com/gevmfx

Avatar uživatele
mirjur
před 5 lety

No dobrý... :-) tak daleko jsem se nedostal, protože to vyhledávání termínů, resp. posun po dnech mají tak pomalý, že jsem na to neměl trpělivost

Avatar uživatele Ivo
Ivo
před 5 lety

Hledal jsem hned po zverejneni clanku.. ja tim nechci snizovat vasi praci, to vubec. Jen to smutne konstatuji pro ostatni :-). Pro 4 osoby se dalo najit na srpen prg-kiev RT a kiev-yerevan OW. Dale uz to zadne rozumne cesty jak zpet ale nenabizelo (ani z jerevanu ani z Tbilisi).

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 5 lety

V srpnu jsou "LOW COST" letenky téměr na každý den

http://prntscr.com/gew3g1

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 5 lety

Horší je to s trasou Tbilisi - Kyjev, tam je toho fakt málo

Avatar uživatele
monca.cz
před 5 lety

ještě teď jsem koupila 2x jenom Gruzii na srpen: Praha-Kiev a Kiev-Tbilisi zpáteční za stejné peníze, takže za mě spokojenost, díky kluci...

Avatar uživatele Ivo
Ivo
před 5 lety

Kolik dni doporucite na projeti Armenie ve sviznejsim, avsak ne brutalnim tempu (vlastni auto)? Diky

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 5 lety

Byli jsme v Arménii cca týden, to bylo akorát, žádný spěch, ale Náhorní Karabach jsme nestihli. Některé cesty jsou opravdu ve velmi špatném stavu, proto je třeba jet krokem. Měli jsme půjčenou Ladu Nivu od https://travelcar.am/rent-a-car-in-yerevan Na jejich cesty úplně ideální :-)

Další akce