Chrám v Soulu

Limitovaná edice: Jarní Jižní Korea i Filipíny z Prahy. Letenky od 8 251 Kč

19 komentářů
2018-02-14T12:57:22+01:00

O akci

Společnost China Eastern Airlines po delší době vpouští do vod levných letenek jen pár termínů parádních cen z Prahy především do Jižní Koreje, a to hned do tří různých měst: Soulu, Pusanu a Tegu. Téměř vždy nás minimálně při jedné cestě čeká dlouhé mezipřistání v Šanghaji, které bude do 24 hodin pobytu (kvůli mezipřistání v Xi'anu ne delší dobu) bezvízové a ideální na krátký průzkum města kontrastů a taky Maglevu, nejrychlejšímu pozemnímu dopravnímu prostředku v pravidelném provozu, který jezdí právě na letiště (až 430 km/h). Případný hotel u letiště Pudong jde na vaše náklady, lze se pohodlně vejít do 1.000 Kč za jeden pokoj.

Jižní Koreu zastihnete v nejkrásnějším jarním období, kdy bude příroda svěže zelená a kvetoucí, země leží v podobných zeměpisných šířkách jako Česko. Příklady níže znázorňují všechny dostupné termíny, které jdou reálně koupit, je možné, že se někde schovávají ještě další, budeme hledat.

Pozor na střídání letišť v Soulu, v některých případech je odlet z jiného (Gimpo) než přílet (Incheon).

Pusan:

Soul:

Tegu (Daegu):

Dobrá cena se schovává i v případě letů na filipínský ostrov Cebu, avšak nejspíš jen v termínech od 6. do 16.3.

  • Ušetříš až 41 % oproti obvyklé ceně 14 000 Kč
  • Hledej v období Březen a duben
  • Čeká tě přestup na letišti Dlouhé či kratší přestupy na letišti Šanghaj, do 24 hodin čistého času bezvízové.
  • Poletíš s aeroliniemi Se členem aliance SkyTeam China Eastern Airlines.
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně letenky jsou 2 odbavená zavazadla na osobu, každé z nich do 23 kg (+ standardní příruční).
PRG/Praha
TAE/Tegu
Zpáteční letenky
30 hodin letu (1 přestup)
PRG/Praha
PUS/Pusan
Zpáteční letenky
30 hodin letu (1 přestup)
PRG/Praha
ICN/Soul
Zpáteční letenky
30 hodin letu (1 přestup)
PRG/Praha
CEB/Cebu
Zpáteční letenky
32 hodin letu (1 přestup)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Praha, letiště Tegu, letiště Pusan, letiště Soul Incheon, letiště Cebu.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2018-02-14T12:24:06+01:00

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Zuzka
Zuzka
před 5 lety

Ahoj, vím, že to je jako věštit z křišťálové koule, ale tím, že se akční letenky do Asie (jde mi tedy o Koreu) celkem periodicky opakují, nedá mi to se nezeptat. Ráda bych tam vyrazila na přelomu dubna a května, zatím jsem našla letenky kolem 15tisíc. Myslíte, že přijdou nějaké lepší ceny alespoň na pár termínů?

Avatar uživatele
Jindra
před 6 lety

Ahoj všem, to je super. Jen nění nějaký termín ještě nějak k tomu květnu někam do jižní koreje pro dva? Díky moc za info

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

Tyhle ceny bývají jednorázové. Vždy se vypustí desítka míst z Prahy a jakmile se vyprodají, čeká se další měsíce na nová :)

Avatar uživatele
Jindra
před 6 lety

Škoda :(

Avatar uživatele
Jindra
před 6 lety

Díky za odpověď.

Avatar uživatele
Aleš
před 6 lety

Zdravim. Očekává se ještě nějaká akce na letenky do Vietnamu na duben/květen, tzn. za 2.5 měsíce? Má Qatar Airways tendenci spíše zdražovat, nebo už se ceny moc hýbat nebudou? Děkuju

Avatar uživatele
Marta
před 6 lety

Koupeno, díky.

Jen se chci ujistit ohledně víza při přestupu v Šanghaji. Při cestě tam přílet večer, odlet ráno, tam by to mělo být bez víza.

Na cestě zpátky přílet 13:05, odlet 2. den 11:00. Je to sice méně než 24 hod, ale je tam ten následný stopover v Xi-An. Na letence ani nenajdu kdy a na jak dlouho. Tady píšete, že vízum nebude třeba, ale podle článku o vízech do Číny, který jste publikovali nedávno bychom ho asi měli mít. Jak to tedy je? Nechci s dětma strávit 24 hodin na letišti pak :(

Avatar uživatele
Tomáš Hanzlík
před 6 lety

Letí někdo 6.3 od 13:3O s návratem ve 12:00 16.3?

Avatar uživatele
Jj
před 6 lety

Ne, proč?

Avatar uživatele
Tomáš
před 6 lety

Ahoj, jde to někomu rezervovat? Např. odlet 6.3 návrat 15.3 to píše že je to nedostupné - po refreshy či znovu zadání data mi to ale tuto nabídku najde, že je dostupná. Po kliku na rezervovat to bohužel nejde

Kryštof Hájek
před 6 lety

Vzhledem k malému množství termínů už bude pravděpodobně většina z nich vyprodána, u China Eastern se tarify nahrávají offline, takže proto tahle nedokonalost.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 6 lety

Žádný problém jsem s nimi nezaznamenal, jen na letištích v Šanghaji a Xi'Anu mi připadli ouřadové nějací zmatení kvůli vízům (resp. bezvízovému transferu), ale doletěli jsme. :)

Avatar uživatele
Martin
před 6 lety

A fakt lietajú z Prahy? Lebo na ich oficiálnej Route map, Praha nie je... :D http://tw.ceair.com/muovc/public...lt_map.htm

Kryštof Hájek
před 6 lety

Ano, létají z Prahy dlouhodobě, a to na dvou linkách: Praha - Šanghaj a Praha - Xi'an - Šanghaj. Mapa je zjevně dost dlouho neaktualizovaná, například do Hamburku už dávno nelítají.

Avatar uživatele
muf2muf
před 6 lety

Tak to je sakra dlouho neaktualizovaná mapa! :-D

V prosinci 2016 jsem s nimi letěl přímý let do Šanghaje, takže určité z Prahy létají :-)

Avatar uživatele
Martin
před 6 lety

Ahojte, dik za super tip, celkom mi to pasuje len som nikdy s nimi neletel, máte niekto skúsenosti s China Eastern Airlines?

Avatar uživatele
Leny
před 6 lety

Stoprocentně doporučuji! Letěli jsme s nimi trasu Praha - Bangkok a zpět, sice jsme měli trochu šílené přestupy, ale to byla naše chyba (snaha o úspory), jinak vše bez problémů. Při cestě z ČR jsme se snadno domluvili se slečnou u odbavení, abychom si mohli zavazadla vyzvednout až v konečné stanici a tedy nemuseli jsme se o ně při přestupu vůbec starat, při cestě zpět to možné nebylo, ale zřejmě je to o lidech. Co se týče letadla - spokojenost s vybavením na delší i kratší úseky cesty, milé a usměvavé letušky. Vždy jsme dostali jídlo, případně několik, stále nabízeli vodu a čaj, nechávali tmu na spaní, ale mohli jsme koukat na filmy nebo poslouchat hudbu na individuálních obrazovkách.

Andrea_Pernik
před 6 lety

Wow. No to znie asi ako kazda klasicka aerolinka :)

Avatar uživatele
muf2muf
před 6 lety

Nedivím se jí. Můj první dálkový let ve widebody letadle bylo právě s China Eastern, do té doby jen několik skoků po Evropě (povětšinou easyjet). Poprvé jsem dostal najíst a napít, poprvé jsem šel v letadle na záchod, poprvé jsem viděl IFE. Navíc zrovna náš let obsluhovaly extrémně štědré letušky, protože jsem dostal 3x teplé jídlo a k tomu snad 15 pytlíčků s oříšky (kdykoliv letuška prošla, nechala mi pytlík na stolku), vypil jsem asi 4 nebo 5 plechovek čínského piva. Z letadla jsem vylezl přejezený , v porovnání s evropskými nízkonákladovkami to byl zkrátka jiný svět :-)

Další akce