Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Ostrovní destinace patří bezesporu mezi nejoblíbenější cíle všech cestovatelů, nejinak je tomu i u malajského souostroví Langkawi. Ikonické Langkawi poskytuje skvělou infrastrukturu a není tolik zahlcené turisty jako vzdušnou čarou dvě stě kilometrů vzdálený thajský ostrov Phuket či velmi populární Krabi. Bude-li to vaše první cesta do Malajsie, neměli byste si nechat ujít hlavní i její hlavní město, k tomu vám opět dopomůže výhodná open-jaw letenka. Přelet mezi Kuala Lumpur a Langkawi je otázkou pár stokorun, a to včetně zavazadla k odbavení. Vždy porovnejte ceny všech dopravců, kteří na dané trase operují.

Termínů je sice jako šafránu, ale může vám přijít vhod ten, který obsáhne velikonoční svátky, v odkazech jako open-jaw letenka kombinující Kuala Lumpur a Langkawi. Odlety volte březnu, návraty pak kdykoliv od konce března.

Itineráře těchto letenek zahrnují specifické lety z Vídně do Kantonu, u kterých budete absolvovat tzv. technické přistání, to proběhne v čínském Urumči, kde se zdržíte 2 hodiny a dále budete pokračovat stejným letadlem pod stejným číslem letu. Vaše budoucí letenka musí tedy obsahovat pouze lety CZ6022 z Vídně do Kantonu a z Kantonu do Vídně pouze CZ6021 na zpáteční cestě.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
LGK Langkawi
Malajsie
Pláž v Langkawi
Zpáteční 22 hod letu (2 přestupy)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
KUL Kuala Lumpur
Malajsie
Kuala Lumpur
Pláž v Langkawi
Langkawi LGK
Malajsie
VIE Vídeň
Rakousko
Vídeň
Open-jaw 22 hod letu (2 přestupy)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 15 000 Kč . Ušetříš přibližně 36 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání míst v nejlevnější knihovací třídě

Na jaké termíny jsou letenky?

Odlety v březnu, návraty od konce března

Jsou během letu přestupy?

V Urumči Diwopu a v Kanton Baiyun

S kým poletím?

China Southern Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

Na cestu se můžete sbalit do kufru, který nesmí mít více než 23 kg, k tomu si můžete vzít standardní příruční bagáž

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, letenky jsme koupili a včera nám přišel email, že lety ruší. No na jednu stranu fajn, že to ví 3 měsíce předem :-( a nemusí platit za zrušení letu do 14 dnů před odletem , ale ani nenabízejí jinou variantu. Solidní jednání.

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Tak solidní jednání nevím... Já to řešil přes svátky, odlet počátkem února. Storno oznámil prodejce, psal jsem CZ, nakonec nejkomunikativnější byla pobočka ve FRA. Ti psali, že jde jen o změny letu do CAN a že mám změnu komunikovat s prodejcem, že jsou alternativy, ten ale opět potvrdil storno. Tedy opět dotaz na CZ, ti napsali, že změna je možná a že naše letenky jsou stále ok, nakonec jsem jim tedy sám navrhl změnu trasování jejich letem z KUL. Mezitím prodejce vrátil peníze a od CZ samozřejmě od té doby ticho po pěšině... Na druhou stranu to kluci z garáže poslali za týden od oznámení storna, což příjemně překvapilo a i komunikace byla plodnější než z CZ:-)

před 3 lety

Trochu se ztrácím ve zkratkách :-( My jsme letenky našli tady na Cestuj levne, při koupi nás to odkázalo na Student agency. Od nich přišel email, že jsou lety zrušené a když jsem tam volala, tak prý v dubnu nemají žádné lety a není to jak nahradit. To asi nemám jinou možnost než nedobrovolné storno, že?

před 3 lety
Avatar uživatele Honzik _2
Honzik _2

Nam se stalo neco podobneho v listopadu, 3 mesice koupene letenky, neco pres mesic do odletu a najednou zruseno. I kdyz jsme si byli schopni najit na webu prepravce rozumne alternativni lety (zrusen byl jeden let ze ctyr), tak prodejce byl neoblomny a nepripousteli diskuzi o zmene. Takze jsme koupili jiny let a samozrejme nas to stalo o trochu vic, ale s tim se holt nic nenadela.

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Jasně, se zrušením se musí vždy počítat. Mně ale naštvala komunikace CZ, kdy lety byly zrušené, prachy už šly zřejmě prodejci a sales manager Germany psal, že se to vyřeší a že máme kontaktovat call centrum a řešit to. Prostě zbytečná několikadenní aktivita v období svátků. Druhá věc, že to přesměrování bylo na jejich let, který pořád je v systému, který byl volný. No nic, 100x to vyjde, jednou ne:-)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Toimas
Toimas

Langkawi je super oddychovka a kromě polehávání na pláží se tam dá dělat mraky aktivit. Nějaké tipy můžete najít tady - https://etabroad.com/cs/co-delat...5-aktivit/

Odpovědět
před 3 lety

Si děláte srandu ne? Nejdřív hejtujete lidi, že je to blbost s tím přestupem a teď to tu naférovku nabízíte?

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nikde na webu nedohledáš oficiální info o tom, že letět takto můžeš :) proto to varování. Nyní máme od cestovatelů ověřené, že to jde, ale jen na konkrétní lince, viz výše.

Hejt padá stále na ty, kteří propagují lety s klasickým přestupem v URC :) a že těch webů stále je...

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1704 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-09-21T10:48:54+02:00)

Na rozdíl od jiných portálů jsme se chovali obezřetněji. Myslím, že opatrnost byla na místě, neboť před pár měsíci byly v éteru protichůdné informace, jak to s tím technickým stopem v Urumči vlastně je. Z velvyslanectví, od agentur, prostě odevšad přicházely informace, které byly víceméně shodné s tím, co si může obyčejný člověk dohledat ve veřejně dostupném Timaticu, tzn. že majitel letenky s přestupem v URC a zároveň v CAN si musí vyřídit tranzitní vízum. Bylo zcela logické, že aerolinka nebude kanibalizovat vlastní linku, proto jsou tyto lety odbavovány ve zvláštním režimu. Jak už bylo mnohými řečeno, v Urumči procházeli jakousi improvizovanou pasovkou, kde každý obdrží zdarma tranzitní víza na 24 hodin a pak letí dále do Kantonu.

K tomu, abychom konečně začali inzerovat nabídky s letenkami s tímto specifickým přestupem, jsme právě potřebovali získat dostatek důkazů, že člověk držíce tento tiket nebude mít na cestě žádný problém.

před 3 lety

Super, tenhle let jsme kupovaly asi před 4 měsíci, cena byla 8700, přelet do Kuala máme s AirAsia asi za 900,-,..letíme v listopadu tak snad to bude pořád bezvízové :D

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Cedulka GR-221
ušetříš až 63%
To bude jízda!
Přístav v Göteborgu
ušetříš až 56%
Hurá za zážitky!
Bavaro Punta Cana
ušetříš až 54%
Hurá za zážitky!
Sofie
ušetříš až 60%
Jedem!
5562 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR
 • Doba jízdy: 15 minut
 • Interval: 30 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet pouze S-Bahnem linky S7 a ve stanici Wien Rennweg přestoupit na linky S1, S2, S3 nebo S4, celková cesta na hlavní nádraží se tak protáhne na 30 minut.

 • První spoj z hlavního nádraží na letiště: 5:52
 • Poslední spoj z letiště na hlavní nádraží: 23:03

Alternativně lze využít dřívější, resp. pozdější spoje s přestupem na Wien Renneweg noční autobusy VAL - Vienna Airport Lines, detaily níže.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR, skupinová pro dva za 4,60 EUR
 • Doba jízdy na Wien-Mitte: 23 minut
 • Interval: 15-20 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,30 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 EUR pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

 • První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště: 4:19, resp. již v 0:49
 • Poslední vlak z letiště do centra: 1:19

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenku na MHD, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,90 EUR! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR, s drobnou slevou za 11 EUR přes web Terravision.eu).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 6 EUR (11 EUR zpáteční) a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,30 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče).

Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 3:45, 4:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut), resp. 3:30, 4:30 od nádraží Westbahnhof

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • momentálně jezdí tyto autobusy z letiště jen přes den, kdy se cenově i časově vždy vyplatí vlak

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Pláž v Langkawi
Malajsie Přílet na letiště Langkawi

Na ostrově neexistuje veřejná doprava, pouze taxi a půjčovny aut a skútrů. Z letiště se proto přepravíte taxislužbou, která za fixní částky nabízí dopravu po celém ostrově. Jízda stojí 15 až 40 ringitů.

U východu z haly se nachází stánek, kde si objednáte taxi a řidiči jen předložíte kupón. Cestou zpět si taxi odchytnete na ulici za stejné ceny.

Nově od léta 2018 lze i na Langkawi využívat služeb mobilní platformy GRAB, která má ceny zhruba o třetinu nižší než taxi.

Průvodce pro Malajsie
Průvodce pro letiště Langkawi

Zavřít boční panel
Kuala Lumpur
Malajsie Přílet na letiště Kuala Lumpur

Nejrychleji se do centra Kuala Lumpur přesunete vlakem zvaným KLIA Ekspres. Odjíždí co 15 minut a z letiště na hlavní stanici KL Sentral se dopravíte za 28 minut. Během cesty je dostupná wi–fi síť a cena jízdenky činí 55 MYR, zpáteční po dobu platnosti 31 dnů od zakoupení 100 ringitů. Pokud budete platit v samoobslužném kiosku před vstupem na perón nebo si lístek zakoupíte on–line, získáte 10 % slevu.

Nejlevnější variantou jsou početné autobusy, které odjíždí několikrát do hodiny do mnoha destinací v centru. Jedna jízda vyjde na 15 MYR a cesta trvá okolo 1 hodiny. Autobusy jezdí nejčastěji na KL Sentral, Pudu Sentral, Terminal Bersepadu Selatan nebo Batu Tiga. Lístek koupíte na stanici přímo na letišti nebo online například přes webové stránky easybook.com.

Z letiště, jak hned díky reklamám poznáte, můžete využít také odvoz díky mobilní aplikaci GRAB.

Přesun na Subang

Z KLIA na letiště Subang (SZB) se dopravíte velmi snadno. Přímé autobusové linky jezdí každou půlhodinu, doba jízdy trvá 1 hodinu a cena jednosměrné cesty činí 10 ringitů.

Průvodce pro Malajsie
Průvodce pro letiště Kuala Lumpur