Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Společnost China Eastern Airlines po delší době vpouští do vod levných letenek jen pár termínů parádních cen z Prahy především do Jižní Koreje, a to hned do tří různých měst: Soulu, Pusanu a Tegu. Téměř vždy nás minimálně při jedné cestě čeká dlouhé mezipřistání v Šanghaji, které bude do 24 hodin pobytu (kvůli mezipřistání v Xi'anu ne delší dobu) bezvízové a ideální na krátký průzkum města kontrastů a taky Maglevu, nejrychlejšímu pozemnímu dopravnímu prostředku v pravidelném provozu, který jezdí právě na letiště (až 430 km/h). Případný hotel u letiště Pudong jde na vaše náklady, lze se pohodlně vejít do 1.000 Kč za jeden pokoj.

Jižní Koreu zastihnete v nejkrásnějším jarním období, kdy bude příroda svěže zelená a kvetoucí, země leží v podobných zeměpisných šířkách jako Česko. Příklady níže znázorňují všechny dostupné termíny, které jdou reálně koupit, je možné, že se někde schovávají ještě další, budeme hledat.

Pozor na střídání letišť v Soulu, v některých případech je odlet z jiného (Gimpo) než přílet (Incheon).

Pusan:

Soul:

Tegu (Daegu):

Dobrá cena se schovává i v případě letů na filipínský ostrov Cebu, avšak nejspíš jen v termínech od 6. do 16.3.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
TAE Tegu
Jižní Korea
Daegu
Zpáteční 30 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
PUS Pusan
Jižní Korea
Pusan
Zpáteční 30 hod letu (1 přestup)
Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
ICN Soul
Jižní Korea
Bukchon
Zpáteční 30 hod letu (1 přestup)
Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
CEB Cebu
Filipíny
Cebu
Zpáteční 32 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 14 000 Kč . Ušetříš přibližně 41 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání míst v tarifní třídě T.

Na jaké termíny jsou letenky?

Březen a duben

Jsou během letu přestupy?

Dlouhé či kratší přestupy na letišti Šanghaj Pudong, do 24 hodin čistého času bezvízové.

S kým poletím?

Se členem aliance SkyTeam China Eastern Airlines.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky jsou 2 odbavená zavazadla na osobu, každé z nich do 23 kg (+ standardní příruční).

Co podniknu v destinaci?

Jižní Korea, Filipíny

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Zuzka
Zuzka

Ahoj, vím, že to je jako věštit z křišťálové koule, ale tím, že se akční letenky do Asie (jde mi tedy o Koreu) celkem periodicky opakují, nedá mi to se nezeptat. Ráda bych tam vyrazila na přelomu dubna a května, zatím jsem našla letenky kolem 15tisíc. Myslíte, že přijdou nějaké lepší ceny alespoň na pár termínů?

Odpovědět
před 3 lety

Ahoj všem, to je super. Jen nění nějaký termín ještě nějak k tomu květnu někam do jižní koreje pro dva? Díky moc za info

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Tyhle ceny bývají jednorázové. Vždy se vypustí desítka míst z Prahy a jakmile se vyprodají, čeká se další měsíce na nová :)

před 4 lety

Škoda :(

před 4 lety

Díky za odpověď.

Přidat odpověď
před 4 lety

Zdravim. Očekává se ještě nějaká akce na letenky do Vietnamu na duben/květen, tzn. za 2.5 měsíce? Má Qatar Airways tendenci spíše zdražovat, nebo už se ceny moc hýbat nebudou? Děkuju

Odpovědět
před 4 lety

Koupeno, díky.

Jen se chci ujistit ohledně víza při přestupu v Šanghaji. Při cestě tam přílet večer, odlet ráno, tam by to mělo být bez víza.

Na cestě zpátky přílet 13:05, odlet 2. den 11:00. Je to sice méně než 24 hod, ale je tam ten následný stopover v Xi-An. Na letence ani nenajdu kdy a na jak dlouho. Tady píšete, že vízum nebude třeba, ale podle článku o vízech do Číny, který jste publikovali nedávno bychom ho asi měli mít. Jak to tedy je? Nechci s dětma strávit 24 hodin na letišti pak :(

Odpovědět
před 4 lety

Letí někdo 6.3 od 13:3O s návratem ve 12:00 16.3?

před 4 lety

Ne, proč?

Přidat odpověď
před 4 lety

Ahoj, jde to někomu rezervovat? Např. odlet 6.3 návrat 15.3 to píše že je to nedostupné - po refreshy či znovu zadání data mi to ale tuto nabídku najde, že je dostupná. Po kliku na rezervovat to bohužel nejde

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Vzhledem k malému množství termínů už bude pravděpodobně většina z nich vyprodána, u China Eastern se tarify nahrávají offline, takže proto tahle nedokonalost.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Žádný problém jsem s nimi nezaznamenal, jen na letištích v Šanghaji a Xi'Anu mi připadli ouřadové nějací zmatení kvůli vízům (resp. bezvízovému transferu), ale doletěli jsme. :)

Odpovědět
před 4 lety

A fakt lietajú z Prahy? Lebo na ich oficiálnej Route map, Praha nie je... :D http://tw.ceair.com/muovc/public...lt_map.htm

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ano, létají z Prahy dlouhodobě, a to na dvou linkách: Praha - Šanghaj a Praha - Xi'an - Šanghaj. Mapa je zjevně dost dlouho neaktualizovaná, například do Hamburku už dávno nelítají.

před 4 lety
Avatar uživatele
muf2muf

Tak to je sakra dlouho neaktualizovaná mapa! :-D

V prosinci 2016 jsem s nimi letěl přímý let do Šanghaje, takže určité z Prahy létají :-)

Přidat odpověď
před 4 lety

Ahojte, dik za super tip, celkom mi to pasuje len som nikdy s nimi neletel, máte niekto skúsenosti s China Eastern Airlines?

před 4 lety
Avatar uživatele
Leny

Stoprocentně doporučuji! Letěli jsme s nimi trasu Praha - Bangkok a zpět, sice jsme měli trochu šílené přestupy, ale to byla naše chyba (snaha o úspory), jinak vše bez problémů. Při cestě z ČR jsme se snadno domluvili se slečnou u odbavení, abychom si mohli zavazadla vyzvednout až v konečné stanici a tedy nemuseli jsme se o ně při přestupu vůbec starat, při cestě zpět to možné nebylo, ale zřejmě je to o lidech. Co se týče letadla - spokojenost s vybavením na delší i kratší úseky cesty, milé a usměvavé letušky. Vždy jsme dostali jídlo, případně několik, stále nabízeli vodu a čaj, nechávali tmu na spaní, ale mohli jsme koukat na filmy nebo poslouchat hudbu na individuálních obrazovkách.

před 4 lety
Avatar uživatele
Andrea_Pernik

Wow. No to znie asi ako kazda klasicka aerolinka :)

před 4 lety
Avatar uživatele
muf2muf

Nedivím se jí. Můj první dálkový let ve widebody letadle bylo právě s China Eastern, do té doby jen několik skoků po Evropě (povětšinou easyjet). Poprvé jsem dostal najíst a napít, poprvé jsem šel v letadle na záchod, poprvé jsem viděl IFE. Navíc zrovna náš let obsluhovaly extrémně štědré letušky, protože jsem dostal 3x teplé jídlo a k tomu snad 15 pytlíčků s oříšky (kdykoliv letuška prošla, nechala mi pytlík na stolku), vypil jsem asi 4 nebo 5 plechovek čínského piva. Z letadla jsem vylezl přejezený , v porovnání s evropskými nízkonákladovkami to byl zkrátka jiný svět :-)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Ras al-Khaimah
ušetříš až 29%
Tam jsi vždycky chtěl!
Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Tam jsi ještě nebyl!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
To bude jízda!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Jedem!
5466 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Daegu
Jižní Korea Přílet na letiště Tegu

Země kimchi

Jižní Korea je moderní zemí s odlišnými zvyky, ale jakmile zmíníte, odkud jste, dostane se vám většinou vřelého přijetí, neboť Praha je proslulá díky korejské telenovele Milenci v Praze. Možná je to i jeden z důvodů, proč naopak my v Praze potkáváme všudypřítomné fotící Korejce.

Průvodce pro Jižní Korea
Průvodce pro letiště Tegu

Zavřít boční panel
Pusan
Jižní Korea Přílet na letiště Pusan Gimhae

Letiště Gimhae je dobře napojeno na veřejnou dopravu, při cestě do centra máte na výběr hned z několika různých variant. Zastávky autobusů jsou vždy před oběma terminály, stanice automatického vláčku pak pouze před mezinárodní budovou.

Nejlevnější jsou běžné městské autobusy:

 • 307: projede napříč celým městem až do východní části Haeundae. Jízdenka stojí 1.300 wonů, autobusy jezdí jednou za 20 minut od 5:00 do 23:20 a cesta do centra zabere zhruba 40 minut.
 • 1009: nejede do centra. Linka spojí letiště se severozápadní částí Pusanu a novým přístavem. Jízdenka za 1.800 wonů, do přístavu se dostanete jednou za 40 minut od 5:30 do 21:00 během půl hodiny.

Nejlepší poměr ceny versus nulového rizika kolony a nejkratších intervalů představuje kombinace automatického vláčku a metra linky 2:

 • Na letišti nasednete na vláček a dojedete na konečnou stanici "Sasang"
 • Tam přestoupíte na zelenou linku metra číslo 2, kterou dojedete kamkoliv do centra (směr "Jangsan")
 • Celková doba cesty zabere zhruba 30-35 minut při intervalu vláčku 6-10 minut
 • Metro jede od 5:30 do 23:00, vláček ale až do půlnoci, tak si na to dejte pozor. Může se stát, že při pozdním příletu dojedete k metru, které už nepojede
 • Cena přestupní jízdenky činí 1.800 wonů

Nejpohodlnější a nejdražší dopravu do centra zajišťuje tzv. Limousine bus:

 • Jedná se o expresní spoje, do centra dojedete zhruba za 30 minut, pokud není zácpa
 • Autobusy jezdí od 7:00 do 22:00 každých 30-40 minut
 • Cena jízdenky na lince do centra je 6.000 wonů, na trase do východní části města pak 7.000 wonů

Průvodce pro Jižní Korea
Průvodce pro letiště Pusan Gimhae

Zavřít boční panel
Bukchon
Jižní Korea Přílet na letiště Soul Incheon

Nejrychleji se do Soulu dostanete železniční linkou AREX (Airport Express), která jezdí jednou za půl hodiny. Doba cesty na Seoul Station je 43 minut a cena jízdenky 8.000 wonů.

Nejlevnější spoj letiště – Soul nabízí klasické vlaky, které staví v 10 stanicích podél cesty do Seoul Station a je možné v průběhu přestoupit na linky metra 2, 5, 6 a 9. Doba jízdy v tomto případě činí 58 minut a cena je 4.150 wonů. Vlaky jsou v provozu od 5:20 do 0:00.

Autobusy lze využít k dopravě do aglomerace v okolí Soulu i samotného centra. Pro detailní spoj a cenu se zeptejte vždy na informacích.

V noci jsou vypravovány noční autobusy na centrální stanici v Soulu a do Gangnamu každou hodinu, a to od 0:00 do 5 ráno.

Dálkové vlakové spoje KTX (Korean Train express) zajíždí i na letiště a nabízí rychlou a pohodlnou dopravu do měst jako Tegu, Pusan, Tedžon, Mokpo, Yeosu a další. Současně s tím je možné využít spoje k dopravě na Soul Station (12.500 KRW) a Yongsan Station (12.800 KRW).

Na letiště Gimpo

K přestupu mezi letišti Incheon – Gimpo využijete vlak. Cesta stojí 3.750 wonů a trvá 37 minut. Pro pohodlný přesun si nechte alespoň 3 hodiny mezi jednotlivými lety.

Průvodce pro Jižní Korea
Průvodce pro letiště Soul Incheon

Zavřít boční panel
Cebu
Filipíny Přílet na letiště Cebu Mactan

Samotné město Cebu není příliš velké rozlohou, možnost taxi tak bude nejpohodlnější co do poměru pohodlí a ceny. V příletové hale ignorujte všechny naháněče či stánky, vyjděte ven před terminál a zabočte vpravo, kde leží stanoviště oficiálních taxíků.

Obvykle se tvoří dvě fronty, delší z nich vede k bílým levnějším taxíkům (kolem 200 pesos / 95 Kč), kratší z nich k luxusnějším žlutým taxíkům (250–300 pesos).

Nejlevnější možnost je využití jeepney linky MI-05A. Jeepney jsou pestrobarevně upravené dodávky, které jezdí po pevně stanovených trasách. Trasa MI-05A jede k obchodnímu centru Marina Mall na ostrově Mactan, odkud se dalšími Jeepney dostanete dál. Jezdí cca každých 10 minut od 7:00 do 21:00. Lístek stojí 11 pesos.

Alternativní variantou přímo do centra Cebu (konečná u supermarketu SM City Cebu) je autobus společnosti My Bus. Jízdenka stojí 32 pesos a spoje jezdí zhruba jednou za půl hodiny.

Průvodce pro Filipíny
Průvodce pro letiště Cebu Mactan